Herzog i Cicek stają się super robotami AI utkniętymi w niekończącej się rozmowie

Powiększenie / Wygenerowane przez sztuczną inteligencję selfie Slavoja Zizka i Wernera Herzoga z Infinite Conversation.

Giacomo Misselli / Ars Technica

W tym tygodniu pojawił się włoski artysta i programista Giacomo Miselli Nieskończona rozmowa Strona internetowa, nieprzerwanie oparty na sztucznej inteligencji czat między syntetycznymi wersjami niemieckiego reżysera Werner Herzog Słoweński filozof Slavoj جيižekwraz z realistycznymi dźwiękami.

Gdy odwiedzisz stronę – która nie jest z nikim powiązana – zobaczysz w profilu wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia dwóch mężczyzn. Pomiędzy nimi kopia tekstu wygenerowanego przez AI jest podświetlona na żółto, podczas gdy głosy generowane przez AI czytają głosy Herzoga lub Cicka. Rozmowa porusza się między nimi tam iz powrotem, z wyraźnymi akcentami, a możesz przechodzić między każdą częścią, klikając strzałki pod zdjęciami.

Jej twórca umieszcza witrynę jako komentarz społecznościowy do audio głębokie podróbki Oraz nadchodzące technologie, które w niedalekiej przyszłości mogą podważyć zaufanie do mediów. „Ten projekt ma na celu podniesienie świadomości na temat łatwości używania instrumentów do tworzenia prawdziwego dźwięku” – napisał Miceli na stronie. „W tej chwili każdy gorliwy idiota może to zrobić z laptopem w swojej sypialni”.

zrzut ekranu z
Powiększenie / Zrzut ekranu strony Infinite Conversation w akcji.

Giacomo Meselli

Herzog i Zizek wydają się być szczególnie dojrzałymi celami podszywania się pod sztuczną inteligencję, ponieważ słuchacze mogą być skłonni uwierzyć, że filmowiec i filozof mogą mówić głębokie rzeczy, które są trudne do zrozumienia. W rezultacie, kiedy GPT-3 (wzór) Wielki model językowy stojący za Nieskończoną rozmową wyrzuca filozoficzne bzdury, prawie wyglądając jak prawdziwe. To jest przykład czegoś, co fałszywy Herzog powiedział na stronie:

W pewnym sensie Freud ma także związek z literaturą.
Był przecież pisarzem.
Tak, był naukowcem, chciał tego
Był naukowcem, ale też pisarzem
Kto napisał te dziwne historie?
Jest coś, co wydaje się być sprzeczne we Freudzie.
Z jednej strony miał takie
Silny wgląd antropologiczny, który uważam za bardzo atrakcyjny
Z drugiej strony miał ograniczone rozumienie historii kultury.
Był bardzo stary, dla niego to były czasy starożytne
Najważniejsza epoka, bo jasno ujawniła motywy
Natomiast średniowiecze było bardzo złe.
Dopiero pod koniec życia zrobił to
Nie widzi nic dobrego w średniowieczu.

Rozmowa wydaje się trwać w nieskończoność. Miceli pisze: „Kiedy otwierasz tę stronę, zostajesz przeniesiony do losowego punktu dialogu”. „Nowa część rozmowy jest dodawana każdego dnia. Nowe klipy można tworzyć szybciej niż ich słuchanie. Teoretycznie ta rozmowa może trwać do końca czasu”.

READ  Chris Rock przyjeżdża do Bostonu na wyprzedane koncerty po tym, jak Will Smith uderzył

Miceli podobno stworzył witrynę przy użyciu „narzędzi open source dostępnych dla każdego”, odmawiając podania szczegółów technicznych, chociaż Napisał Hacker News twierdzi, że może wygenerować raport wyjaśniający w ciągu następnego tygodnia. „Sam skrypt jest tworzony przy użyciu wspólnego modelu językowego, który został precyzyjnie dostrojony do wywiadów i treści autorstwa każdego z mówców” – napisał w FAQ witryny.

W Ars omówiliśmy wcześniej technologię, która może to zrobić manipuluj głosem Wykorzystywanie sztucznej inteligencji, a nawet pozwalanie komuś na głos podszywać się pod kogoś innego. A w październiku zobaczyliśmy podcast, który miał podobną technologię syntezy dźwięku do odtworzenia fałszywy wywiad Między Stevem Jobsem a Joe Roganem.

Niewielu mogłoby podejrzewać, że znajdujemy się na czele nowej ery w mediach syntetycznych, ale kiedy maszyny przemówią, czy będą miały sens? W niekończącej się rozmowie nie do końca tak jest – jeszcze. „Wszystko, co słyszysz, jest w całości stworzone przez maszynę” – pisze Miceli. „Wyrażane opinie i przekonania nie reprezentują nikogo. To halucynacje krzemowego batonu”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top