Służby rządowe opuszczają biuro Melchora w Lethbridge

Rząd hrabstwa nie przedłuży najmu powierzchni biurowej w Lethbridge Melkor Center po tym, jak w kwietniu Stowarzyszenie Personelu Prowincji Alberty (AUPE) zgłosiło obawy dotyczące bezpieczeństwa w budynku. Zgodnie z komunikatem prasowym związku, przed wyjazdem robotnicy mogą jeszcze spędzić trzy lata w budynku.

powiedział Darren Graham, wiceprezes AUPE, która reprezentuje 95 000 pracowników Alberty, w tym ponad 250 pracowników rządu Alberty i Alberta Health Services (AHS) w Melcore.

Powiedział, że w ciągu ostatnich kilku lat Melkor Center zostało dotknięte kilkoma powodziami, które czasami powodowały zawalanie się dachówek.

Czytaj więcej: Union zgłasza obawy dotyczące bezpieczeństwa Melcor

– reklamy –
Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni miała miejsce kolejna powódź, powodując co najmniej cztery przypadki tylko w tym roku. Jest prawie nieuniknione, że będzie więcej problemów, a tym samym większe zagrożenie dla ludzi w środku” – powiedział Graham. Niechętny lub niemożliwy do naprawienia tych problemów ”.

AUPE powiedział, że kontaktuje się z AHS w sprawie bieżących problemów, ale pracodawca nie ma żadnych informacji na temat jego zamiarów.

„Wzywamy rząd Afganistanu do natychmiastowego znalezienia innej lokalizacji, zamiast czekać do maja 2025 roku, kiedy umowa dzierżawy wygaśnie” – powiedział. Apelujemy również do rządu o umożliwienie członkom pracy zdalnej tam, gdzie to możliwe. Nikt nie chce, aby pracownik lub członek społeczeństwa został ranny”.

READ  Jessica Chastain poprowadzi audiobook The Space Inside - The Hollywood Reporter

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top