Rangers skupili się na zmuszenie Hurricane’ów do wygrania meczu

New York Rangers wracają do domu wiedząc, że potrzebują zwycięstwa u siebie, aby utrzymać się po sezonie. Carolina Hurricanes wciąż szuka swojej pierwszej wygranej na szosie w tych play-offach.

Po tym, jak Carolina wygrała 3-1 w czwartek wieczorem, aby wygrać serię 3-2, Rangers będą chcieli wymusić playoff drugiej rundy, kiedy będą gospodarzem Hurricanes w meczu o 18:00 w sobotę (20:00 EST, ESPN) w Sportsnet.

– Przegraliśmy mecz i nie graliśmy tak dobrze, jak mogliśmy, więc byłem rozczarowany – powiedział w piątek trener Rangers Gerard Gallant.

„Po prostu martw się o jutro i zajmij się biznesem”.

Gra, w której można wygrać, nie jest niczym nowym dla tych Rangersów. W pierwszej rundzie pokonali Pittsburgh 3:1, a następnie wygrali serię trzech meczów – stając się pierwszą drużyną w historii NHL, która odrobiła stratę trzech meczów z rzędu od eliminacji – do awansu.

„Byliśmy już w takiej sytuacji”, powiedział nowojorski napastnik Ryan Strom. „Lubię nasze szanse na lodzie u siebie… Jesteśmy świadomi sytuacji. (Gra) 7 i to nas teraz martwi.”

Rangersi również spóźnili się w serii po przegranej dwóch pierwszych meczach w Karolinie. Wrócili do domu i wygrali mecze 3 i 4 nawet w serii. Teraz muszą ponownie wygrać u siebie, aby ponownie związać łańcuch.

„Człowiek czuje się bardzo pewnie w tej garderobie przez cały czas i myślę, że pierwsza struna trochę pomogła” – powiedział Strom. „Musiąc wygrać gry 3 i 4 (w tej serii), to są rzeczy, które trzeba wygrać. Gry i zrobiliśmy dobrze. Możemy skorzystać z tych doświadczeń. „

To, czego te doświadczenia nauczyły Rangersów, to skupiać się indywidualnie na zadaniu i nie martwić się o łańcuch lub jego niedociągnięcia.

Cóż, plecami do ściany, powiedział Galant. Wychodzisz i grasz w swoją grę. Wiesz, że jeśli przegrasz tę grę, nie ma jutra. Zrobiliśmy tę ostatnią passę naprawdę dobrze i mam nadzieję, że jutro możemy to powtórzyć. nie myśl, że coś zmienimy. Jeśli chodzi o strategię. Po prostu wychodzimy i gramy w naszą grę.

READ  Bezwzględny występ Kikuchiego podkreśla słabość Blue Jays po odejściu Ryo

Napastnik Chris Kreider zgodził się, dodając: „Musimy wygrać jedną grę. … wiele rzeczy, z których możemy wyciągnąć (przegrywając grę piątą) i zrobić lepiej. Ucz się na tym i wygraj jedną grę. Wygraj pierwszą grę Odwróć się, wygraj pierwszą połowę i ruszaj dalej.

Hurricane’y również próbują wygrać jeden mecz – w trasie, po raz pierwszy od sezonu. Po ostatnim zwycięstwie poprawili się do 7-0 na ojczystej ziemi, ale na wyjeździe mieli 0-5.

Trener Carolina, Rod Brende Amour, nie martwi się brakiem zwycięstw na drogach, choć przyznaje, że ludzie dużo o tym mówią.

„To nie problem”, powiedział. „Wszystko, o czym słyszę bez końca. Nie graliśmy źle na trasie. Nasza gra była dobra. Jest kilka rzeczy, które wyblakły… Gramy w dobrych drużynach. to idzie.”

Hurricane’y odzyskały prowadzenie w serii dzięki solidnej defensywie w grze 5, ograniczając strzały Rangers do 17 celnych strzałów – w tym pięć w każdej z pierwszych dwóch tercji.

„Idziesz dalej, oczywiście mamy taką nadzieję”, powiedział Brendamor. „Zazwyczaj nie liczę się z jedną grą w następnej grze, dobrej czy złej. Zawsze chodzi o następną grę i zajmuje to trochę czasu, ale zdecydowanie tak, jak tego chcemy”.

Jeśli Hurricane utrzymają trend po sezonie, decydujący siódmy mecz w poniedziałek wieczorem odbędzie się u siebie. Ale to nie jest coś, o czym chcą teraz myśleć.

Zrobimy co w naszej mocy. Postaramy się wygrać (sobota). Robimy to co noc. Nic się tak naprawdę nie zmienia. Oczywiście nie chcemy iść (do domu) i rozegrać kolejnego meczu. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby jutro wygrać noc.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top