Kanada utrzymała niepokonaną przewagę w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata po pokonaniu Hondurasu

Kanada kontynuuje marsz do Kataru 2022, prezentując po drodze mnóstwo talentów.

Kanadyjczycy postawili na to, co trener John Herdman określił jako „profesjonalny występ” w wygranym 2:0 meczu z Hondurasem w eliminacjach do Mistrzostw Świata CONCACAF w czwartek.

„To nie byłby dla nas miły mecz, ale musiał być zdyscyplinowany” – powiedział. „Który – który” [Honduran] Zespół, który ma groźne zagrożenia, zagrożenia przejściowe. Ale wiedzieliśmy też, że w tej przejściowej fazie możemy być naprawdę niebezpieczni. Myślałem, że właśnie tam byliśmy dziś w łóżku.

– Trochę się wygięło, ale się nie złamaliśmy. Myślę, że to jest historia tego, kim jest ten zespół.

Zwycięstwo utrzymało Kanadę (5-0-4, 19 punktów) na szczycie ośmiu drużyn w kwalifikacjach pomimo drugiego miejsca w USA (5-1-3, 18 punktów) i trzeciego Meksyku (5-2-2, 17). punktów) nadążać za ich zwycięstwami. Czwarte miejsce Panama przegrywa z Kostaryką, a pierwsza trójka zaczyna dystansować się od reszty stawki, co dobrze wróży kwalifikacjom do Mistrzostw Świata.

Kanadyjczycy na 40 miejscu mogą zwiększyć tę przewagę, gdy w niedzielę zmierzą się z Amerykanami na szczycie tabeli na Tim Hortons Field w Hamilton. Następnie Kanada wyruszy w 3400-kilometrową podróż do San Salvador, aby zmierzyć się z Salwadorem w najbliższą środę.

Oglądaj | David Scores podkreśla cel kołowrotka do zwycięstwa:

Jonathan David pokonuje Honduras, aby utrzymać Kanadę na szczycie tabeli CONCACAF

Jonathan David skrócił długie podanie Liama ​​Frasera w 73. minucie, gdy Kanada pokonała Honduras 2:0 i utrzymała się na szczycie tabeli kwalifikacyjnej CONCACAF World Cup. 1:17

Kanada objęła prowadzenie w dziesiątej minucie strzelając samobójczego gola Hondurasu i wydawała się być komfortowa w pierwszej połowie, aw drugiej pokonała Honduras, gdy gospodarze pokazali więcej ataków.

Po potężnej obronie Milana Burgana w środku drugiej połowy, który utrzymał prowadzenie Kanady, Jonathan David dokonał zamachu stanu po szybkim golu przejściowym w 73. minucie.

READ  UFC 288: Israel Adesanya uderza młodszego króla Henry'ego Cejudo, wybiera Sterlinga, aby zachował tytuł

Po tym, jak Honduras stracił posiadanie piłki na skraju kanadyjskiego pola karnego, dzięki celnemu przekupstwu Tajona Buchanana, Sam Adekogobe przejął piłkę do pobliskiego Liama ​​Frasera, który znalazł Davida na krawędzi Hondurasu ze środka koła za dwoma obrońcami . Piłka mierzy 40 jardów.

Nie chybiąc ani kroku, David uniósł klatkę piersiową pod kątem, aby kontrolować piłkę, a następnie z głową do przodu – a kiedy ją złapał – przeciął bramkarza lewą nogą.

Trzy drobne uderzenia przy pełnej szybkości dały mu 19. gol w 25 meczach dla Kanady.

David nadal imponuje

22-latek z Ottawy nadal pozycjonuje się w oknie wystawowym, a kilka klubów Premier League podobno bacznie go obserwuje w letnim oknie transferowym.

Był to światowej klasy gol w asyście.

„przejście [Fraser] – powiedział Herdman, rozbawiony zbliżającym się innym graczem.

„To szczególna historia, która rozgrywa się tutaj i wydaje się, że każdy mężczyzna jest w stanie przyczynić się do tej podróży”.

Toronto FC wypożyczyło Frasera do Columbusa w zeszłym sezonie, a następnie przeniósł się do belgijskiego klubu KMSK Denzi po tym, jak jego kontrakt wygasł pod koniec roku. Mogą żałować, że go stracili.

OBEJRZYJ l Canadian Burgan robi świetne nurkowanie, aby utrzymać swoje sieci w czystości:

„Kolosalna” obrona Milana Burgana zapewnia Kanadzie zwycięstwo z Hondurasem w czystym koncie

Milan Burgan oddał wspaniały skok w 70. minucie, prowadząc Kanadę do zwycięstwa Hondurasu 2:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata CONCACAF. 1:21

Burgan wykonał kolejną znakomitą interwencję w doliczonym czasie gry w drugiej połowie, strzelając głową do Alberta Ellisa.

