Senatorowie przejmują napastnika Dylana Gambrella z Sharks w siódmej rundzie

OTTAWA – Senatorowie w Ottawie dodali trochę głębi do centrum, aby zrekompensować ciąg niedawnych kontuzji.

Senatorowie nabyli 25-letniego centrum Dylana Gambrilla od San Jose Sharks w zamian za wybór w siódmej rundzie w 2022 roku, ogłosił zespół w niedzielę wieczorem.

Wybór z siódmej rundy początkowo należał do San Jose, ale w styczniu został wysłany do Ottawy w ramach umowy z defensywnym Christianem Garrosem.

Gambrell z Bonney Lake w stanie Waszyngton był drugą rundą San Jose (60. miejsce) w 2016 roku. Ma 10 bramek i 13 asyst w 110 meczach NHL – wszystkie z Sharks.

Gambrell rozegrał także 69 meczów (23 gole, 35 asyst) z San Jose Barracuda z American Hockey League. Ma jedną asystę w trzech meczach dla Barracudy w tym sezonie.

W ramach umowy centrum zostanie wezwane do Ottawy. Sens ma pomóc po utracie centrów Colina White’a (zwichnięcie barków), Shane’a Pinto (górna część ciała) i Clarka Bishopa (dolna część ciała).

„Dylan jest zawodnikiem, którego postępy monitorowaliśmy od czasu jego kariery na uniwersytecie w Denver” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Senatu Pierre Dorion. „Jest dobrym centrum skateboardingu, silnym warcabem i odpowiedzialnym zabójcą kar.

„Mamy pustkę w centrum z powodu ostatnich kontuzji i Dylan pomoże nam w tej potrzebie.”

READ  Jak właściwie mogą wyglądać rozmowy handlowe dla Blue Jays na spotkaniach GM?

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top