Międzynarodowe lotnisko w Vancouver zachęca pasażerów do przyjazdu trzy godziny wcześniej

Aby zapewnić mniej stresujące doświadczenia i upewnić się, że podróżni nie spóźnią się na swój lot, Międzynarodowy Port Lotniczy Vancouver (YVR) teraz zaleca podróżnym przybycie co najmniej trzy godziny przed lotem do USA lub lotu międzynarodowego i co najmniej dwie godziny przed planowanym lotem krajowym.

W opublikowanym w piątek biuletynie władze lotniska w Vancouver poinformowały, że kanadyjski urząd ds. bezpieczeństwa transportu lotniczego (CATSA) – federalna firma koronna odpowiedzialna za kontrolę bezpieczeństwa pasażerów – doświadcza ciągłych niedoborów personelu.

Doprowadziło to do niezwykle długich kolejek i długich opóźnień w przetwarzaniu pasażerów przez kontrolę bezpieczeństwa. Zdecydowanie zaleca się przybycie do trzech godzin wcześniej do odwołania.

„Nie jest jasne, kiedy ta sytuacja ulegnie poprawie”, czytamy w ulotce, dodając, że podróżni powinni „zdawać sobie sprawę, że pracownicy CATSA robią wszystko, co w ich mocy, w ekstremalnie zatłoczonych i trudnych warunkach”.

W tym tygodniu w mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że ​​w niektórych okresach amerykańscy i zagraniczni podróżni byli kierowani do Homeland Security z powodu niedoboru personelu CATSA, co zmniejszało zdolność do pełnej obsługi wielu wyznaczonych punktów kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Ulotka YVR wyraźnie stwierdza, że ​​jest to możliwe, zauważając, że „pasażerowie mogą być kierowani przez wyznaczone punkty kontrolne według rozmiaru”.

Wszystko to ma miejsce w momencie rozpoczęcia szczytowego sezonu podróży i najsilniejszego jak dotąd odbicia w podróżach lotniczych w YVR od dwóch lat, przy czym lotnisko oczekuje obecnie do 45 000 pasażerów dziennie. Ale jest to nadal znacznie poniżej szczytu sprzed pandemii z 2019 r., który wynosił 78 000 pasażerów dziennie.

Do tej pory znaczna część ruchu pasażerskiego YVR pochodziła z ruchu krajowego, ale nastąpił nowy wzrost w ruchu amerykańskim i międzynarodowym w wyniku ergonomicznych wymogów bezpieczeństwa zdrowotnego i testowania.

READ  Ontario zgłasza mniej niż 300 nowych przypadków COVID-19 czwarty dzień z rzędu

Maski na notatki YVR są nadal wymagane w budynku terminalu i podczas lotów na pokładzie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top