Rekordowa cena za dom jednorodzinny skacze w październiku, kończąc pięciomiesięczny slajd – Kelowna News

Rekordowa cena za dom jednorodzinny skacze w październiku, kończąc pięciomiesięczny slajd – Kelowna News

Skończyła się passa strat z powodu rekordowej ceny domu jednorodzinnego w centrum Okanaganu.

Według danych opublikowanych w piątek przez Association of Inland Realtors, rekordowa cena domu jednorodzinnego w centrum Okanagan wzrosła w październiku o 1,5% z 981,800 dolarów do 997,000 dolarów. Cena spadała przez pięć kolejnych miesięcy po osiągnięciu w kwietniu 1,13 miliona dolarów.

Tego samego powrotu nie można powiedzieć o domach miejskich i kondominiach w Central Okanagan. Benchmarkowa cena domu spadła trzeci miesiąc z rzędu, osiągając 767 500 USD, podczas gdy indeks kondominium spadł poniżej 500 000 USD po raz pierwszy od listopada 2021 r., spadając do 490 600 USD.

Rekordowa cena domu jednorodzinnego w North Okanagan spadła w październiku piąty miesiąc z rzędu i spadła w tym okresie o prawie 100 000 USD. Osiągnął 721 500 dolarów w październiku po osiągnięciu rekordowego poziomu 807 600 dolarów w maju.

W październiku w całym regionie AIR odnotowano 1001 sprzedaży, co oznacza spadek o 7,6% od września. Obszar obejmuje obszary Okanagan, Kamloops, Kootenay i South Peace River.

„W przeciwieństwie do ostatnich dwóch lat, kiedy widzieliśmy, że oczekiwania kupujących i sprzedających są ze sobą radykalnie niespójne, odejście od szaleństwa z początku tego roku, wraz z zimowym sezonowym spowolnieniem, przynosi rynkowi pewną równowagę przy wzroście. stóp procentowych” – powiedziała prezes AIR Lindy Cruikshank w komunikacie prasowym.

„Oczekiwania entuzjastycznych kupujących i sprzedających mogą się zbiegać, co skutkuje bardziej pozytywnym doświadczeniem kupowania i sprzedawania domu”.

Liczba domów na rynku dramatycznie wzrosła od zeszłej zimy, kiedy brak opcji doprowadził do ogromnych wzrostów cen. W październiku tego roku w strefie AIR sprzedano o 67,5% więcej domów niż w październiku ubiegłego roku.

„Dobrze widzieć, jak aktywne aukcje znów zaczynają się odbudowywać” – powiedział Cruikshank. „Jednak nie wyszliśmy w pełni z tego, co jest uważane za rynek sprzedawców i wchodzimy na rynek zrównoważony”.

READ  Awaria AWS powoduje, że niektóre strony internetowe stają się ciemne - Business News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *