Powodzie w Tennessee zabiły co najmniej 10 osób, dziesiątki zaginęły po tym, jak spadły 43 cm deszczu

Katastrofalne powodzie w środkowym Tennessee pozostawiły w sobotę co najmniej tuzin zabitych, a dziesiątki zaginęły, gdy ulewny deszcz zmiótł domy i wiejskie drogi, podały władze.

Jego pracodawca, Kansas Klein, obserwował z przerażeniem w sobotę rano z mostu, jak samochody i całe domy zmiatały drogę w Waverley, mieście liczącym około 4500 osób, które Klein, lat 48, nazywał domem przez ponad połowę swojego życia. Dwie dziewczyny, które trzymały szczeniaka i trzymały się drewnianej deski, zamiatały zbyt szybko, by Klein i pozostali widzowie mogli zejść i je podnieść.

Poproszony przez władze o powrót, Klein wrócił dwie godziny później, zszokowany, że wody powodziowe prawie całkowicie cofnęły się i przerażony zniszczeniami, które pozostawił.

„To było niesamowite, jak szybko przyszło i jak szybko nadeszło” – powiedział Klein.

Małe dzieci wśród zmarłych

Klein powiedział, że jego restauracja, dziesięcioletnia pizzeria w stylu nowojorskim, nadal stała, ale poranny powódź o wysokości 25 do 30 centymetrów deszczu w hrabstwie Humphreys spowodowała, że ​​woda powodziowa osiągnęła 2,1 metra wewnątrz restauracji, co spowodowało całkowitą stratę . .

Po wyjściu ze swojej restauracji Klein poszedł do pobliskich domów publicznych i usłyszał krzyki. Mężczyzna właśnie zabrał z domu ciało niemowlęcia. Wkrótce pojawią się inne ciała.

„Patrzę na swoją restaurację, myślę, jak okropnie ją straciłem, a potem wychodzę za róg i widzę martwe dziecko – moja restauracja nie ma w tej chwili większego znaczenia” – powiedział Klein w wywiadzie dla Associated Press. W wywiadzie telefonicznym w sobotni wieczór wciąż jest w szoku, gdy zobaczył nagranie z lokalnego kanału informacyjnego, które nagrał kilka godzin wcześniej telefonicznie.

Klein powiedział, że domy o niskich dochodach – dziesiątki budynków mieszkalnych znanych jako Brookside – najwyraźniej ucierpiały na skutek gwałtownych powodzi.

„Był zdewastowany: budynki zostały zburzone, a połowa z nich zniszczona” – powiedział Klein. Ludzie wykopywali ciała ludzi, którzy utonęli i im się to nie udało.”

READ  Były oficer CIA oskarżony o szpiegostwo na rzecz Chin mówi, że ma problemy z pamięcią

Jak powiedział szeryf hrabstwa Humphreys, Chris Davis, zgłoszono zaginięcie ponad 30 osób. Nie było od razu jasne, ilu mieszkało w Brookside, 36 mil na zachód od Nashville.

Davis powiedział WSMV-TV, że dwa znalezione ciała to ciała dwojga małych dzieci, które zostały porwane przez ojca.

zmuszony do wejścia na strych

48-letnia Waverly Cindy Dunn i 49-letni mąż Jimmy zostali uratowani ze strychu przez załogę, która użyła buldożera, by do nich dotrzeć.

„Do diabła. To właśnie musieliśmy przejść” – powiedziała Cindy Dunn The Tennessean.

Gruz pokryty stadionem Jason Chapel Church w sobotę po ulewnym deszczu i powodzi w Dixon w stanie Tennessee. (Josie Norris/TN/The Associated Press)

Powiedziała, że ​​jej mąż obudził ją w sobotę, aby powiedzieć jej, że powódź zepchnęła jej samochód na ich podwórko. W końcu woda w ich domu podniosła się do co najmniej 1,8 metra, zmuszając ich do zejścia na strych. Dunn powiedział, że dach nie wchodzi w grę.

„Mój mąż ma raka”, powiedział Dunn. „Poddaje się chemioterapii. Mam amputację. Więc nie było dokąd pójść poza strychem”.

Dunn powiedział, że ich dom i sąsiednie domy „zniknęły”.

Trzecia powódź od 100 lat [in] 10 lat’

Na wschód od Waverly, miasto McEwen doświadczyło około 43 cm deszczu w mniej niż jeden dzień, ratując wodę, zamykając drogi i zakłócając komunikację. Według amerykańskiej National Weather Service w Nashville, suma opadów pobiła 24-godzinny rekord stanu, wynoszący 34,5 cm od 1982 roku, chociaż sobotnie liczby muszą zostać potwierdzone.

Gubernator stanu Tennessee, Bill Lee, napisał w sobotę na Twitterze: „Proszę zachować czujność przed rosnącymi wodami powodziowymi z powodu ulewnych opadów deszczu w częściach środkowego Tennessee. Aktywnie współpracujemy z urzędnikami reagowania kryzysowego i służbami ratowniczymi, ponieważ wspierają Tennessee na zalanych obszarach”.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Tennessee uruchomiła swoje centrum operacji kryzysowych i powiedziała, że ​​agencje, w tym Gwardia Narodowa Tennessee, patrole autostrad stanowych i wzajemna pomoc przeciwpożarowa, reagowały na powodzie. W biuletynie TEMA opisała sytuację jako „poważną i ewoluującą” i wezwała ludzi do unikania podróży do dotkniętych krajów.

Z pasmem brudu i drobnych śmieci wciąż przywierających do jej domu, Joy Rhodes wskazuje na zalany Garner Creek Saturday w Dixon, Tenn. (Josie Norris/TN/The Associated Press)

Klein nie jest pewien, co przyniesie przyszłość jego rodzinie lub miastu.

Nie jest też pewien, co stało się z dwiema dziewczynkami i szczeniakiem, którego widział, który czepiał się obrazu. Słyszał, że w dole rzeki uratowano dziewczynkę i szczeniaka, a także drugą dziewczynkę, ale nie był pewien, czy tak było.

„To trzecia powódź w ciągu 100 lat, którą widzieliśmy w ciągu około 10 lat”, powiedział, odnosząc się do powodzi w latach 2010 i 2019. „Ale to jest 100 razy gorsze niż jedna z nich… Ostatni raport, który widziałem brakowało 31. To małe miasto, więc są szanse, że znam większość z tych ludzi.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top