OPEC+ zwiększa kontyngent wydobycia ropy na listopad do 39,7 mln baryłek dziennie

Wydobycie ropy naftowej wymagane przez OPEC i jego sojuszników spoza OPEC na czele z Rosją jest 39,694 mln baryłek dziennie (baryłek dziennie) W listopadzie OPEC poinformował po tym, jak grupa OPEC + zdecydowała się trzymać planu złagodzenia zbiorowych cięć o 400 000 baryłek dziennie w przyszłym miesiącu.

Podczas krótkiego i cichego spotkania w poniedziałek ministrowie sojuszu OPEC + zdecydowali o zwiększeniu łącznej produkcji grupy o 400 tys. baryłek dziennie – minimum, jakiego oczekiwał rynek.

Zgodnie z decyzją, 10 członków OPEC związanych umową powinno produkować w listopadzie nie więcej niż 24,047 mln baryłek dziennie, podczas gdy producenci spoza OPEC osiągną swój wspólny kontyngent na poziomie 15,647 mln baryłek dziennie.

Pułap produkcji dwóch liderów grupy OPEC+, Arabii Saudyjskiej i Rosji, wyniesie 9,913 mln baryłek dziennie. Arabia Saudyjska jest zobowiązana do porozumienia, natomiast sprawa Rosji jest bardziej intrygująca.

Oficjalne dane rosyjskie nie rozróżniają produkcji ropy naftowej i kondensatu, ale kondensat jest wyłączony z rosyjskiego kontyngentu OPEC +.

Bloomberg Szacunki Produkcja ropy naftowej i kondensatu w Rosji we wrześniu została ustalona na poziomie 10,7 mln baryłek dziennie. Jeśli produkcja kondensatu wynosi około 880 tys. baryłek dziennie, oznaczałoby to wydobycie ropy naftowej w Rosji na poziomie 9,83 mln baryłek dziennie, czyli o 130 tys. baryłek dziennie więcej niż według obliczeń Bloomberga.

Analitycy twierdzą, że Rosja mogła osiągnąć swoje zdolności produkcyjne ropy, podczas gdy kilku członków OPEC, takich jak Angola i Nigeria, miało czasami trudności z pompowaniem kwot w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jest to jeden z głównych powodów ponad 100-procentowej zgodności z ogólnymi cięciami.

Źródła sojuszu powiedziały Reuterowi we wrześniu, że grupa OPEC + zwiększyła swoje zaangażowanie w cięcia produkcji do 116 procent w sierpniu, w porównaniu ze 109 procentami w lipcu. Pomimo rosnącej produkcji, OPEC faktycznie pompował w sierpniu około 10 procent mniej niż jego całkowita kwota dla 10 członków związanych umową OPEC+ z powodu przestojów i trudności technicznych w krajach takich jak Nigeria i Angola, zauważył Bloomberg w zeszłym miesiącu.

READ  Analiza cen złota na wykresie tygodniowym

Tsvetana Paraskova dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top