Ukraina: rodzina Brytyjczyka „zniszczona” wyrokiem śmierci

Rodzina Brytyjczyka skazanego na śmierć za walkę o Ukrainę powiedziała, że ​​była zdruzgotana, jak to określili jako „proces pokazowy”, i wezwała w sobotę do jego uwolnienia i międzynarodowego traktowania traktatu praw człowieka gwarantującego jeńcom wojennym.

W czwartek sąd w separatystycznej Ukraińskiej Republice Ludowej Donieck skazał brytyjskich bojowników i jednego Marokańczyka za dążenie do brutalnego obalenia władzy, przestępstwo zagrożone karą śmierci we wschodnim regionie kontrolowanym przez wspieranych przez Moskwę rebeliantów.

Mężczyźni zostali również skazani za działalność najemniczą i terroryzm.

„Cała nasza rodzina była zdruzgotana i zasmucona bezprawnym pokazowym procesem” – powiedziała rodzina jednego z Brytyjczyków, Seana Pennera.

W oświadczeniu wydanym przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w imieniu rodziny Boehnerów, 48-latek mieszkał na Ukrainie od czterech lat.

Mamy szczerą nadzieję, że wszystkie strony będą mogły pilnie współpracować, aby zapewnić bezpieczne uwolnienie lub wymianę Shawna. W oświadczeniu stwierdzono, że nasza rodzina, w tym jego syn i żona Ukrainka, bardzo go kochają i tęsknią, a nasze serca kierują się do wszystkich rodzin zaangażowanych w tę straszną sytuację.

Rodzina opisała również Bennera jako dumnego ze swojego „kontraktu z marynarką wojenną w 36. brygadzie”, ukraińskiej dywizji morskiej, która pomagała w obronie oblężonego miasta portowego Mariupol na południu, zanim zostało ono zajęte przez siły rosyjskie.

Jako członek brygady rodzina stwierdziła, że ​​Boehner „należy przyznać wszystkie prawa jeńca wojennego zgodnie z Konwencją Genewską, w tym pełną niezależną reprezentację prawną”.

Zachód i Ukraina potępiły działania w nieuznawanej Republice Donieckiej jako pozory i pogwałcenie zasad wojny.

Prorosyjscy separatyści powiedzieli w sobotę, że przygotowują się do procesu obywatela Korei Południowej, który walczył po stronie Ukrainy, ale mężczyzna uciekł. Powiedzieli, że nadal chcą go wypróbować w Korei Południowej, ale nie było jasne, jak to się może stać.

Ukraina zaprosiła cudzoziemców do przyłączenia się do oporu wobec rosyjskiej inwazji, a niektórzy odpowiedzieli na to wezwanie, chociaż nie wszyscy zostali przyjęci do Ukraińskiej Legii Cudzoziemskiej.

READ  Allen Wesselberg, Organizacja Trumpa. Były dyrektor finansowy spodziewa się kolejnych aktów oskarżenia, mówi jego prawnik

Minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Jan Lipavsky poinformował w sobotę, że w obwodzie donieckim na Ukrainie zginął obywatel Czech – pierwsza śmierć odnotowana w Czechach wśród zagranicznych wolontariuszy.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top