Rosyjski prom kosmiczny pędzi w kierunku Ziemi z pełną prędkością: „Niebezpieczeństwo jest realne”

Szacuje się, że w następne 24 godziny wpadnie Ziemia część Rakieta Rosyjski, jak wspomniano wcześniej Europejska Agencja Kosmiczna.

rakieta do podnoszenia ciężkich ładunków Angara-A5 Wystrzelony w poniedziałek, 27 grudnia z kosmodromu Plesetsk w regionie północno-zachodnim Rosyjski Archangielsk, w ramach testu przeprowadzonego przez Rosyjską Agencję Kosmiczną.

Przeczytaj także: NASA oskarżyła Chiny o nieodpowiedzialne działanie po katastrofie rakiety na Oceanie Indyjskim

Chociaż na początku Przetwarzanie Zadeklarował się jako Powodzenie, szczyt rakiety nie spłonął prawidłowo i część promu kosmicznego spadnie teraz na Ziemię. Ten kawałek waży około 4 ton.

Garaż Holgera, zmierzać do biuro śmieci kosmicznych podrzędny Europejska Agencja Kosmiczna, powiedział, „Można śmiało powiedzieć, że w następne 24 godziny Upadniesz, ale Nikt nie może powiedzieć gdzieBo za kilka godzin kilka razy okrąży świat” – czytamy w oświadczeniu. CNN.

W ciągu najbliższych kilku godzin.

Chociaż podkreślił, że tak jest bardzo nieprawdopodobne Jakie są powody? Zranić lub zranić kogośPonieważ większość szczątków spala się, gdy pocisk dociera do atmosfery, „niebezpieczeństwo jest realne i nie można go zignorować”, powiedział Cragg, ponieważ jeśli istnieje większe kawałki mogą powodować wypadki Jeśli wylądują na zaludnionych obszarach.

„Rosyjski fragment poruszał się z prędkością 7,5 kilometra na sekundę, a jego szerokość geograficzna znajdowała się prawdopodobnie między 63 stopniami na północ i południe od równika” – powiedział Cragg.

Przeczytaj także: Chiński pocisk wymknął się spod kontroli i rozpadł się na Oceanie Indyjskim

Tropiciele pokazują, że plik Obiekt ma około 87 mil (140 km) i spada zbyt szybko. Jego prędkość i charakter opadania sprawiają, że Trudno przewidzieć, gdzie i kiedy może spaść.

Ta rosyjska rakieta jest kolejnym przykładem niebezpiecznych kosmicznych śmieci spadających na Ziemię. Nie zapominaj, że w zeszłym roku chińska rakieta, Długi spacer 5 b, ściśle monitorowany, wykonał sam lot, po kilku ostrzeżeniach ekspertów o wpływie bezobsługowego statku kosmicznego.

READ  Space Jam 2: Lil Baby, Damian Lillard, Jonas Brothers i inne ścieżki dźwiękowe w A New Legacy

Przeczytaj także: Napięcia eskalują na Bliskim Wschodzie, a po siedmiu latach znów słychać syreny w Izraelu

Oczekuje się jednak, że kawałek rosyjskiego pocisku będzie mniejszy niż chiński wrak, waży około 4 ton bez paliwa, w porównaniu do 20 ton dla chińskiego pocisku. to jest Zmniejszy to możliwość ewentualnych uszkodzeń.

Wreszcie chińska rakieta wylądowała na Ocean Indyjski, po wylądowaniu twardego obserwatora na ziemię.

dla tej części, Jonathan McDowell, astronom Centrum Astrofizyki — Harvard i Smithsonian, wyjaśnił, że rakieta Percy ma około 10 metrów długości w porównaniu z 32-metrowym chińskim pociskiem Long March 5B. CNN. Chociaż waży mniej.

Co więcej, astronom dodał, że rosyjski stopień rakiety nie miał na celu ponownego wejścia w ziemską atmosferę w ten sposób. „Zamierzał kończyć się na orbicie, na której pozostanie przez tysiące lat” – powiedział.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top