Sony wykorzystuje technologię Blu-ray do testowania komunikacji kosmicznej • Rejestr

Sony Computer Science Laboratories (CSL) i japońska agencja kosmiczna przeprowadziły eksperyment polegający na przesyłaniu danych ze stratosfery do kosmosu i ogłosiły obiecujące wyniki, ponieważ kompletny plik został dostarczony z prędkością 446 megabitów na sekundę.

Tworzenie sieci danych w przestrzeni kosmicznej jest trudne, ponieważ odległości i opóźnienia są znaczne, a promieniowanie może wpływać na transmisję. Wyzwania te doprowadziły do ​​takich wysiłków, jak sieć międzyplanetarna SIG i jej technologia sieci tolerującej opóźnienia (DTN), która sprawia, że ​​standardy internetowe działają pomimo wyzwań kosmicznych.

DTN rozwiązuje również problem znikania węzłów sieci na horyzoncie – a zatem poza zasięgiem sygnałów radiowych lub optycznych – poprzez (jak sama nazwa wskazuje) unikanie zrzędliwości, jeśli pakiety potrzebują trochę czasu, aby dotrzeć do zamierzonych miejsc docelowych.

Jaxa i Sony podjęły się zadania symulacji DTN w pracy nad transmisją ze stratosfery na niską orbitę okołoziemską za pośrednictwem połączenia optycznego.

Test Sony Jaxa DTN FEC

Symulowana sieć Sony i JAXA.

Kliknij, aby powiększyć

Te dwie jednostki nie przedstawiły zbyt wielu szczegółów na temat swojego eksperymentu, ale zrobiły Państwo że DTN był używany wraz z IP Sony o nazwie CSL Forward Error Correction (FEC) – technika odczytu laserowego wywodząca się z technologii dysków optycznych Blu-ray japońskiego giganta.

FEC został już wykorzystany w kosmosie w eksperymencie zwanym Small Optical Link for International Space Station (SOLISS). Ten wysiłek ustanowił połączenie 100 Mb/s z ziemi do ISS w marcu 2020 r.

Osiągając prędkość 466 Mb/s, ten najnowszy test był szybszy niż SOLISS. W związku z tym Jaxa i Sony CSL uważają, że „jest w zasięgu wzroku rozwiązanie problemu wysokiej prędkości, dużej przepustowości i niskiego zużycia energii w optycznych usługach internetowych typu punkt-punkt w stratosferze lub na niskiej orbicie okołoziemskiej”. Obaj zaczęli wyobrażać sobie „małe optyczne terminale komunikacyjne zainstalowane w konstelacjach satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej lub bezzałogowe samoloty do telekomunikacji stratosferycznej”.

READ  Rok turystyki kosmicznej, lotów na Marsa, rozkwitu Chin

Rejestr zastanawia się, czy może również zapewnić najwyższą jakość przechowywania w chłodni: orbitujące archiwum Blu-ray. ®

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top