Powodzie w Chinach zabijają co najmniej 25 osób, a wybuchy wojskowe na zaporze

Chińskie wojsko zburzyło tamę, aby uwolnić wody powodziowe, które zagrażają jednej z najbardziej zaludnionych prowincji, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w wyniku powszechnych powodzi wzrosła do co najmniej 25.

Tama została zbudowana we wtorek późnym wieczorem w Luoyang City, gdy poważne powodzie przetoczyły się przez stolicę prowincji Henan Zhengzhou, uwięziając mieszkańców w systemie metra i blokując szkoły, mieszkania i biura.

Urzędnicy prowincji powiedzieli na konferencji prasowej, że zaginęło jeszcze siedem osób.

Zobacz uszkodzenia w Zhengzhou po poważnych powodziach:

Ludzie patrzą na samochody, które stały w powodzi po ulewnym deszczu, który w środę uderzył w miasto Zhengzhou w prowincji Henan w środkowych Chinach. (AFP/Getty Images)

Zdjęcie lotnicze pokazuje w środę zalane ulice Zhengzhou. (cnsphoto/Reuters)

Ludzie próbowali chodzić i jeździć na rowerze po zalanych ulicach. Obserwuj Ulubione

Nagrania opublikowane na Twitterze przez serwis informacyjny „The Paper” pokazały pasażerów metra stojących w sięgającej piersi błotnistej brązowej wodzie, gdy ulewny deszcz wybuchł w tunelu na zewnątrz.

Transport i życie zawodowe zostały zakłócone w całym hrabstwie, ponieważ ulewny deszcz zamienił ulice w rwące rzeki, myjąc samochody i rozlewając się do domów ludzi.

Ponad 100 000 osób zostało ewakuowanych w bezpieczne miejsce. Prowincja Henan jest domem dla wielu obiektów kulturalnych i główną bazą dla przemysłu i rolnictwa.

W środę media państwowe pokazały wodę na wysokości pasa, gdy deszcz nie ustawał.

Na północ od Zhengzhou poważnie ucierpiała słynna Świątynia Shaolin, znana z mistrzostwa buddyjskich mnichów w sztukach walki.

Chiny rutynowo doświadczają powodzi w okresie letnim, ale rozwój miast i przekształcanie gruntów rolnych w podpodziały zaostrzyły wpływ takich wydarzeń.

READ  Arabia Saudyjska uwalnia dwie prominentne działaczki na rzecz praw kobiet | wiadomości o prawach człowieka

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top