BlackBerry zachwyca swoich zapalonych zwolenników wygranymi za pierwszy kwartałquar

Akcje BlackBerry Ltd wzrosły. O około 1% w wydłużonej sesji w czwartek po tym, jak firma zgłosiła węższą niż oczekiwano skorygowaną stratę kwartalną i sprzedaż, która przekroczyła oczekiwania.

BB jeżyna,
-3,50%
Powiedział, że stracił 62 miliony dolarów, czyli 11 centów na akcję, w pierwszym kwartale roku podatkowego, w porównaniu ze stratą 636 milionów dolarów, czyli 1,14 dolara na akcję, w kwartale ubiegłego roku. Po skorygowaniu o pozycje jednorazowe firma straciła 5 centów na akcję.

Sprzedaż spadła do 174 mln USD z 206 mln USD rok wcześniej.

Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się, że BlackBerry zgłosi skorygowaną stratę w wysokości 6 centów na akcję przy sprzedaży w wysokości 172 milionów dolarów.

Firma podkreśliła, że ​​nadal przechodzi od produktu sprzętowego do pakietu oprogramowania zabezpieczającego, generując 107 mln USD przychodów z jednostki ds. cyberbezpieczeństwa w tym kwartale.

„W tym kwartale skoncentrowaliśmy działalność wokół dwóch kluczowych możliwości rynkowych: Internetu Rzeczy i cyberbezpieczeństwa” – powiedział w oświadczeniu prezes BlackBerry John Chen.

Chociaż mówię Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Przestając to robić w 2021 r., BlackBerry kontynuowało praktykę raportowania przychodów nie-GAAP lub przychodów nie-GAAP.

W oparciu o zasady inne niż GAAP, straty operacyjne BlackBerry wyniosły 23 miliony dolarów, czyli 5 centów na akcję. Stosując GAAP, straty wzrosły ponad dwukrotnie do odpowiednio 58 milionów dolarów i 11 centów na akcję.

Niezależnie od praktyki księgowej zawarte wyniki wydają się zadowolić zwolenników memu giełdowego. Ruch wsteczny po godzinach 3,5% straty podczas normalnego handlu w czwartekIlość nastrojów biznesowych i mediów społecznościowych wzrosła po ujawnieniu informacji o firmie.

READ  Dzień Dobrego Paliwa 21 września 10 centów z każdego litra paliwa sprzedanego we wszystkich regionalnych barach gazowych Armstrong zostanie przekazanych lokalnym organizacjom charytatywnym - Vernon News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top