Kosmiczny Teleskop Hubble’a odkrył galaktykę, która zaskakuje wyobraźnię

Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA uchwycił odbijającą się galaktykę. To, co pokazuje, jest tak komiczne, złożone i niesamowite, że cię zszokuje i zadziwi.

Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA uchwycił coś ekscytującego w ogromnej przestrzeni! To odwrócona galaktyka! Zgłaszając to samo, NASA napisała na Twitterze: „Lustro lustrzane w kosmosie… w pobliżu środka nowego zdjęcia z tego tygodnia #HubbleFriday to galaktyka z soczewkami grawitacyjnymi i lustrzanym odbiciem, wraz z trzecim obrazem galaktyki, który pojawia się jako pomost między Dowiedz się, jak działają soczewki: https://go.nasa.gov/3zpVjHD.”

„Ta ekscytująca obserwacja z Kosmicznego Teleskopu Hubble’a NASA pokazuje galaktykę soczewkującą grawitacyjnie z rozpoznawaniem długiego wiatru SGAS J143845 + 145407. Soczewkowanie grawitacyjne zaowocowało odwróconym obrazem galaktyki w pobliżu środka tego zdjęcia, tworząc urzekającą oś. Pojawia się trzeci obraz zniekształcając galaktykę jako pomost między nimi, NASA powiedział w raporcie.

Aby zilustrować zdumiewający fakt soczewkowania grawitacyjnego, NASA donosi, że pojawia się ono, gdy masa masywnego ciała niebieskiego – takiego jak gromada galaktyk – zakrzywia czasoprzestrzeń i powoduje, że ścieżka światła z odległych obiektów wyraźnie zakrzywia się wokół niej, jak jeśli obiektyw. Odpowiednio obiekt, który powoduje uginanie się światła, nazywa się soczewką grawitacyjną, a obiekt zniekształcony w tle określany jest jako „odwrócony”.

„Soczewkowanie grawitacyjne może wytworzyć wiele obrazów oryginalnej galaktyki, jak pokazano na tym zdjęciu, lub obiektu tła, który wygląda jak zniekształcony łuk lub nawet pierścień. Inną ważną konsekwencją tego zniekształcenia soczewkowania jest powiększenie, które pozwala astronomom obserwować obiekty, które mogą być zbyt odległe lub zbyt słabe, aby można je było zobaczyć, powiedziała NASA.

Teleskop Hubble’a jest w stanie wykryć galaktyki soczewkowane, ponieważ jego czułość i wyraźne widzenie pozwalają mu widzieć słabe i odległe soczewki grawitacyjne, których teleskopy naziemne nie są w stanie wykryć ze względu na zamglony efekt ziemskiej atmosfery. NASA poinformowała również, że teleskop Hubble’a był pierwszym, który rozdzielił szczegóły w soczewkowych obrazach galaktyk i był w stanie zobrazować zarówno ich kształt, jak i strukturę wewnętrzną.

READ  Niestety istnieją inne realne wyjaśnienia dotyczące podziemnych jezior na Marsie

„Ta konkretna, soczewkowana galaktyka pochodzi z kolekcji obserwacji Hubble’a, które wykorzystują soczewki grawitacyjne, aby zajrzeć do wnętrza galaktyk we wczesnym Wszechświecie. ujawniono ogólną ewolucję galaktyk.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top