Bellier nadaje tempo, gdy rywale o tytuł wpadają w kłopoty w Polsce

Sobota | 11 czerwca 2022

Laurent Bellier udał się do ERC4 i Jr. ERC, a tytułowi bohaterowie Andrea Mabellini i Anthony Fotia mieli mechaniczne nieszczęścia pod koniec pierwszego pełnego etapu Orlenu 78. Rajdu Polski w sobotę.

Po zwycięstwie Canarias w podnoszeniu kurtyny w zeszłym miesiącu, gdy starał się przedłużyć swoją obecność w mistrzostwach juniorów ERC, kierowca Opla Corsy Bellere po raz kolejny był ciekawie konsekwentny.

Francuz wygrał dwa pierwsze etapy dnia i był nie mniej niż trzeci, który interweniował na przystanku Overnight Service, dzieląc dwie sekundy od najbliższego zawodnika.

Ta przewaga była ogromna aż do 13 sekund, ale Tony Herrenen mocno naciskał na popołudniowej pętli – młody Fin wygrał trzy ze swoich siedmiobiegowych prób dziennie za kierownicą swojego Forda Fiesty – ostatecznie znacznie zmniejszając dystans. Super specjalny wieczór przygotowuje scenę do jutrzejszej dramatycznej walki o dominację.

Palomo jest w porządku, jeśli chodzi o dobry wynik w mistrzostwach

Oscar Palomo ponownie zajmuje trzecie miejsce 40 sekund po zwycięstwie etapowym nad swoim Peugeotem 208 i SS5. Hiszpan jest gotowy do osiągnięcia dużego zysku w mistrzostwach, a przed nim tylko dwóch kierowców – Andrea Mabellini i Anthony Fodia – którzy są zmuszeni przejść na emeryturę.

Test Krzywe na 15,2 km nie okazał litości żadnemu z kierowców Toxford, pierwszy silnik basowy Fotii uległ awarii, a Mabellini złamał wał napędowy w drugim wyścigu. Oczekuje się, że włoski gracz ponownie podejmie działania w niedzielę.

Adam Sroka potwierdził swój piątkowy występ Super Special, zajmując pierwszego wieczoru na arenie w Mikołajkach, ale tracąc prawie 1m30sek podczas porannego cyklu, kończąc na czwartym miejscu za sędzią Simaską.  • Pełna relacja z Rajdu Polski dostępna na żywo w WRC + TutajKażdy etap, na którym się odbywa, zawiera ważne wywiady, reportaże i analizy eksperckie z parku telewizyjnego i serwisowego.

READ  Lewandowski Polskim Sportowcem Roku 2021 - AZERTAC

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top