Powodzie w Chinach zabijają co najmniej 25 osób, a wybuchy wojskowe na zaporze

Chińskie wojsko zburzyło tamę, aby uwolnić wody powodziowe, które zagrażają jednej z najbardziej zaludnionych prowincji, ponieważ liczba ofiar śmiertelnych w wyniku powszechnych powodzi wzrosła do co najmniej 25.

Tama została zbudowana we wtorek późnym wieczorem w Luoyang City, gdy poważne powodzie przetoczyły się przez stolicę prowincji Henan Zhengzhou, uwięziając mieszkańców w systemie metra i blokując szkoły, mieszkania i biura.

Urzędnicy prowincji powiedzieli na konferencji prasowej, że zaginęło jeszcze siedem osób.

Zobacz uszkodzenia w Zhengzhou po poważnych powodziach:

Ludzie patrzą na samochody, które stały w powodzi po ulewnym deszczu, który w środę uderzył w miasto Zhengzhou w prowincji Henan w środkowych Chinach. (AFP/Getty Images)

Zdjęcie lotnicze pokazuje w środę zalane ulice Zhengzhou. (cnsphoto/Reuters)

Ludzie próbowali chodzić i jeździć na rowerze po zalanych ulicach. Obserwuj Ulubione

Nagrania opublikowane na Twitterze przez serwis informacyjny „The Paper” pokazały pasażerów metra stojących w sięgającej piersi błotnistej brązowej wodzie, gdy ulewny deszcz wybuchł w tunelu na zewnątrz.

Transport i życie zawodowe zostały zakłócone w całym hrabstwie, ponieważ ulewny deszcz zamienił ulice w rwące rzeki, myjąc samochody i rozlewając się do domów ludzi.

Ponad 100 000 osób zostało ewakuowanych w bezpieczne miejsce. Prowincja Henan jest domem dla wielu obiektów kulturalnych i główną bazą dla przemysłu i rolnictwa.

W środę media państwowe pokazały wodę na wysokości pasa, gdy deszcz nie ustawał.

Na północ od Zhengzhou poważnie ucierpiała słynna Świątynia Shaolin, znana z mistrzostwa buddyjskich mnichów w sztukach walki.

Chiny rutynowo doświadczają powodzi w okresie letnim, ale rozwój miast i przekształcanie gruntów rolnych w podpodziały zaostrzyły wpływ takich wydarzeń.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top