Solana wprowadza na rynek internetowy smartfon Saga 3, aby poprawić relacje krypto-mobilne – TechCrunch

Współzałożyciel i dyrektor generalny Solany, Anatoly Yakovenko, przeżył moment Steve’a Jobsa, kiedy stanął przed audytorium w Nowym Jorku i ogłosił premierę Saga, smartfona opartego na systemie operacyjnym Android web3.

„To jest coś, co w zasadzie myślę, że branża musi zrobić” – powiedział Yakovenko. „Nie widzieliśmy ani jednej funkcji kryptograficznej na konferencji deweloperów Apple po 13 latach istnienia Bitcoina”.

Jakowenko żartował, że ludzie wyciągają laptopy w środku randki, aby nie przegapić okazji do wybicia pieniędzy w NFT. „Myślę więc, że nadszedł czas, aby kryptowaluty zaczęły działać na urządzeniach mobilnych” – dodał Yakovenko.

Saga ma na celu wdrożenie produktów i usług związanych z aktywami cyfrowymi, aby użytkownicy mogli łatwo dokonywać transakcji za pomocą swojej kryptowaluty za pośrednictwem urządzenia, w przeciwieństwie do przeglądarki w laptopie.

Oprócz ogłoszenia Sagi, Yakovenko udostępnił wprowadzenie Solana Mobile Stack, czyli SMS, mobilnej warstwy internetowej Solana 3.

„Web3 wciąż przypomina rok 2007”, powiedział Stephen Laffer, szef inżynierii mobilnej w Solana Labs. „[SMS] Potrafi budować doświadczenia dla społeczności… Urządzenia SMS będzie traktować jak pierwszorzędnych obywateli Solany.”

„Wszystko odbywa się na urządzeniach mobilnych” – powiedział podczas wydarzenia Sam Bankman-Fried, dyrektor generalny FTX. Bankman-Fried powiedział, że w większości krajów dostęp do codziennego życia odbywa się za pośrednictwem telefonów komórkowych. Powiedział jednak, że mobilna dostępność produktów kryptograficznych nie jest dziś świetna.

SMS będzie składał się z szeregu produktów, w tym przechowalni nasion, rozwiązania dla szkółek, mobilnego konwertera portfela, Solana Pay na Androida i zdecentralizowanego sklepu z aplikacjami (dApp). W komunikacie prasowym czytamy, że „oferuje nowy zestaw bibliotek dla portfeli i aplikacji, umożliwiając programistom tworzenie bogatych doświadczeń mobilnych na platformie Solana”.

„1% moich zakupów teraz może być w kryptowalutach… ale wolę to [paying with it]- powiedział bankier Fred. „Posiadanie urządzeń obsługujących Web 3 z portfelem sprzętowym jest bardzo wydajne”.

READ  Google zezwala na płatności za aplikacje innych firm w Korei Południowej

Wiele firm kryptograficznych, w tym FTXA duchA magia Edenu Nawiążesz współpracę z SMS-em, a ponadto istnieje fundusz dla programistów o wartości 10 milionów dolarów dla osób tworzących na jego podstawie aplikacje. „Nadchodzą budowniczowie i są one lepszej jakości niż wcześniej”, powiedział Raj Gokal, dyrektor operacyjny w Solana Labs. „Są gotowi na kolejną fazę rozwoju użytkowników”.

Urządzenie o wartości 1000 USD będzie miało 512 GB pamięci z 6,67-calowym wyświetlaczem OLED i będzie dostępne przez Przed Sprzedaż Yakovenko powiedział, że przy wpłacie 100 USD dostawa nastąpi w pierwszym kwartale 2023 roku.

„Wow”, to słowo, które Yakovenko powtarzał. Humorystycznie i być może – przerażająco – Jakowenko zwrócił uwagę na wiele momentów „wow”, jakich doświadczył ekosystem Solana w ciągu ostatnich kilku lat, ale zwłaszcza w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Solana ma ponad 21 milionów unikalnych aktywnych kont miesięcznych, według danych Nansena udostępnionych przez Yakovenko.

Ta premiera mogła sprawić, że Solana dołączyła do głównych lig technologicznych, przechodząc od świata kryptocentrycznego do świata obok Apple, Microsoftu i oczywiście Androida. Skupienie się na dostarczeniu większej liczby opcji web3 do urządzeń mobilnych może rozszerzyć zasięg ekosystemu Solana na odbiorców z głównego nurtu i może popchnąć inne krypto-blockchainy, aby zrobiły to samo.

Ogłoszenie pojawia się również w trudnym czasie dla branży kryptowalut, która odnotowała znaczny spadek cen kryptowalut. Yakovenko zdaje się zdawać sobie sprawę, że urządzenie nie jest najbardziej popularne, ale postrzega je jako coś, co może dotrzeć nawet do najbardziej oddanych użytkowników kryptowalut. „Docieramy do hardkorowych ludzi, którzy wiedzą, co oznacza samoinkubacja. Musisz zacząć od grupy, która kocha ten produkt i od tego się rozwijać.”

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top