Kanada powoli otwiera swoje podwoje, ale czy teatr na żywo został w tyle? 3 Insiders ważą

Ponowne otwarcie Broadwayu jest bliskie, z długą listą programów – jak HamiltonA król lew A zło i społeczność artystyczna Już świętujemy.

Londyński West End jest również na dobrej drodze do odbudowy gospodarki sparaliżowanej przez pandemię, z miejscami w Wielkiej Brytanii witającymi gości w maju, z ograniczeniami bezpieczeństwa.

Wraz ze wzrostem wskaźników szczepień i spadkiem liczby przypadków COVID-19 w Kanadzie, zdrowie branży teatralnej wykazuje oznaki poprawy. Ale niepewność pozostaje.

Powiaty wprowadzają krok po kroku plany ponownego otwarcia w oparciu o tendencje wzrostowe w zakresie zdrowia publicznego, ale czy teatr na żywo w naszym kraju może sprawić, że wykonawcy będą potrzebować powrotu, a widzowie chcą? Trzech znawców sztuk performatywnych podziela się swoimi poglądami na temat tego, czy jest nadzieja i czego trzeba.

Kiedy kryzys rozwiązuje się, „Sztuka jest naszym wyjściem”

Latem ubiegłego roku Musical Stage Company w Toronto eksperymentowało z serią koncertów o nazwie piosenki burchside – Prywatne i kameralne pokazy odbywające się na podwórkach i werandach w całym mieście.

„Mieliśmy ludzi, którzy mówili, że to najlepsze doświadczenie techniczne, jakie mieli zeszłego lata, aby wyjść z samotności poprzez wydajność” – powiedział dyrektor techniczny i zarządzający Mitchell Marcus.

Sieć wraca do oferowania grup 10-osobowych na świeżym powietrzu. Kiedy bilety trafiły do ​​sprzedaży, wszystkie 60 koncertów było zarezerwowanych w ciągu godziny.

„Często zdarza się, że sztuka jest naszym wyjściem” [of crisis],” Powiedział.

„Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym szybciej będziemy mogli wykorzystać niesamowity zestaw umiejętności artystów, zanim stracimy ich wszystkich i sprawimy, że poprowadzą nas jako społeczność”.

Oglądaj | Mitchell Marcus mówi, że sztuka może zjednoczyć Kanadę po pandemii

Mitchell Marcus, dyrektor artystyczny i zarządzający The Musical Stage Company, uważa, że ​​sztuka ma większe znaczenie niż tylko rozrywka i może dać Kanadyjczykom poczucie jedności i przynależności po doświadczeniu izolacji podczas pandemii COVID-19. 0:26

READ  Tom Felton z Harry'ego Pottera przekazuje aktualizację po awarii na polu golfowym

Według Marcusa Zaplanuj ponowne otwarcie Ontario Uwzględniono tylko „krótkowzroczne” przepisy dotyczące sztuk scenicznych, w tym pozwolenie na próby, a także transmisję i nagrywanie na zewnątrz, z maksymalnie 10 wykonawcami naraz.

W ten sposób powstał on i jego rówieśnicy #SprawiedliwośćDlaArtsON, grupa prawie 100 organizacji artystycznych i muzycznych na żywo w Ontario, aby złożyć petycję do rządu o zakwaterowanie na równi z tym, co zostało rozszerzone na inne sektory

„[Theatre actors] Będą pracować na zewnętrznym parkingu w palącym słońcu, ich 50-osobowe rówieśnicy kinowi pracują w pomieszczeniach, a ich sportowcy grają w swoje gry w pomieszczeniach”.

Teatr Muzyczny nie może się doczekać otwarcia nowego spektaklu, zaciemniać, tego lata w amfiteatrze na świeżym powietrzu w Toronto High Park. Ale stało się to grą na oczekiwanie.

Powodem opóźnienia i zagrożenia dla źródeł utrzymania, jak powiedział, jest brak przemyślenia, w jaki sposób teatr miałby dalej funkcjonować.

„Bardzo trudno będzie powiedzieć, że ta mocno dotknięta branża, ci artyści, którzy byli bez pracy, tracą lato tylko dlatego, że ludzie nie poświęcili czasu na kontynuowanie nauki i zastanowienie się, jak wyraźnie to jest rozwiązanie.”

