Gol Avon po dogrywce daje Bets zwycięstwo nad Blazers, zajmując miejsce w Pucharze Pamięci

KAMLOOPS, BC — JR Avon strzelił zwycięskiego gola po dogrywce 10:54, a Peterborough Petes pokonali w czwartek Kamloops Blazers 5:4, zdobywając miejsce w półfinale Memorial Cup.

Connor Lockhart, Brennan Osman, Samuel Meyer i Brian Zanetti rywalizowali o panujących mistrzów Ontario Hockey League, Peterborough. Michael Simpson obronił 43 rzuty karne.

Logan Stankoven, Olin Zellweger, Harrison Broneck i Logan Bayros odpowiedzieli gospodarzowi Kamloops. Dylan Ernst zatrzymał 25 strzałów.

Bates zmierzy się z mistrzami Western Hockey League Seattle Thunderbirds w półfinale w piątek, aby mieć szansę zmierzyć się z Quebec Remparts w finale w niedzielę.

Mistrzowie Major League Hockey League, Quebec Remparts, awansowali do finału po otwarciu turnieju, wygrywając z Kamloops i Seattle.

Quebec później spadł do Peterborough – który uniknął eliminacji i wymusił remis w czwartek dzięki wygranej – 4-2 we wtorek w ostatnim meczu obu drużyn.

Lockhart otworzył wynik 7:52 w pierwszej tercji. Chase Lefebvre posłał krążek przez końcowe tablice do Jaxa Dubois, który znalazł Lockharta gładkim podaniem do dołka i pokonał Ernsta o pięć dołków.

Stankoven wyrównał na 11:20 w kadrze, doprowadzając tłum Sandman Center do szaleństwa. Conor Levis oddał strzał punktowy, a zbiórka należała do kapitana Blazers, który strzelił swojego drugiego gola w turnieju.

Zellweger wyprzedził Kamloopsa z czasem 12:45 w grze o przewagę. Kandydat CHL Defenceman of the Year uratował krążek przed opuszczeniem terytorium Batesa, wszedł do automatu i po raz pierwszy wyprzedził Simpsona.

Na 2:27 do końca pierwszego meczu Proneck zaatakował Blazers. Conor Smith z Peterborough próbował usunąć go z tablicy końcowej, ale krążek trafił w punkt z Broneckiem, prześlizgując się obok obrońcy i pokonując Simpsona przez jego prawe ramię z odrobiną miejsca.

Pyrrhus dał Kamloopsowi przewagę 4-1 z wynikiem 4:23 w środku. Oddał strzał punktowy, który odbił się od blokera Simpsona, a następnie nad nim i do środka.

READ  Senatorowie przejmują napastnika Dylana Gambrella z Sharks w siódmej rundzie

Po nieco ponad trzech minutach Bates zaczął odzyskiwać impet na swoją korzyść.

Usman Bayros został pozbawiony krążka, gdy obrońca Blazers próbował wyjechać z jego pola karnego. Potem Osman odwrócił się i jego dach minął Ernsta, kiedy upadł na jedno kolano.

Mayer sprawił, że był to mecz z jedną bramką w grze o przewagę z 2:23 do końca drugiej. Wziął podanie od Lockharta i wystrzelił z punktu.

Zanetti trzymał mecz już po minucie. Podjął podanie od Tuckera Robertsona, gdy zapętlił się w kierunku siatki i pokonał Ernesta pięcioma dołkami.

Obie strony walczyły o wykorzystanie kluczowych okazji do zdobycia bramki, co doprowadziło do bezbramkowej trzeciej tercji i dogrywki, która wyłoniła zwycięzcę.

Po oszałamiającym wysiłku Zellwegera, który właśnie spudłował, Owen Beck wziął lód dla Peterborough i zostawił go Avonowi, który wyprzedził Ernesta o zwycięstwo.

Spotkamy się znowu

Kamloops pokonał Peterborough 10-2, kiedy obaj ostatni raz spotkali się w niedzielę. Ale gdy pozostało 7:05 w tej grze, Osman zadał cios obrońcy Blazers, Kyle’owi Mastersowi, który niezdarnie upadł na szachownicę.

Profesorowie musieli zostać podniesieni z lodu i przewiezieni do Royal Inland Hospital. The Blues opuścili turniej z powodu kontuzji dolnej części ciała, powiedział w poniedziałek główny trener i dyrektor generalny Sean Clouston.

Ten raport The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 1 czerwca 2023 r.