Recenzja Apple TV 4K 2022: Szybciej, lepiej i taniej

Recenzja Apple TV 4K 2022: Szybciej, lepiej i taniej

Firma Apple właśnie wydała najnowsze urządzenie do przesyłania strumieniowego Apple TV o nazwie Apple TV 4K. Nie jest to pierwsze urządzenie firmy zgodne z rozdzielczością 4K, ale z pewnością jest najlepsze. Testowałem nowe urządzenie do przesyłania strumieniowego od samego początku i przetestowałem je. Jest szybszy, mniejszy, zachowuje pierwszą stronę i jest tańszy.

Czy powinieneś w to zainwestować, jeśli jest to twój pierwszy fundusz Apple, czy też powinieneś go uaktualnić? Czytaj.


Apple TV 4K: Co nowego?

Jest dużo.

Po pierwsze, jest lepszy niż poprzedni model. A co najważniejsze, jest tańszy. Najlepsze i najtańsze to rzadkie połączenie, ale to urządzenie spełnia oba kryteria. Jest to model 4K trzeciej generacji, który pojawił się znacznie wcześniej, niż wielu się spodziewało. Między pierwszym a drugim modelem 4K minęły cztery lata, ale tylko dwa lata między drugą generacją a tym modelem.

Nowy model jest mniejszy i lżejszy niż wcześniej. Istnieją dwie wersje: Wi-Fi oraz Wi-Fi i Ethernet, przy czym tylko ta ostatnia zawiera port Ethernet.

Pamięć masowa wzrosła w porównaniu do poprzednich: modele 32 GB i 64 GB są teraz uaktualnione do poziomów pamięci 64 GB i 128 GB. Jest to w porządku, jeśli planujesz pobierać gry. Nie ma większego znaczenia, jeśli chcesz, aby Twój Apple TV był tylko do filmów, ponieważ są one rutynowo przesyłane strumieniowo, a nie znajdują się na dysku twardym.

Pojawił się nowy procesor, chip A15 Bionic, który jako pierwszy pojawił się w Apple iPhone 13 Pro, a teraz w iPhone 14 i iPhone 14 Plus. Innymi słowy, skromny telewizor jest teraz tak potężny, jak najnowszy iPhone (choć nie iPhone 14 Pro).

I jest teraz obsługa HDR10+, której nie było w poprzednim modelu, a także ciągła kompatybilność z 4K (oczywiście), Dolby Vision, wyższą częstotliwością klatek HDR i Dolby Atmos. Jeśli twój telewizor obsługuje już Dolby Vision, ta funkcja może być mniej przydatna, ale jeśli nie jest – patrzę na ciebie – posiadacze telewizorów Samsung, to zdecydowany bonus.

Jeszcze jedna zmiana: Siri Remote (najlepszy pilot do dowolnego urządzenia związanego z telewizorem) jest teraz ładowany przez USB-C, a nie Lightning.

Apple TV 4K: wzornictwo

Nie ma dużej różnicy w wyglądzie między nowym a starym Apple TV 4K. Jest trochę mniejszy w każdym kierunku, ale to wszystko. Poprzedni model miał logo Apple, po którym następowały litery „tv”, ale nowe logo uprościło sprawę, wybierając samo logo Apple. Na spodzie nie ma już logo Apple.

Może być rozczarowujące, że Apple TV od bardzo dawna nie zmienił znacząco swojego projektu. W porządku, z wyjątkiem tego, że musisz pamiętać, że jest to pudełko, którego prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz. Ponieważ pilot łączy się przez Bluetooth, nie ma potrzeby połączenia w zasięgu wzroku, dzięki czemu możesz zabrać pudełko poza zasięgiem wzroku.

Jest mniejszy i trochę lżejszy, ale z drugiej strony, kiedy zniknie z pola widzenia, tak naprawdę tego nie wiesz.

