LastPass mówi, że żadne hasła nie zostały zhakowane po strachu przed włamaniem

LastPass twierdzi, że nie ma dowodów na naruszenie danych po tym, jak użytkownicy zgłoszą, że zostali powiadomieni o nieautoryzowanych próbach logowania, jak wcześniej zgłoszono. Wielbłąd. Menedżer haseł zapewnia, że ​​nigdy nie został zhakowany, a do kont użytkowników nie mają dostępu złośliwi aktorzy.

Raporty zaczynają się pojawiać pirackie wiadomości forum Po tym, jak użytkownik LastPass utworzył post podkreślający problem. Twierdzi, że LastPass ostrzegł go przed próbą zalogowania się z Brazylii za pomocą swojego hasła głównego. Inni użytkownicy szybko zareagowali na post, wskazując, że napotkali coś podobnego. Jak zauważa oryginalny plakat (technology_greg) w tweecie, niektórzy zostali również powiadomieni o próbie z Brazylii, podczas gdy inni byli śledzeni w różnych krajach. To, co zrozumiałe, wzbudziło obawy o wyłom.

Nicolette Paxo-Albaum, starszy dyrektor LogMeIn Global, powiedziała PR krawędź Otrzymywane przez użytkowników alerty były związane z „dość powszechną aktywnością botów”, w tym złośliwymi próbami zalogowania się na konta LastPass przy użyciu adresów e-mail i haseł uzyskanych przez złośliwych aktorów z wcześniejszych nadużyć usług stron trzecich (tj. nie LastPass).

„Ważne jest, aby pamiętać, że nic nie wskazuje na to, że konta zostały pomyślnie udostępnione lub że LastPass zostało naruszone przez nieautoryzowaną stronę”, powiedział Basco-Albaum. „Regularnie monitorujemy tego typu aktywność i będziemy nadal podejmować kroki mające na celu zapewnienie, że LastPass, jego użytkownicy i ich dane pozostają chronione i bezpieczne”.

Nawet jeśli LastPass nie jest faktycznie zhakowany, nadal dobrze jest wzmocnić swoje konto Uwierzytelnianie wieloskładnikowe, który wykorzystuje zewnętrzne źródła do weryfikacji Twojej tożsamości przed zalogowaniem się na Twoje konto.

READ  Automattic, właściciel WordPress.com, nabywa aplikację dziennika Day One - TechCrunch

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top