Porsche wycofuje 43 000 Taycanów z powodu problemów z utratą mocy

Ilustracja do artykułu zatytułowanego Porsche wspomina prawie 43 000 elektrycznych Taycanów z powodu awarii powodującej nagłą utratę zasilania

obrazek: Porsche

Firma poinformowała, że ​​Porsche, producent luksusowych samochodów sportowych, wycofuje prawie 43 000 samochodów elektrycznych Taycan na całym świecie z powodu usterki, która powoduje nagłą utratę mocy. piątek. Aby rozwiązać problem, będziesz musiał oddać samochód do serwisu, ponieważ wydaje się, że w tym przypadku aktualizacja oprogramowania bezprzewodowa nie jest możliwa.

„Warsztaty powinny być zaplanowane za darmo tak szybko, jak to możliwe, a aktualizacja oprogramowania zajmie około godziny” – powiedział Porsche na konferencji prasowej. Post na blogu.

Wycofanie dotyczy wszystkich pojazdów Taycan, które zostaną wyprodukowane i dostarczone do czerwca, poinformowała firma na konferencji prasowej za pośrednictwem Via News Reuters. Według Klausa Richbergera, dyrektora generalnego Porsche, problem zaobserwowano w około 130 samochodach, chociaż na ten moment nie ma doniesień o wypadkach lub związanych z nimi obrażeniach. Porsche powiedział w piątek, że usterka została już naprawiona w nowszych modelach Taycan.

Problem i możliwe wycofanie zostały po raz pierwszy zgłoszone przez Bloomberg wcześniej w tym tygodniu. Doniesienia o nagłym zatrzymaniu się samochodów Porsche w Stanach Zjednoczonych skłoniły do ​​wszczęcia w maju dochodzenia przez Krajową Administrację Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Departamentu Transportu USA.

w kaucja Na dzień 17 maja NHTSA twierdzi, że otrzymała dziewięć skarg dotyczących problemu, który opisuje jako „utratę mocy napędowej podczas jazdy z dowolną prędkością bez ostrzeżenia kierowcy”. W każdej reklamacji stwierdzono, że zasilanie wyłączyło się bez żadnego ostrzeżenia lub komunikatu o błędzie o awarii akumulatora, ponieważ sześć samochodów odmówiło ponownego uruchomienia po awarii zasilania.

The Taycan, which debuted in 2019, is Porsche’s first line of battery-powered cars. They’ve been particularly popular in the U.S., where the electric vehicles are already wyprzedaż Według najnowszych samochodów firmy, 911 i kultowe sportowe samochody Porsche Panamera Kwartalne dane dotyczące sprzedaży.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy sukces linii, to wycofanie prawdopodobnie nie będzie wielkim ciosem dla linii bazowej Porsche. Podkreśla jednak wyjątkowe wyzwania, przed jakimi stają firmy przy przechodzeniu z silników gazowych na bardziej złożone technologicznie silniki elektryczne. Chińskie władze nakazały innemu producentowi samochodów elektrycznych, Tesli, wycofanie się Dziesiątki tysięcy swoich pojazdów ze względu na kwestie bezpieczeństwa. zeszły tydzieńTesla naciskała na bezprzewodową aktualizację oprogramowania, którą nazwała „przywołaniem”, aby naprawić funkcję autopilota w prawie 300 000 pojazdów po tym, jak dochodzenie przeprowadzone przez chińskiego regulatora rynku wykazało, że systemy tempomatu samochodów mogą być aktywowane przez wypadek, który powoduje ich awarię. Prędkość pojazdu nieoczekiwanie wzrasta.

READ  Niechętny olej po osiągnięciu 70 USD, gdy rajd zderzakowy zaczyna się ochładzać

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top