Urzędnicy powiedzieli, że Ukraina zbombardowała Makievkę, uderzając w kwaterę główną wojska

Urzędnicy powiedzieli, że Ukraina zbombardowała Makievkę, uderzając w kwaterę główną wojska

(Reuters) – Rosyjscy urzędnicy poinformowali, że w sylwestra siły ukraińskie zbombardowały miasto Makiewka i inne miejsca na kontrolowanych przez Moskwę obszarach obwodu donieckiego, podczas gdy doniesiono, że zbombardowano kwaterę wojskową, w wyniku czego zginęło wielu ludzi.

Administracja obwodu donieckiego Ukrainy, zainstalowana przez Moskwę, poinformowała w niedzielę, że w sylwestra wystrzelono co najmniej 25 pocisków rakietowych.

Rosyjska agencja informacyjna TASS zacytowała lokalnych urzędników w Moskwie, którzy powiedzieli, że co najmniej 15 osób zostało rannych w Makivce, głównym ośrodku wydobycia węgla, w serii ostrzałów pocisków Systemu Artylerii Wysoce Mobilnej (HIMARS).

Reuters nie mógł samodzielnie zweryfikować doniesień.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz. W niedzielnym raporcie dziennym podała, że ​​zniszczyła siedem pocisków HIMARS, w tym w rejonie Makiejewki.

Daniił Bezunow, wysoki urzędnik wspierany przez Rosję w kontrolowanych przez Moskwę częściach obwodu donieckiego, powiedział, że doszło do strajku w szkole zawodowej, która według wstępnych informacji służyła jako kwatera główna personelu wojskowego.

Bezunow powiedział, że atak miał miejsce dwie minuty po północy w sylwestra.

„Szkoła zawodowa została mocno uderzona przez amerykański MLRS HIMARS. Byli zabici i ranni, dokładna liczba wciąż nie jest znana” – powiedział Bizsonov w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram. „Sam budynek został poważnie uszkodzony”.

Dodatkowe raporty Felixa Lighta, Rona Bobisky’ego, Marii Starkovej i Lydii Kelly; Pisanie przez Lydię Kelly i Rona Popeskiego; Montaż przez Nicka Ziemińskiego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Koronawirus: co będzie się działo w Kanadzie i na całym świecie w piątek

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *