Pierwszy historyczny prywatny zespół astronautów bezpiecznie dokuje do stacji kosmicznej – National

Pierwszy całkowicie prywatny zespół astronautów został wysłany do Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) W sobotę dotarł bezpiecznie na orbitalną platformę badawczą, aby rozpocząć tygodniową misję naukową okrzykniętą kamieniem milowym w komercyjnych lotach kosmicznych.

Spotkanie odbyło się około 21 godzin po tym, jak czteroosobowy zespół reprezentował startup z Houston Aksjomat SpaceX wystrzelił w piątek z NASA Kennedy Space Center na pokładzie rakiety SpaceX Falcon 9.

Kapsuła Crew Dragon została zadokowana na orbicie przez rakietę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około godziny 8:30 czasu wschodniego (1230 GMT) w sobotę, gdy dwa statki kosmiczne unosiły się około 250 mil (420 km) nad środkowym Atlantykiem. NASA Pokaż transmisję internetową stowarzyszenia.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Ostateczne podejście zostało opóźnione z powodu usterki technicznej, która zakłóciła transmisję wideo wykorzystywaną do monitorowania spotkania kapsuły z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Delikatny Smok Załogowy został zmuszony do zatrzymania się i utrzymania pozycji 20 metrów od stacji przez około 45 minut, podczas gdy kontroler misji rozwiązał problem.

Po osiągnięciu dokowania spodziewano się, że przed otwarciem włazów i skompresowaniem zamkniętego przejścia między stacją kosmiczną a kapsułą załogową i sprawdzeniem szczelności zamkniętego przejścia między stacją kosmiczną a kapsułą załogi, co pozwoli nowo przybyłym astronautom wejść na pokład Międzynarodowej Przestrzeni Kosmicznej, potrwa jeszcze około dwóch godzin. Stacja.

Czytaj więcej:

Kanadyjski biznesmen, uczestnik całkowicie cywilnego, historycznego lotu, udaje się na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Wielonarodowym zespołem Axiom, który planuje spędzić osiem dni na orbicie, kierował emerytowany astronauta NASA Michael Lopez Alegria, 63-letni wiceprezes firmy ds. rozwoju biznesu.

Drugim dowódcą był Larry Connor, przedsiębiorca z branży nieruchomości i technologii oraz pilot akrobatyczny z Ohio, który został wyznaczony na pilota misji. Connor ma 70 lat, ale firma nie podała jego dokładnego wieku.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wśród członków załogi Ax-1 byli filantrop-inwestor i były izraelski pilot myśliwski Eitan Step (64 lata) oraz kanadyjski biznesmen i filantrop Mark Bathy (52 lata), obaj pełnią funkcję specjalistów misji.

Stipe stał się drugim Izraelczykiem, który poleciał w kosmos, po Ilan Ramonie, który zginął wraz z sześcioma kolegami z NASA w katastrofie promu kosmicznego Columbia w 2003 roku.

Dołączą do obecnych na ISS siedmiu stałych członków załogi opłacanych przez rząd stacji kosmicznych – trzech amerykańskich astronautów, jednego niemieckiego astronauty z Europejskiej Agencji Kosmicznej i trzech rosyjskich kosmonautów.

(Raportowanie Steve’a Gormana w Los Angeles; Edytowanie przez Angusa McSwana i Daniela Wallisa)

READ  Znalazłem szokująco obfite życie kwitnące w ciemności pod antarktycznym szelfem lodowym

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top