Pamiętasz tę dziwną „kostkę” na księżycu? Yutu-2 wreszcie robi bliższe zdjęcia

Tajemnicza chińska „kostka księżyca” nie jest już tajemnicą. Wielkie odkrycie: jest to skała, która nie ma nawet kształtu sześcianu.

Łazik Yutu-2 odkrył obiekt – który wydawał się być wyłaniającym się szarym sześcianem na horyzoncie księżycowym – na początku grudnia. Opisywany przez Chińską Narodową Agencję Kosmiczną (CNSA) jako „tajemnicza chata”, żartobliwie spekulował, że sześcian może być obcym domem lub statkiem kosmicznym.

W doniesieniach prasowych nazwano go „Księżycową kostką”.

CNSA oszacowało, że obiekt znajdował się w odległości około 80 metrów (262 stóp), zgodnie z Artykuły Nasza przestrzeń, należąca do agencji, jest gotowa pojechać w jej stronę łazikiem. Blog powiedział, że dotarcie do sześcianu zajmie dwa lub trzy miesiące.

Po kilku tygodniach przygotowań i jazdy łazik jest już na tyle blisko, że Tajemnicza Chata to tylko skała. Jego ostry, geometryczny wygląd na horyzoncie był prostą iluzją perspektywy, światła i cienia.

w zaktualizowany W piątek Our Space opublikował poniżej najnowsze zdjęcie łazika swojego celu.

Obraz Yutu-2 najbliższej skały. (CNSA / CLEP / Nasza przestrzeń)

Obserwator łazika na blogu zauważył, że głaz ma kształt królika, a przed nim są mniejsze głazy przypominające marchewkę. Nazwa łazika, Yutu, oznacza „Nefrytowy Królik” – teraz również nazwa skały.

Osiągnięto Yutu-2 Księżyc W styczniu 2019 r. lądownik Chang’e-4 wylądował na powierzchni Księżyca i stoczył się w dół zbocza, aby wylądować łazikiem. Była to pierwsza misja lądowania po drugiej stronie Księżyca.

W ciągu następnych trzech lat Yutu-2 przejechał ponad 1000 metrów (3200 stóp), użył radaru penetrującego Ziemię, aby odkryć zaskakująco głęboką warstwę gleby księżycowej i zidentyfikował skały z płaszcza księżycowego, poniżej skorupy, które zostały zepchnięte na powierzchnię, kiedy asteroida Zderzył się z księżycem miliardy lat temu.

Bliższe spojrzenie na skałę. (CNSA / CLEP / Nasza przestrzeń)

Łazik przetrwał długo po swojej pierwszej trzymiesięcznej misji, co oznaczało, że Yutu-2 miał mnóstwo wolnego czasu na polowanie na dzikie sześciany.

READ  Dzisiaj ludzie po raz pierwszy jeździli samochodem na Księżycu 50 lat temu

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez zainteresowany handlem.

Więcej od Business Insider:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top