Odzyskiwanie podróży: 2 miliony osób przejeżdża przez amerykańskie lotniska

DALLAS (AP) – Ożywienie przemysłu lotniczego po pandemii przekroczyło kamień milowy, gdy ponad dwa miliony ludzi przeszło przez punkty kontroli bezpieczeństwa na amerykańskich lotniskach w piątek po raz pierwszy od początku marca 2020 r.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła w sobotę, że 2,03 mln pasażerów zostało skontrolowanych w punktach kontrolnych na lotniskach w piątek. Po raz pierwszy od 15 miesięcy liczba kontroli bezpieczeństwa przekroczyła 2 miliony w ciągu jednego dnia.

Rezerwacje linii lotniczych wzrosły od około lutego, ponieważ coraz więcej Amerykanów zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 i – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych – ograniczenia podróży, takie jak obowiązkowe kwarantanny, zaczęły łagodzić.

Odzyskiwanie nie jest kompletne. Piątkowe tłumy były tylko 74% mniejsze w porównaniu do tego samego dnia w 2019 roku. Jednak liczba 2,03 miliona to 1,5 miliona pasażerów więcej niż tego samego dnia w zeszłym roku, według Administracji Bezpieczeństwa Transportu.

Znak 2 milionów oznacza poważną zmianę w branży turystycznej, która została dotknięta pandemią. Były dni w kwietniu 2020 r., kiedy mniej niż 100 000 osób wsiadało do samolotów w Stanach Zjednoczonych, a dyrektor generalny Boeinga przewidywał, że co najmniej jedna duża amerykańska linia lotnicza zbankrutuje.

Większość linii lotniczych wciąż traci pieniądze. Southwest odnotował niewielki zysk za pierwszy kwartał dzięki udziałowi w wysokości 64 miliardów dolarów w federalnym łagodzeniu pandemii dla przemysłu, a inne firmy prawdopodobnie pójdą w ich ślady jeszcze w tym roku.

Strach przed świętami w dużej mierze zniknął. United Airlines, które jesienią ubiegłego roku straciły 7 miliardów dolarów i zagroziły wynajęciem 13 000 pracowników, powiedziały w tym tygodniu pracownikom, że ich miejsca pracy są bezpieczne, nawet gdy w październiku skończą się fundusze federalne.

To dlatego, że linie lotnicze takie jak United optymistycznie podchodzą do ratowania szczytu letniego sezonu wakacyjnego. Urzędnicy linii lotniczych twierdzą, że podróże międzynarodowe i służbowe pozostają na bardzo niskim poziomie, ale krajowe podróże rekreacyjne prawie powróciły do ​​poziomu sprzed pandemii.

READ  W jaki sposób ogólnoświatowa sieć oszustw związanych z subskrypcją została prześledzona do Montrealu?

Linie lotnicze wycofują pracowników z dobrowolnych urlopów i planują zatrudnić niewielką liczbę pilotów i innych pracowników jeszcze w tym roku.

Operatorzy hotelowi twierdzą, że zauważyli również poprawę rezerwacji dzięki wyższym wskaźnikom szczepień.

Mike Gathwright, starszy wiceprezes Hilton, powiedział, że hotele firmy były pełne w 93% w weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day). Powiedział, że firma jest “bardzo optymistyczna” jeśli chodzi o podróże rekreacyjne latem i ożywienie w podróżach służbowych tej jesieni.

„Dystrybucja szczepionek, złagodzenie ograniczeń podróży, zaufanie konsumentów – wszystko to napędza obłożenie i poprawę naszej działalności” – powiedział Gathwright.

Przed pandemią TSA sprawdzała średnio od 2 mln do 2,5 mln pasażerów dziennie. Najniższa liczba kontroli podczas pandemii miała miejsce 13 kwietnia 2020 r., Kiedy tylko 87 534 osób zostało prześwietlonych w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach.

Do połowy zeszłego miesiąca średnia dzienna liczba badań przesiewowych TSA wynosiła około 65% poziomów sprzed pandemii.

W miarę zbliżania się letniego sezonu podróży TSA zaleca podróżnym, aby przybyli na lotnisko z wystarczającą ilością czasu, aby dostosować się do zwiększonego czasu kontroli, ponieważ oczekuje się, że liczba pasażerów zbliża się, aw niektórych przypadkach przekracza poziom sprzed pandemii na niektórych lotniskach.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top