„People Joker”, „Queer Movie Set in the Batman Universe” został wycofany z TIFF z powodu „problemów z prawami”

Reżyser „The People’s Joker”, debiutanckiego filmu, którego akcja rozgrywa się w uniwersum Batmana, wycofał film z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto z powodu rzekomych „problemów z prawami”.

Film nakręcony przez Verę Drew, reżyserkę z Los Angeles, opowiada o aspirującej do roli klauna (w tej roli Drew), która walczy o swoją tożsamość płciową, marząc o tym, by zagrać w telewizyjnym skeczu pomiędzy ekipą Jokerów i Arlekinów.

W oficjalnym podsumowaniu TIFF stwierdzono: „Po tym, jak komedia zdekryminalizowana w Gotham City, serial jest jedynym usankcjonowanym przez rząd miejscem dla zabawnych ludzi, ale tylko dla tych, którzy będą podążać za linią partii. Rozczarowana nieudanym przesłuchaniem, Vera angażuje się w sobowtóra z ptakami, które założyły własną alternatywną trupę komediową, przyciągając nie tylko galerię niedoszłego komediowego łobuza, ale także gniew faszystowskiego krzyżowca.

Warner Bros. nie skomentował. Discovery, który jest właścicielem DC Comics i posiada prawa do uniwersum Batmana, nadal jest w filmie, chociaż wydaje się, że studio zaprzestało, aby zapobiec pozostałym trzem pokazom filmu, które teraz zostały odwołane.

różnorodny Skontaktowałem się z Warner Bros. Odkrycie do wyjaśnienia i komentarza.

Drew zasugerował potencjalne kontrowersje związane z filmem we wtorek, publikując tajemniczy tweet: „Nie mam pojęcia, jak mija dzień, a mój zespół nie chce, abym oczywiście nic nie mówił, więc pozostanę niejasny… Ale cokolwiek się stanie w ciągu najbliższych kilku godzin, chcę, żebyś wiedział… Jeśli czekałeś z bólem, aby obejrzeć nasz film, wkrótce do ciebie przyjdzie. Bądź na bieżąco i zostań ze mną. Potrzebuję twojej pomocy.

Przed występem The Globe and Mail poinformowały, że pokazano im kartę adresową z napisem:

READ  Aktor z Heartland Robert Cormier nie żyje

„Ten film jest parodią i jest obecnie całkowicie nieautoryzowany przez DC Comics, Warner Brothers lub kogokolwiek roszczącego w nim prawa do znaków towarowych (np. „Joker”, „Batman” itp.). w filmie są oryginalne, często odtworzenia popularnych planów filmowych komiksów stworzonych przez Verę Drew i zespół ponad 100 niezależnych artystów i filmowców na trzech różnych kontynentach podczas pandemii Covid-19.

„Wszelkie naruszenie praw autorskich lub znaków towarowych nie jest zamierzone. Po konsultacji z radcą prawnym filmowiec wierzy w dobrej wierze, że wykorzystanie tych imion i postaci w kontekście jej autobiografii w nadchodzącej osobistej historii jest chronione na mocy sekcji 107 amerykańskiej ustawy o prawie autorskim z 1976, który zezwala na „dozwolony użytek” do celów takich jak odpowiednia krytyka, komentarz społeczny lub edukacja.

Film, który jest sprzedawany przez UTA, został zaprogramowany jako część popularnej selekcji festiwalu Midnight Madness i został pokazany we wtorek wieczorem radosnym fanom.

Użytkownik Twittera @JuiceSimpsons napisał: „Nie potrafię nawet opisać, jak wyglądał #ThePeoplesJoker. @VeraDrew22 stworzył coś tak niesamowitego, zabawnego, wzruszającego, tak niesamowitego, tak niesamowitego… Dziękuję @PeterKapow i wszystkim, którzy pomógł ożywić to !!”

Inny fan filmu, BenSandergaard, napisał: „LUDZIE JOKERA TO NAJLEPSZY FILM TIFF W TYM ROKU, KTÓREGO NIGDY NIE OBEJRZYSZ! Parodia podróż do świata DC z mutantem. To będzie mój ulubiony program festiwalu. film będzie żył w sercach tych, którzy byli na widowni!”

Kanadyjska prasa poinformowała w środę, że w sesji pytań i odpowiedzi po koncercie Drew powiedziała, że ​​zmontowała sceny z filmu „Joker” z 2019 roku, które zostały wcześniej uwzględnione.

W oświadczeniu na oficjalnej stronie tytułowego TIFF festiwal stwierdził, że „reżyser wycofał ten film ze względu na problemy z prawami autorskimi. Przepraszamy za wszelkie niestosowności”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top