NASA przedstawia aktualne informacje na temat kondycji Kosmicznego Teleskopu Hubble’a i przyczyny jego zaprzestania

Od końca października amerykańska agencja kosmiczna (NASA) i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) Kosmiczny Teleskop Hubble’a działał głównie nieprawidłowo z powodu usterki.

Inżynierowie odkryli, że usterka miała coś wspólnego z synchronizacją wewnętrznej komunikacji, a w wyniku nieprawidłowej synchronizacji teleskop kosmiczny przełącza wszystkie swoje instrumenty w tryb bezpieczeństwa, aby zapobiec potencjalnym uszkodzeniom, które mogą wystąpić.

7 listopada uruchomiono ponownie Advanced Camera for Surveys (ACS), a teraz według NASA „Zespół Hubble’a zidentyfikował krótkoterminowe zmiany, które można wprowadzić w sposobie monitorowania i reagowania przez gadżety na nieodebrane wiadomości synchronizacji, a także w sposobie monitorowania urządzeń przez komputer.„Dodaj” ,Umożliwi to kontynuowanie procesów naukowych, nawet jeśli pojawi się wiele nieodebranych wiadomości. Zespół kontynuował również analizę programu podróży sprzętu, aby sprawdzić, czy wszystkie możliwe rozwiązania byłyby bezpieczne dla sprzętu.

NASA powiedziała, że ​​możliwe jest, że pełne odzyskanie teleskopu Hubble’a nie nastąpi przez jakiś czas, ponieważ agencja testuje nowe sposoby na pokonanie skarbców, które zostały zintegrowane z systemem Hubble’a. Zespół pracujący nad odbudową słynnego teleskopu kosmicznego przetestuje skuteczność tych nowych zmian w ciągu następnego tygodnia, a następnie wybierze instrument do przetestowania.

Co to jest NASA napisała w swojej aktualizacji:

W przyszłym tygodniu zespół zacznie określać kolejność odzyskiwania pozostałych narzędzi, w tym harmonogramy zmiany parametrów narzędzi przed przetestowaniem i opracowaniem procedur. Przetestują również te zmiany, aby upewnić się, że działają zgodnie z planem, a jednocześnie izolują główną przyczynę błędu.

Zespół przewiduje, że wykonanie tych czynności w przypadku pierwszego narzędzia zajmie kilka tygodni. Zespół nie ustalił jeszcze, które narzędzie otrzyma te zmiany jako pierwsze. W międzyczasie zaczną podejmować kroki w celu przywrócenia kamery Wide Field Camera 3 bez żadnych nowych zmian w przyszłym tygodniu, tak jak miało to miejsce w przypadku Advanced Camera for Surveys, jako tymczasowy, mało ryzykowny krok w kierunku wznowienia normalnych operacji naukowych.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top