Prokurator okręgowy hrabstwa Westchester nie wniesie oskarżenia przeciwko byłemu gubernatorowi stanu Nowy Jork Cuomo w związku z domniemanym niewłaściwym zachowaniem

Według oświadczenia biura Rokah, śledczy z Westchester skupili się na zarzutach żołnierza stanowego, który służył w ochronie Cuomo, a także innej kobiety, która spotkała byłego gubernatora Demokratów na imprezie. Obie kobiety twierdziły, że Cuomo pocałował je bez ich zgody.

„Nasze dochodzenie znalazło wiarygodne dowody sugerujące, że domniemane zachowanie w obu przypadkach opisanych powyżej miało miejsce” – powiedział Rocca w oświadczeniu. „Jednak w obu przypadkach moje biuro ustaliło, że pomimo wiarygodności zarzutów, świadków i związanego z nimi zachowania, nie możemy ścigać zarzutów karnych ze względu na wymogi prawne nowojorskiego prawa karnego”.

CNN zwrócił się do rzecznika Cuomo o komentarz.

Liczne śledztwa w sprawie działań Cuomo wciąż trwają po tym, jak oskarżenia zostały odkryte przez śledczych, w tym jedno przez Biuro Prokuratora Okręgowego Manhattanu. Jest również Dochodzenie federalne w zarzutach molestowania seksualnego wobec Cuomo, który zaprzeczył zarzutom przeciwko niemu.
według raport Zwolniony przez biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku w sierpniu, oficer stanowy powiedział śledczym, że podczas gdy miała obowiązek chronić gubernatora w jego domu w hrabstwie Westchester, zapytał ją, czy może ją pocałować.

„Ponadto wskazała, że ​​jest zaniepokojona skutkami odrzucenia prośby gubernatora, i powiedziała: „Oczywiście” – napisano w oświadczeniu z biura Rokkah.

Druga kobieta powiedziała śledczym, że na imprezie w White Plains High School Cuomo złapał ją za ramię, przyciągnął do siebie i pocałował w policzek „bez pozwolenia na takie pozdrowienie”.

Ogłoszenie pojawia się po tym, jak prokurator okręgowy Nassau Joyce Smith potwierdziła w zeszłym tygodniu, że jej biuro Nie będzie ścigał zarzutów karnych Wynika to z wypadku, który rzekomo miał miejsce w 2019 roku na torze Belmont Raceway na Long Island.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top