Oburzenie w Chinach po tym, jak 27 osób zginęło w wypadku autobusu poddanego kwarantannie za „wirusa Covid” | Chiny

Wśród użytkowników mediów społecznościowych wybuchła złość w Chiny Po tym, jak 27 osób zginęło, gdy autobus przewożący ich do miejsca kwarantanny Covid-19 rozbił się w południowo-zachodniej prowincji Guizhou.

z Miliony Chińczyków wciąż podlegają ścisłym ograniczeniom Dzięki twardej strategii Pekinu przeciwko koronawirusowi zgony we wczesnych godzinach niedzielnych szybko stały się buforem dla krytyki rządu. Tylko dwie osoby zmarły na COVID w Guizhou w całej epidemii.

– Jaki masz dowód na to, że któregoś dnia nie będziesz w tym autobusie? Przeczytaj popularny post na Twitterze Weibo.

Najwyżej oceniana odpowiedź brzmiała: „Ktokolwiek powiedział, że nie jesteśmy w tym nocnym autobusie, wszyscy oczywiście tam jesteśmy. Wszyscy jedziemy tym przerażającym ciemnym autobusem”.

Wypadek autobusowy szybko stał się jednym z najpopularniejszych tematów Weibo w niedzielne popołudnie, po czym nagle zniknął z listy 50 najpopularniejszych tematów.

Przynajmniej niektóre szeroko rozpowszechnione i oburzone blogi zostały usunięte z WeChat wkrótce po publikacji, ale niektóre raporty i komentarze początkowo pozostały, mimo że wiele bardziej krytycznych blogów zostało usuniętych z Weibo.

Policja prowincji Sandu poinformowała w oświadczeniu w mediach społecznościowych, że wypadek miał miejsce na autostradzie w prowincji Guizhou, kiedy samochód przewożący 47 pasażerów przewrócił się na bok.

Jak poinformowała policja, dwadzieścia osób jest leczonych z powodu urazów, a na miejsce wypadku w odległym hrabstwie Qian’an wysłano ratowników medycznych.

Zdjęcia szeroko rozpowszechnione na portalach społecznościowych, w niedzielę ukazywały złoty autobus pasażerski, którego szczyt był kompletnie zniszczony, ciągnięty przez ciężarówkę.

Pojawił się kolejny wirusowy obraz przedstawiający autobus jadący w nocy, z kierowcą i pasażerami w kombinezonach ochronnych, które nadal są powszechnie noszone w Chinach w celu ochrony przed Covid-19.

Rząd Guizhou potwierdził później w niedzielę, że pojazd „transportował osoby związane z epidemią do kwarantanny” ze stolicy prowincji Guiyang, a wypadek miał miejsce około godziny 2.40 w niedzielę.

„Obecnie prace ratownicze na miejscu są w zasadzie zakończone, leczenie rannych i opieka nad zmarłym odbywa się w sposób uporządkowany, a przyczyna wypadku jest badana” – poinformował lokalny samorząd w mediach społecznościowych. .

Nie było jasne, czy pasażerowie mieli Covid, mieli z nimi bliski kontakt, czy też mieszkali w tym samym budynku, co pacjenci z wirusem. Polityka No-Covid często powodowała, że ​​całe bloki mieszkalne tysięcy ludzi były przenoszone do specjalnie wybudowanych miejsc kwarantanny, czasami oddalonych o setki kilometrów.

Szef Komunistycznej Partii Guizhou i gubernator prowincji „pośpieszył” do hrabstwa Qian’an, aby pokierować działaniami ratunkowymi, powiedział lokalny rząd, dodając, że urzędnicy „złożyli ofiarom najgłębsze kondolencje”.

„Konieczne jest wyciągnięcie lekcji z wypadku, zbadanie kwarantanny i transportu personelu związanego z epidemią i ukrytymi zagrożeniami w bezpieczeństwie ruchu… [and] „Kontroluj występowanie poważnych wypadków” – napisano w oświadczeniu.

Dane chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia w niedzielę wykazały, że Guizhou odnotowało w sobotę 712 nowych potwierdzonych przypadków, co stanowi około 70% wszystkich nowych przypadków w Chinach i stanowi znaczny skok ze 154 przypadków w prowincji poprzedniego dnia. Guiyang, stolica sześciu milionów ludzi, została zamknięta na początku września.

Lokalni urzędnicy są pod presją, by kontrolować epidemię, zwłaszcza teraz, w okresie poprzedzającym październikową konwencję partyjną.

READ  Sędzia odrzuca ofertę sojuszników Trumpa o oddalenie pozwu o zniesławienie, wniesionego przez byłego dyrektora generalnego Dominium, fałszywie oskarżonego o oszustwo wyborcze

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top