Rajd giełdowy zapiera dech po największym jednodniowym rajdzie od 2020 roku

Rajd giełdowy zapiera dech po największym jednodniowym rajdzie od 2020 roku

Akcje amerykańskie przedłużyły swój dramatyczny wzrost w piątek po tym wydarzeniu Spowolnienie danych o inflacji we wskaźniku cen konsumpcyjnych złapany Najgęstsze zgromadzenie Na Wall Street od początku 2020 roku.

Indeks S&P 500 (^ Grupa Salaficka ds. Przepowiadania i Walki) wzrósł o 1%, podczas gdy zaawansowany technologicznie indeks NASDAQ Composite Index (NASDAQ)^ dziewiąty) zyskał 2%. Średnia przemysłowa Dow Jones (^ DJI) Pozytywny trend zamknął się po opóźnieniu innych wskaźników przez większą część sesji. Rentowności obligacji skarbowych utrzymywały się na stałym poziomie po największym jednodniowym spadku w czwartek od ponad dekady.

a Refleksja na temat polityki Chin w sprawie nierozprzestrzeniania wirusa Corona Aby zmniejszyć ilość czasu, jaki podróżni spędzają na kwarantannie w kraju, morale przeznacza się na wczesny handel. Rynki ropy rozwinęły się, gdy inwestorzy spekulowali, że ruch ten może zwiększyć popyt na towary, a kontrakty terminowe West Texas Intermediate (WTI) wzrosły o prawie 3% do ponad 88 USD za baryłkę.

Tymczasem na froncie danych ekonomicznych wstępny odczyt badania zaufania konsumentów University of Michigan za listopad spadł do 54,7 z. 59,9 w październiku, najniższy poziom od lipca.

Wszystkie trzy główne średnie skoczył w czwartek, każdy z nich opublikował swój największy jednodniowy postęp od czasu powrotu do zdrowia po katastrofie COVID ponad dwa lata temu. Mega ruchy zostały wywołane przez Mniejsze dane o cenach konsumenckich za październik To podsyciło zakłady, że Rezerwa Federalna może przestać zaostrzać warunki finansowe już w przyszłym roku. S&P 500, Dow i Nasdaq zyskały odpowiednio 5,5% i 3,7% lub 1200 punktów i 7,4%.

„Ogólnie rzecz biorąc, raport sugeruje, że szczytowa inflacja może w końcu być za nami, chociaż inflacja może przez jakiś czas pozostawać na wysokim poziomie” – powiedziała Sonya Miskin, szefowa zarządzania inwestycjami w BNY Mellon US Macro w czwartkowej notatce.

READ  Pasażer został przywieziony, aby uniknąć zakłóceń, linia lotnicza i tak go zgubiła

Zauważyła, że ​​liczba ta wspiera mniejszy wzrost o 0,50% w grudniu, który został ogłoszony telegraficznie na posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku w tym miesiącu i który inwestorzy wyceniają.

„Ważne jest jednak również, aby nie przeceniać jednego raportu o inflacji i kierunku polityki” – dodała.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w październiku rósł w rocznym tempie 7,7% i wzrósł o 0,4% w ciągu miesiąca. na mnie „niezbędna” podstawaco wyklucza zmienną część raportu dotyczącą żywności i energii, ceny wzrosły o 6,3% rok do roku i 0,3% miesiąc do miesiąca.

Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, przemawia podczas konferencji prasowej po spotkaniu FOMC 2 listopada 2022 r. (Zdjęcie: MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

Mimo umiaru wielu strategów utrzymuje, że podekscytowanie urzędnikami Fed jest przedwczesne Nadal chętny do stresu Po tym, jak prezydent Jerome Powell powiedział w zeszłym miesiącu, że decydenci nadal…Kilka sposobów, aby przejść„o przywróceniu stabilności cen — wiadomość, którą jego koledzy z banku centralnego od tamtego czasu powtarzali w serii wystąpień publicznych.

Gregory Dako, główny ekonomista EY Parthenon, powiedział w komentarzach e-mailowych: „Nadmierne poleganie na Fed w połączeniu z faktem, że dane gospodarcze pokażą rynek pracy tylko w czasie rzeczywistym i spowolnienie inflacji z opóźnieniem, zwiększa prawdopodobieństwo nadmiernego wypadku. .

Tymczasem Nicholas Colas z DataTrek zwraca uwagę na inny fakt: chociaż tendencje inflacyjne spadają, gdy osiągają szczyt i zaczynają spadać – jak widzieliśmy w latach 1970, 1974, 1980, 1990, 2001 i 2008 – to przesunięcie w dół zwykle wiąże się z recesjami i są brak wyjątków od reguły.

niepokojenie Kontynuacja w świecie kodowania Jak na przykład Katastrofa FTX się rozwija A firma ogłosiła w piątek rano, że jest Wniosek o upadłość. Miliarder Crypto Champion Sam Bankman-Fried również ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, podobno tak W trakcie dochodzenia prowadzonego przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Ponieważ giełda szuka ratunku gotówkowego. Bitcoin w piątek rano handlował około 16 500 USD.

READ  Najważniejsze wiadomości w tym tygodniu: spadające ceny nieruchomości w Kanadzie i koniec ery tanich kredytów

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszymi trendami indeksów giełdowych dla Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które poruszają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA FacebookA InstagramA FlipboardA LinkedInA youtube

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *