Po zamknięciu Parkview Place obawy rozprzestrzeniły się w domach opieki osobistej w Winnipeg

Obawy dotyczące przestrzeni pojawiły się w domach opieki osobistej w Winnipeg, ponieważ Parkview Place, obiekt z 261 łóżkami, przygotowuje się do stałego zamknięcia swoich drzwi.

Zamknięcie, ogłoszone we wtorek i planowane w przyszłym roku, następuje po wybuchu śmiertelnej epidemii koronawirusa, trwającym problemie z karaluchami i przeglądzie licencji hrabstwa dla domu opieki w centrum Winnipeg.

„Za każdym razem, gdy tracimy zdolność w naszym systemie opieki nad seniorami, jest to strata” – powiedziała Laura Tamblyn Watts, dyrektor wykonawczy CanAge, krajowej organizacji wspierającej seniorów.

„To naprawdę miecz obosieczny. Nie chcesz, aby ludzie tracili przestrzeń i domy, ale chcemy mieć pewność, że te domy są dobre i bezpieczne. W tej chwili Parkview wyraźnie nie jest”.

Według prywatnej firmy Revera, która zarządza Parkview, 12-piętrowy obiekt zostanie zamknięty do 10 sierpnia 2022 r. lub gdy pozostałych 160 mieszkańców wprowadzi się do nowych domów.

W środę krytyk zdrowia NDP, Ozuma Asagwara, powiedział, że blokada jest kolejną porażką postępowego konserwatywnego rządu hrabstwa, jeśli chodzi o opiekę długoterminową.

Ozuma Asaguara, krytyk zdrowia z Partii Narodowo-Demokratycznej, mówi, że postępowy rząd konserwatywny nie dokonał wystarczających inwestycji w system domów opieki osobistej w Manitobie. (Austin Grabish/CBC)

„W Manitobie zniknie teraz około kilkuset rodzin” – powiedział Asaguara. „Przez cały czas ten rząd odmawiał zainwestowania środków potrzebnych do poprawy opieki długoterminowej w Manitobie”.

Rivera twierdzi, że decyzja o zamknięciu domu była niezależna od wybuchu COVID-19, który doprowadził do śmierci 29 mieszkańców Parkside między wrześniem 2020 r. a połową stycznia, ale powiedział, że śmiertelna epidemia umocniła decyzję.

W wydanym we wtorek oświadczeniu firma stwierdziła, że ​​starzejąca się infrastruktura, w tym wąskie chodniki, „wąskie i stare obiekty rekreacyjne” oraz ograniczona przestrzeń na zewnątrz dla mieszkańców, oznacza, że ​​„Parkview Place nie może być po prostu odnowiony, aby spełnić obecne standardy opieki długoterminowej”.

Licencja domu opieki została poddana przeglądowi przez Manitoba Health pod koniec ubiegłego roku. Wciąż wstrzymano przyjmowanie nowych mieszkańców z powodu ciągłych obaw związanych z budynkiem, w tym problemu karaluchów z 2017 roku.

302 łóżka oczekujące w Winnipeg

We wtorek rzecznik Regionalnego Urzędu Zdrowia Winnipeg powiedział, że system domu opieki osobistej jest w stanie pomieścić obecnych mieszkańców Parkview. Rzecznik powiedział, że urząd ds. zdrowia będzie współpracował z mieszkańcami i ich rodzinami, aby znaleźć dla nich odpowiednie miejsce.

Rzecznik dodał, że obecnie 302 osoby oczekują na umieszczenie w domu opieki osobistej w Winnipeg, w tym osiem osób uważanych za pilnie potrzebujących.

„Nie jest do końca jasne, czy w tej chwili jest łóżko dla wszystkich, ponieważ nie ma łóżka” – powiedział Tamblyn Watts, dodając, że czekanie się opłaca.

„Wiemy, że kiedy ludzie czekają, będą chorować, a to może oznaczać, że niektórzy ludzie nie otrzymują opieki, której potrzebują”.

Powiedziała, że ​​zamknięcie Parkview podkreśla potrzebę inwestowania przez rządy w sektor opieki długoterminowej.

„W miarę postępu fali wieku będziemy mieć coraz mniejsze zainteresowanie, chyba że rządy, regionalne i federalne, zaczną działać szybko i nie traktują tego poważnie”.

W oświadczeniu dla CBC News rzecznik ministra zdrowia Manitoby Heather Stephenson powiedział, że Urząd Zdrowia Winnipeg „zapewnił ministra, że ​​nie przewiduje problemów z dystansem wynikających z zamknięcia” i że będzie współpracować z mieszkańcami i rodzinami „w celu zapewnienia troska i pełne szacunku przejście”.

Rzecznik powiedział, że rząd pracuje nad poprawą opieki i przeznaczył 653 miliony dolarów na role związane z opieką osobistą w budżecie na 2021 rok.

Rząd Manitoby dodał do systemu od 2016 r. 257 łóżek do opieki osobistej w domu, a kolejne 248 łóżek w obiektach w budowie, zgodnie z oświadczeniem.

Regionalna grupa zadaniowa pracuje nad wprowadzeniem zmian w sektorze osobistej opieki domowej w Manitobie, po niezależnym raporcie doradczym na temat śmiertelnej epidemii COVID-19 w domu opieki osobistej Maples należącym do firmy Revera.

READ  Tereny zieleni miejskiej utorują drogę do korzystania z centrum miasta: formalnego

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top