Polska ostrzega przed możliwymi migrantami zamykającymi granicę z Białorusią

WARSZAWA, Polska (AP) – Polski rząd pracuje nad uszczelnieniem granicy z Białorusią i ostrzeżeniem imigrantów, że wjazd do Unii Europejskiej nie jest możliwy – powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych.

Polscy dyplomaci na Bliskim Wschodzie iw Afryce rozmawiają z lokalnymi mediami i publikują wiadomości na najpopularniejszych kanałach komunikacji, aby ludzie nie próbowali robić tego nielegalnie. Wjazd do UE przez Białoruś– powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridas.

Wielu imigrantów, głównie z Iraku, zmarło z wycieńczenia, próbując przedostać się z Białorusi do Polski przez lasy i bagna. Jak powiedział Presidas, polscy dyplomaci rozmawiają z urzędnikami państwowymi w niektórych krajach, aby zwiększyć ich świadomość oraz ostrzec i chronić swoich obywateli.

„Chcemy pomóc tym ludziom, dlatego też nasze działania dyplomatyczne w tych krajach… i nasze ostrzeżenia, że ​​mogą paść ofiarą rozczarowania” – powiedział.

Członkowie UE Polska i Litwa zmierzyli się ostatnio z presją migracyjną z granicy z Białorusią. Oskarżyli rząd białoruski o wydawanie bezpłatnych wiz turystycznych i celowe wprowadzanie ludzi w błąd, że mogą wjechać do Unii Europejskiej nielegalnie wjeżdżając do sąsiednich krajów.

Rządy Polski i Litwy strzegły swoich granic silną strażą, żołnierzami i płotami z drutu kolczastego, oskarżając Białoruś o działanie w odwecie za zachodnie sankcje.

Fabrice Legeri, dyrektor zarządzający Frontexu, europejskiej firmy zajmującej się ochroną granic, odwiedził granicę Polski z Białorusią i był „pod wrażeniem środków zastosowanych do zabezpieczenia granicy”, powiedział Frontex.

Lekeri podziękował Polsce za współpracę z Frontexem od początku kryzysu, “ponieważ granica Polski z Białorusią jest także wschodnią granicą sojuszu”.

Ocena ta wykazała, że ​​polska straż graniczna dobrze wykonuje swoją pracę i że wzmocnienia Fronteksu nie są wymagane, co zaleca Komitet Wykonawczy UE.

Organizacje humanitarne a Polska Wpływowy Kościół rzymskokatolicki Polski rząd został skrytykowany za przekierowanie grup imigrantów, w tym rodzin z dziećmi.

READ  Izba Gospodarcza w Lubbock ogłasza 12-dniową trasę „Odkrywanie Polski” | KLBK | KAMC

Tymczasem białoruscy ustawodawcy głosowali za zawieszeniem umowy z Unią Europejską, która pozwoliłaby byłemu ZSRR na wycofanie imigrantów, którzy przekroczyli jej terytorium i nielegalnie wkroczyli do obozu.

___

Śledź relacje AP dotyczące migracji https://apnews.com/hub/migration

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top