Potrzebna sieć satelitarna i lotnicza, aby dotrzeć do 2,7 miliarda niepołączonych ludzi – Technologia – The Guardian Wiadomości z Nigerii – Wiadomości z Nigerii i ze świata

25 milionów ludzi w 114 miastach nadal nie ma dostępu do podstawowego telefonu w Nigerii

Według uczestników niedawno zakończonego forum „Connecting the World from the Skies”, postęp w technologii kosmicznej i satelitarnej oraz najnowocześniejsza łączność bezprzewodowa są niezbędne do łączenia ludzi, którzy pozostają wykluczeni z rewolucji cyfrowej.

Forum, zorganizowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny oraz Komisję ds. Komunikacji, Przestrzeni Kosmicznej i Technologii Arabii Saudyjskiej, zgromadziło ekspertów w dziedzinie komunikacji radiowej i przemysłu kosmicznego w celu zbadania nowych sposobów poprawy globalnej łączności cyfrowej.

Sekretarz Generalny Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego Houlin Zhao powiedział, że cyfrowe sieci i technologie nadal wzmacniają i wzbogacają życie miliardów ludzi na całym świecie.

Zhao powiedział: „Chociaż wiele części świata jest wzajemnie połączonych, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby sprowadzić pozostałą jedną trzecią światowej populacji. Innowacyjne sieci komunikacji powietrznej i kosmicznej mają potencjał, by zwiększyć nasze wysiłki na rzecz połączenia przepaści cyfrowej zarówno na poziomie krajowym, jak i globalnym”.

Uznając potrzebę dotarcia do 2,7 miliarda ludzi na całym świecie, którzy pozostają bez łączności, forum publiczno-prywatne skupiło się na rozwoju technologicznym i innowacyjnych modelach biznesowych w zakresie łączności lotniczej i kosmicznej. Podkreślono również, w jaki sposób organy regulacyjne i rządy współpracują z przemysłem, aby odblokować niewykorzystany potencjał w dzisiejszych sieciach 5G, a także w drodze do 6G.

Chociaż Nigeryjska Komisja ds. Komunikacji (NCC) podejmuje wysiłki, aby wypełnić lukę między obsługiwanymi i niedostatecznie obsługiwanymi społecznościami, powiedziała, że ​​około 25 milionów Nigeryjczyków mieszkających w 114 społecznościach nadal nie ma podstawowych usług telefonicznych. To nawet z 1,4 miliarda ludzi w Afryce, jest tylko 515 milionów unikalnych subskrybentów.

Na forum gubernator Komisji ds. Komunikacji, Przestrzeni Kosmicznej i Technologii Arabii Saudyjskiej, Mohammed Al-Tamimi, powiedział, że dostęp do przystępnej cenowo łączności szerokopasmowej powinien być normą, a nie przywilejem, dodając: „Bardziej niż kiedykolwiek musimy budować mosty. między przemysłem a społeczeństwem w celu zacieśnienia współpracy.” oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii w celu zapewnienia, że ​​globalna gospodarka cyfrowa nie zostanie pozostawiona w tyle”.

READ  Najnowsza przestrzeń basenowa OKIB otwarta w Vernon w Kolumbii Brytyjskiej - Okanagan

W projekcie Connecting the World from the Sky udział wzięli uczestnicy z sektora publicznego i prywatnego, w tym z sektora łączności radiowej, innowatorzy z branży kosmicznej oraz badacze i decydenci z krajowych organów regulacyjnych i organów międzynarodowych.

Podczas inauguracyjnej sesji wysokiego szczebla ministrowie ds. technologii dyskutowali o wyzwaniach i możliwościach związanych z połączeniem nieba z liderami politycznymi i branżowymi. Wśród poruszanych tematów znalazł się rozwój satelitów zapewniających bezpośrednią łączność stacjonarną lub mobilną z urządzeniami oraz możliwości technologii powietrze-ziemia w zapewnianiu łączności szerokopasmowej samolotom.

Forum zauważyło, że przyszłe technologie kosmiczne i lotnicze mogą wymagać dodatkowych przydziałów widma częstotliwości radiowych, wraz ze zharmonizowanymi normami i specjalnymi ramami regulacyjnymi. Wszystkie te elementy wymagają szybkiej współpracy między sektorami.

Mario Maniewicz, dyrektor Biura Radiokomunikacyjnego ITU, powiedział, że na forum poruszono kilka kluczowych kwestii, które członkowie ITU rozważą na następnym WRC.

„Dotarcie do niepołączonych będzie wymagało innowacyjnego połączenia sieci stacjonarnych, naziemnych i satelitarnych, nie tylko w celu zapewnienia ciągłości usług, ale także w celu zwiększenia dostępności usług oraz zapewnienia wszechstronnego i bezproblemowego zasięgu w każdym miejscu” — wyjaśnił.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top