„Nie idź do więzienia z powodu Djokovica”: pytania pozostają pomimo prawnego zwycięstwa gwiazdy tenisa

W najnowszym odcinku serii wideo CBC Sports Bring It In gospodarz Morgan Campbell dołączył do prezenterów Dave’a Zerrina i Megan McPeak, aby omówić zwycięstwo w sądzie gwiazdy tenisa Novaka Djokovica, pozytywny wynik COVID-19 oraz protesty w Australii wokół jego sprawy.

Podczas gdy nieszczepiony Djokovic wygrał swoją prawną batalię o odzyskanie wizy i pozostanie w Australii w poniedziałek, nie wiadomo, czy uniknie deportacji i weźmie udział w Australian Open – rząd wciąż grozi mu cofnięciem wizy.

„Wszystko nie jest tak jasne, jak zawsze. Jedyną rzeczą, która jest jasna, jest to, że Novak Djokovic nie został zaszczepiony i nie chce się szczepić, a technicznie nadal nie możesz wjechać do Australii, jeśli to zrobisz nie mieć szczepionki” – powiedział Campbell.

Zerin porównuje serbskiego tenisistę do zawodnika NFL Aarona Rodgersa, który został ukarany grzywną za wprowadzenie ludzi w błąd co do jego statusu szczepień, oraz Antonio Browna, który został zawieszony po dostarczeniu NFL fałszywej karty szczepień.

Novak Djokovic jest jak bezbożna hybryda Aarona Rodgersa i Antonio Browna. [He has] „Wszystkie nienawistne zasługi Rodgersa, podczas gdy jednocześnie prawdopodobnie bawi się bardzo podejrzliwie z jego pozytywnymi i negatywnymi testami i wynikami takimi jak Brown” – powiedział Zirin.

„Ma całą arogancję, całą korupcję, wszystkie zalety, które widzieliśmy w NFL”.

Oglądaj | Panel Bring It In omawia walkę sądową i protesty Djokovica:

Reakcje na zwycięstwo Novaka Djokovica w sądowej batalii o zwolnienie ze szczepienia COVID | Zabierz ją do środka

Panel „Bring It In” przedstawia swoje opinie na temat najnowszych wiadomości dotyczących zwolnienia Novaka Djokovica ze szczepień, które odbył w Australii, gdy próbował wjechać do kraju, aby wziąć udział w Australian Open. 7:29

Djokovic uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 w dniu 16 grudnia, co pozwoliło mu uzyskać zwolnienie lekarskie, ale został sfotografowany bez maski podczas imprezy publicznej zaledwie dzień później. Panel omawia istnienie podwójnych standardów ze względu na postawę i władzę Djokovica oraz reakcje i gniew niektórych Australijczyków, którzy czują, że jest traktowany w sposób szczególny.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w piątek

Jak Novak Djokovic korzysta z faktu, że jest Novakiem Djokoviciem? – powiedział Campbell.

„Nie podoba im się to, że wcierasz im to w twarz, gdy Australijczycy przechodzą instrukcje szczepień, obowiązkowe testy i kwarantannę, kiedy opuszczają kraj”.

McPeak opiera się na założeniu, że przeciętny człowiek nie dostanie takiej samej bezbronności, aby dotrzeć do Australii bez dowodu szczepienia.

„Nie wjechalibyśmy do kraju [without being vaccinated]Nie ominiemy kontroli granicznych. Sytuacja była zupełnie inna i nie wydostaniemy się z aresztu imigracyjnego.”

Oglądaj | Sąd pozwala Djokovicowi pozostać na razie w Australii:

Novak Djokovic może na razie pozostać w Australii

Sędzia uniewinnił serbską gwiazdę tenisa Novaka Djokovica z powodu pozostania w Australii przed zbliżającym się Australian Open, ale minister imigracji tego kraju wciąż może wkroczyć i cofnąć mu wizę. 1:56

Djokovic został zwolniony z aresztu imigracyjnego w Melbourne po orzeczeniu, ale wspierające protesty, które do tego doprowadziły, obejmowały również wielu sympatyków trudnej sytuacji imigrantów, którzy zostali zmuszeni do pozostania na czas nieokreślony w hotelu Djokovic, w którym przebywali w wyniku niepowodzenia poznać. Wymogi australijskich sił granicznych.

„Istnieje serbski nacjonalizm, a także australijscy działacze antyrasistowscy, którzy poprzez Djokovica próbują uświadamiać los imigrantów” – powiedział Zirin.

Komitet mówi również o tym, jak protesty popierające Djokovica wymknęły się spod kontroli, a społeczność serbska w Melbourne podjęła działania.

„To, co masz teraz za granicą w Australii, to w rzeczywistości brutalne walki między australijskimi serbskimi protestującymi – ludźmi z Australii pochodzenia serbskiego – a policją. Jest to więc podobne do stanowiska Aarona Rodgersa w sprawie dopingu” – powiedział Zirin.

Campbell dodaje, że ostatecznie Djokovicowi zależy tylko na jednym – o sobie.

Campbell dodał: „Nie idź do więzienia z powodu Novaka Djokovica, ponieważ on nie pójdzie do więzienia za ciebie. Nie spryskuj Novaka Djokovica pieprzem; on nawet nie weźmie dla ciebie szczepionki”.

READ  Orzeczenie brytyjskiego sądu toruje drogę do ekstradycji Juliana Assange'a do Stanów Zjednoczonych

Pomimo ciągłych kontrowersji i niepewności, Djokovic wznowił treningi, torując sobie drogę do rywalizacji o swój 21. tytuł Grand Slam i 10. Australian Open. Ma szansę na przełamanie remisu z Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem o największą liczbę tytułów Grand Slam mężczyzn w historii.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top