Zatrudnienie w Polsce dalej rośnie, a płace podwyżek już w czerwcu

Statystyka

Zdjęcie autorstwa ratmaner / Shutterstock.com

Zatrudnienie przedsiębiorstw w Polsce wzrosło o 2,8% rok do roku do 6,539 mln w czerwcu 2021 r., po wzroście o 2,7% w poprzednim miesiącu, według danych Federalnego Urzędu Statystycznego (GUS) w poniedziałek.

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie w firmach wzrosło o 0,3%. W osobnym raporcie warszawska firma statystyczna płace polskiego sektora przedsiębiorstw wzrosły o 9,8% rok do roku do 5 802 zł (12 1261,6), o 10,1% więcej niż w poprzednim miesiącu, najszybciej od października 2008 r.

W ujęciu miesięcznym średnia płaca wzrosła w czerwcu o 0,3%.

Wesprzyj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagają się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często możesz wysyłać nam swoje wpłaty.

READ  WHO o związku między szczepionką astrogenną a krzepnięciem krwi

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top