Nie ta sama forma sztuki, którą znaliśmy

Po wybuchu pandemii większość jego rówieśników nauczyła się montażu wideo, aby umożliwić im rozpoczęcie produkcji wirtualnych przedstawień, powiedział dyrektor artystyczny Rumble Theatre w Vancouver, Jevish Parasram.

„mieć [a show] Anulowanie lub konieczność przejścia na wersję cyfrową wymaga dużo pracy i może być bardzo ryzykowne.”

„Zrobiliśmy to w dodatku do wszystkiego innego. Więc to, co naprawdę czuję od wielu ludzi… to ogromne wyczerpanie”.

Tak się składa, że ​​Rumble Theatre już przed COVID-19 eksplorował kino cyfrowe. Udało mi się transmitować na żywo program z bramy na żywo i kontynuowałem sezon 2019-2020 online.

„Ostatecznie jest to dobra rzecz, ponieważ wymusza większą interdyscyplinarną współpracę… a rozpowszechnianie jest znacznie szersze” – powiedział.

READ  Notatki zza kulis o tym, jak WWE Performance Center odwiedziło dziś Vince'a McMahona

Parasram przyznał, że było to całkowite odejście od tradycyjnego teatru.

„Nie wiem, czy to już ta sama forma sztuki. To dla mnie interesujące”.

BC zbliża się do drugiej fazy swojego planu ponownego otwarcia już 15 czerwca, co pozwoli na zgromadzenie do 50 osób na imprezach zamkniętych, w tym w teatrze na żywo, z wdrożonymi protokołami bezpieczeństwa.

Pomimo pewnych rozluźnionych ograniczeń Parasram, który przeniósł się do Vancouver z Toronto w 2018 roku, wątpi, że teatry w obu hrabstwach nadal będą preferować plenery – przynajmniej na razie.

„Nawet przebywanie w tym samym pokoju spowoduje cały poziom niepokoju u niektórych osób, które tam są. I ten poziom niepokoju będzie trudny do zniesienia i rzeczy zostaną pominięte” – powiedział.

Powiedział jednak, że sztuka może w znacznym stopniu przyczynić się do „dobrobytu społeczeństwa”.

„Ponowne nauczenie się, co to znaczy być razem w przestrzeni, to ogromna rola, którą możemy odegrać”.

Powrót do Broadwayu

W marcu 2020 roku nagrodzony nagrodą Tony musical na Broadwayu był Hudstown Grał w Full House osiem razy w tygodniu w teatrze Walter Kerr na Broadwayu, zanim COVID-19 go zamknął.

Jednym z aktorów, których życie wywróciło się do góry nogami, jest Joel Blackman, który wrócił do Toronto, zamieszkał z rodzicami i zaczął pisać piosenki i sztuki, aby przezwyciężyć „teatralny szok i zdumienie, które znika”.

„Wiedziałam, że w tej chwili nie mogłam liczyć na to, że moja strona mojego występu poprowadzi mnie przez tę pandemię” – powiedziała.

Przyszedł z programem o nazwie pęknięcie w ścianieWspółtworzył z Evangelią Kambites o miłości, stracie i życiu podczas pandemii. Duet zaprezentuje go 10-osobowej publiczności w ramach The Musical Stage Company piosenki burchside Serie.

To będzie pierwszy koncert Blackmana od marca. Powiedziała, że ​​jest rozczarowana powolnym odradzaniem się teatru w porównaniu z innymi sektorami.

READ  Lego celebruje różnorodność tęczą miniaturowych postaci

Blackman zauważył niedawno w filmie nakręconym w Toronto wyraźny kontrast między tym środowiskiem a sztukami scenicznymi.

„Co trzy dni robią szybki test i bardzo szybko otrzymujesz wyniki. Zanim krzykną „STRZEL!” „Wszyscy nadal noszą maski. Wszyscy są w pokoju. A potem tylko aktorzy zdejmują maski podczas kręcenia”.

Ale teraz, po powrocie Broadwayu, Blackman wróci do Nowego Jorku pod koniec lipca, aby się do niego przygotować HudstownZostanie ponownie otwarty 2 września. Nie może się doczekać swojego pierwszego występu.

– Nie wiem, jak długo wszyscy będziemy płakać, krzyczeć, czy cokolwiek. To potrwa chwilę.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top