Kanada objęła prowadzenie w dziesiątej minucie po bramce samobójczej Denela Maldonado, którą wykonał kilka świetnych ruchów Buchanana. Lewy obrońca Club Brugge, po kapitulacji z Davidem, zatańczył wokół obrońcy Diego Rodrigueza w pobliżu linii i trafił potężne dośrodkowanie, które Maldonado, z Kyle’em Larrainem za nim, musiał zatrzymać tuż przed bramką.

READ  Damien Warner, mistrz dziesięcioboju, mianowany posiadaczem flagi Kanady podczas ceremonii zamknięcia

Jego próba szoku sprawiła, że ​​trafił prosto w bramkę Hondurasu, dając Kanadyjczykom wczesną ochronę. Obrońca Stephen Vitoria rozpoczął atak dobrym podaniem z tyłu.

Kanada potrzebowała potężnej obrony przed Burganem w 70. minucie, aby utrzymać prowadzenie. Bramkarz posłał lewą rękę z rzutu wolnego w zgrabną główkę Hondurasu Kervin Arega.

Było to drugie w historii zwycięstwo Kanady w Hondurasie – i pierwsze od sierpnia 1985 roku w stolicy Tegucigalpa, gdzie rezerwowy Jorge Baccos strzelił jedynego gola w meczu.

Długo oczekiwana zemsta

Szczególnie fajnie było przyjechać do Estadio Olimpico Metropolitano, domu pełnego horroru, gdzie Kanada w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2014 zakończyła się w październiku 2012 roku upokarzającą porażką 8:1. Kanadyjczycy weszli do czwartkowego meczu z rekordem 0-4-1 na boisku.

W innych meczach w czwartek rozstawione 11 Stany Zjednoczone pokonały 70. miejsce w Salwadorze 1:0 w Columbus, 14. miejsce w Meksyku na 57. miejsce na Jamajce w Kingston i 49. miejsce w Kostaryce na 63. miejsce w Panamie 1 -0 cali San Jose.

Po tym międzynarodowym oknie dla Kanady pozostały trzy mecze. W marcu trzy najlepsze drużyny będą reprezentować Amerykę Północną i Środkową oraz Karaiby w Katarze, podczas gdy drużyna zajmująca czwarte miejsce zmierzy się z Oceanią w międzykontynentalnym play-offie, aby zobaczyć, kto do nich dołączy.

Drużyna Herdmanna jest na dobrej drodze, aby dotrzeć do piłkarskiego show po raz pierwszy od 1986 roku i jego jedynej wizyty na Mistrzostwach Świata Mężczyzn.

Czwartkowe zawody zmierzyły się z najlepszymi drużynami w finałowej rundzie kwalifikacji w regionie CONCACAF, obejmującym Amerykę Północną i Środkową oraz Karaiby.

76. miejsce Honduras (0-6-3) spada od czasu remisu Kanady 1:1 we wrześniu na BMO Field w Toronto w meczu otwarcia rundy.

Kanada była bez gwiazdy Bayernu Monachium Alphonso Daviesa, który był nieobecny w akcji z powodu zapalenia mięśnia sercowego, po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Corona. Wpływowy pomocnik Stephen Ostaciu również był nieobecny, a portugalski raport mówi, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID. Herdmann powiedział przed meczem, że ma nadzieję, że Ostaccio odegra jakąś rolę w nadchodzących meczach.

Ale było wiele ofensywnych ciosów nawet bez Davisa, a David, Larryn i Junior Howlett prowadzili atak w pierwszym 11 meczu, który weszli do meczu z 406 występami.

A Davis właśnie tam był, świętując kanadyjskie gole podczas oglądania transmisji na żywo na Twitchu.

Weteran pomocy Atiba Hutchinson prowadził zespół, zamykając swój 91. mecz – rekord Kanadyjczyków.

Kanadyjczyk Samuel Peet wymagał leczenia po tym, jak jego kostka została zakwestionowana przez niezdarnego Edwina Rodrigueza w 34. minucie Jamajski sędzia Danion Parchman sprawdził grę na bocznym ekranie, zgodnie z twierdzeniem VAR, ale nie było kolejnej kary.

Piette nie mógł kontynuować, ustępując Fraserowi w 39. minucie.

Jedną z obaw był fakt, że Fraser i Hutchinson otrzymali żółte kartki. Pomocnik Toronto FC Jonathan Osorio, który zszedł z ławki, odniósł swój 50. mecz dla Kanady.

Pojemność w 37 325-miejscowej sali została w czwartek ograniczona do 50 procent z powodu pandemii, z dużą ilością pustych miejsc. Wytnij pole gry w miarę trwania meczu, kopiąc pionki.

Kanada odniosła w przeszłości niewielki sukces na honduraskiej ziemi, z rekordem kariery 1-7-3 przed czwartkowym spotkaniem. Jego ogólny rekord przeciwko Hondurasowi poprawił się do 8-11-7.