Apple TV 4K: pilot Siri

To jest to samo, co ostatnim razem, z wyjątkiem zmiany kolejności ładowania na USB-C zamiast Lightning. Zauważ, że nie ma kabla USB-C dołączonego do Apple TV 4K, ale żartuję, masz wielu ludzi w domu, prawda?

To, że pilot się nie zmienił, nie jest niczym złym: jest świetny. W przypadku Apple na panelu nie ma prawie żadnych przycisków, ale bardzo intuicyjny interfejs ułatwia robienie wszystkiego, czego potrzebujesz.

Przewijanie wideo jest szczególnie satysfakcjonujące, gdy obracasz kciukiem koło dotykowe, chociaż denerwujące jest to, że nie działa z każdą usługą przesyłania strumieniowego. Jest przycisk zasilania, który również wyłączy telewizor, po jednym długim naciśnięciu przycisk Siri znajduje się na prawej krawędzi. W tym miejscu również trafiasz na iPhone’a, więc jest w tym logika. W przeciwieństwie do iPhone’a nie możesz powiedzieć „Hej, Siri”, aby go przywołać. Musisz nacisnąć przycisk.

Moje ulubione użycie Siri na pilocie to wciąż pytanie: „Co ona powiedziała?”. Film ponownie odtwarza ostatnie 15 sekund filmu z napisami, a następnie automatycznie się wyłącza. Tylko jabłka. Jeszcze w tym roku Siri będzie w stanie rozpoznawać głosy poszczególnych użytkowników, co powinno być przydatnym ulepszeniem.

Ten pilot jest prawdopodobnie największym ulepszeniem w stosunku do najnowszego Apple TV Box i ma swoje miejsce jako pilot premium. Pamiętaj, że ogranicza się to do gier i w wielu przypadkach najlepiej byłoby podłączyć konsolę PlayStation lub Xbox.

Apple TV 4K: wydajność

Chipy A15 Bionic oferują świetną wydajność energetyczną, podobno zużywając o 30% mniej energii elektrycznej niż najnowszy Apple TV 4K, który był zasilany przez A12 Bionic. To był rzeczywiście potężny chip, ale nic takiego.

Oznacza to również, że istnieje moc do wykorzystania w grach, w których szybsze żetony oznaczają lepszą i płynniejszą grafikę. Ta płynność oznacza również lepsze wrażenia na przykład podczas przewijania menu w polu.

Dodanie HDR10+ jest mile widziane, zakładając, że Twój telewizor obsługuje ten format. Wiele tak robi, więc jeśli Twój telewizor nie jest zgodny z Dolby Vision, może to mieć duży wpływ na jakość obrazu zgodnej zawartości. Na przykład Amazon Prime Video, taki jak HDR10+.

Jedyną rzeczą, która pojawi się później, jest szybkie przełączanie multimediów. Obecnie, jeśli przełączasz się między treściami z różnymi szybkościami klatek, pojawi się czarny ekran. To nie trwa długo, ale może wydawać się nieskończone. Przy szybkim przełączaniu mediów powinno to być niemal natychmiastowe. Mam wrażenie, że będzie to jedna z tych funkcji, o których nie wiedziałeś, że potrzebujesz, ale nie chciałeś się bez niej obejść.

Apple TV 4K: werdykt

Jest to dalekie od najtańszego urządzenia do przesyłania strumieniowego na rynku, a niektórzy konkurenci, zwłaszcza świetny Amazon Fire TV Stick 4K Max, są bardzo bliscy wykonania dobrej pracy za mniej niż połowę ceny. Ale dramatyczna prostota Siri Remote, elegancja interfejsu Apple i różnorodność gier dostępnych w Arcade i zakupu wystarczą, aby wyprzedzić Apple.

Następnie dodaj doskonały dodatek HDR10 + i ogromny spadek cen – niespotykany u każdego producenta, ale zwłaszcza Apple – a Apple TV 4K jest trudny do pokonania.

READ  CGMagazine ogłasza coroczne nagrody CES i nagrody dla najlepszego serialu na rok 2024

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *