Dziekan Czech Linda Fruhvirdova wygrywa pierwszy tytuł WTA Tour, pokonując polską Magdę Linet

Fruhvirtova wygrywa swój pierwszy finał WTA Tour (Twitter/Chennaiopenvda)

Czeska nastolatka Linda Fruhvirtova wygrała ostatnie pięć meczów decydującego seta, aby zdobyć swój pierwszy tytuł singlowy WTA Tour, kończąc swój przełomowy tydzień w niedzielę dzięki trzysetowemu zwycięstwu nad trzecią rozstawiona Magdą Linet z Polski.
17-letnia Fruhvirtova zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju, pokonując w finale trzecią rozstawioną Lynette 4-6, 6-3, 6-4.

Fruhvirtova przegrała 4:1 w trzecim secie, zanim zdobyła pięć ostatnich meczów meczu.

Powiązane wiadomości

Kanada awansuje do ćwierćfinału Pucharu Davisa, Wielka Brytania odchodzi, gdy Murray podwaja stratę, aby zwiększyć zaufanie Chorwacji

Kanada zakwalifikuje się do ćwierćfinału Pucharu Davisa, aby zwiększyć nadzieje Chorwacji; Brytyjczyk odpadł, gdy Murray przegrał debel

Para Davis Cup Saket-Yuki, Norwegia przegrała 3:0 w deblu.

Puchar Davisa: Norwegia wygrywa 3-0, gdy para Saket-Yugi przegrywa w deblu.

Fruhvirtova potrzebowała dwóch i pół godziny na zwycięstwo nad dwukrotną mistrzynią singli Linet na trasie. Odbił się od zeszłorocznej porażki z Lynette w Cleveland.

W wieku 17 lat i 141 dni Fruhvirtova jest najmłodszą gwiazdą sezonu WTA Tour. Coco Goff jest najmłodszym mistrzem singli na trasie po wygraniu Parmy w zeszłym roku w wieku 17 lat i 70 dni.

Niedzielny mecz był odważny dla Fruhvirtovej, która zamieniła połowę ze swoich sześciu breakpointów, jak donosi portal WTA Tour.

Lynette przełamała pierwszego seta 5-4 wygrywając z forhendu dropem. Następnie pobiegła z okazją, trzymając służbę w miłości, aby przejąć jeden zestaw prowadzenia.

Fruhvirtova zarobiła pierwszą przerwę w drugim secie na prowadzenie 5:3, odwracając mecz. Konsolidując się w kolejnej grze, by wyrównać mecz, zakończył seta, w którym nie trafił na break point.

Zwycięski forhend dał Lynette pierwszą przerwę w decydującej sytuacji na prowadzenie 3-1, a Polak wyglądał na prowadzenie po trzymaniu 4-1. Jednak Fruhvirtova wykorzystała potężny atak, aby wrócić do serwu przy 4-3, a czeski dziekan poszedł za nim z funtowym powrotem, by wzrosnąć 5-4, czytamy w raporcie.

READ  W lutym stopa inflacji w Polsce osiągnęła najniższy poziom od trzech lat

Fruhvirtova nigdy nie zrezygnowała z tej przewagi, zdobywając swój pierwszy punkt mistrzowski w następnym meczu, aby przypieczętować swój pierwszy tytuł.