Tech Radar przeprowadza wywiady z Craigiem Federighim i Alanem Dayem na temat zmian w ekranie blokady w iOS 16

Lance Ulanoff, piszący dla Tech Radarprzyjrzał się dogłębnie zmianom, które nadejdą tej jesieni w iOS 16. Ulanoff przeprowadził również wywiad z wiceprezesem Apple ds. inżynierii Craigiem Federighi i wiceprezesem Apple ds. projektowania Alanem Dye na temat jego historii z dyrektorami, którzy przedstawili zakulisowe spojrzenie na technologia i myślenie stojące za wieloma zmianami, które nadejdą tej jesieni.

Jeśli chodzi o widżety ekranu głównego iOS 14, Federighi powiedział Tech Radar:

Wiedzieliśmy, że to gra wielozadaniowa i wiedzieliśmy, że naszym następnym miejscem będzie ekran blokady.

Dostrzegliśmy realną okazję, aby wykorzystać ten obszar, który z biegiem czasu naprawdę powoli ewoluował, ale nie widzieliśmy tego rodzaju ogromnego postępu, i zrobić coś naprawdę dużego – ale czegoś bardzo specjalnego od Apple i bardzo osobistego. Tak więc w tym roku jest to praca z miłości”.

Wyzwanie w projektowaniu herbaty Dye’s TeaAD tworzył system dostosowywania ekranu blokady, który był prosty, ale również wyglądał dobrze:

Z perspektywy zespołu projektowego naszym celem było stworzenie czegoś, co wydaje się bardziej redakcyjne, i umożliwienie użytkownikowi stworzenia ekranu blokady, który naprawdę wygląda… wygląda jak niesamowita okładka magazynu lub plakat filmowy, ale robi to w sposób, w jaki miejmy nadzieję, że stworzenie tego jest naprawdę proste i daje dużo zabawy, a nawet przy dużej automatyzacji” – powiedział Day.

Dye i Federgy również ujawnili Sugerowane wzory tapet na ekranie blokady różnią się w zależności od obrazu:

Dye powiedział nam, że jeśli system uważa, że ​​obraz nie będzie wyglądał dobrze, nie będzie tego sugerował, co jest kwestią ostrożności i uwagi, która pomaga poprowadzić użytkownika w kierunku wyraźniejszych ekranów blokady.

„Dostajesz coś o wiele bardziej przekonującego niż po prostu nałożenie filtra na zdjęcie” – dodał Federighi.

Historia Tech Radar obejmuje również technologię opartą na uczeniu maszynowym, która umożliwia systemowi iOS 16 segmentowanie obrazów, dzięki czemu segmenty mogą nakładać się na czas, wzorce ostrości i nie tylko. Jest tu wiele i wiele ciekawych pomysłów Federighi i Dye, które warto przyjrzeć się, jeśli interesuje Cię projektowanie i sposób jego realizacji z inżynierskiego punktu widzenia.

READ  WhatsApp pozwala teraz ukryć zdjęcie profilowe, ostatnio widziane i aktualizacje statusu od niektórych kontaktów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top