Czego nauczyliśmy się z kwalifikacji do CONCACAF: USA balansują, gdy Kanada wspina się na szczyt | Stany Zjednoczone Ameryki

Stany Zjednoczone zakwalifikują się do Mistrzostw Świata

To nie jest koszmar poprzedniego cyklu kwalifikacyjnego. Po pierwsze, wyzwania są wręcz przeciwne. Następnie: możesz liczyć na grupę nudnych, niestrawnych weteranów pod okiem doświadczonego trenera na misji ratunkowej z grupą płytkich talentów. Teraz: Obfite doświadczenia od młodszego taktyka z czasem na odkrycie szerokiej gamy początkujących i zaawansowanych.

Podróż gdzieś w Kanadzie 30 stycznia – Toronto? Vancouver? Nunavut? – wydaje się duże, ale ten zespół pokazuje, że może zbierać punkty w dalszej części drogi (choć z plikiem Odrobina szczęścia przeciwko Jamajce we wtorek) i wygraj u siebie.

Więcej niż w połowie ośmiokąta tylko dwa punkty Separacja pierwszych czterech krajów, z bezkonkurencyjną Kanadą, o jeden punkt przed Stanami Zjednoczonymi, które są na drugim miejscu. Nie ma racjonalnych podstaw, by sądzić, że Amerykanie nie skończą w pierwszej trójce i nie dotrą do Kataru automatycznie, podczas gdy myśl, że ta grupa graczy może przegapić pierwszą czwórkę, jest nierozsądna. Zespół nie jest świetny, przynajmniej jeszcze nie, ale jest wystarczająco dobry i zmierza we właściwym kierunku.

Jury wciąż nie ma na Berhalter

Jak dobry jest trener? Podczas gdy Gregg Berhalter nadal ocenia elementy układanki w 43 grach w pracy, obserwowanie Stanów Zjednoczonych jest jak moment w Tetris, kiedy gra przyspiesza, a ekran zamazuje się od bloków. Czy kończysz na spójnym logicznym dopasowaniu, czy kolorowym bałaganie?

Berhalter ma imponujący rekord (30 zwycięstw), ale nadal wygląda na faceta, który nadzoruje długi i dokładny program treningowy. W końcu od września dał swój debiut w play-off 26 graczom. Co dziwne i niepokojące, w ośmiu meczach kwalifikacyjnych jego zespół strzelił tylko dwa gole w pierwszych 45 minutach, ale 10 razy w drugiej połowie. W sumie w tym roku Stany Zjednoczone strzeliły 16 bramek w pierwszej połowie i 29 bramek później. Zmiany Berhaltera w grze wydają się bardziej skuteczne niż przygotowania przed meczem – jest facetem z planem, o ile jest to Plan B.

READ  Popiersie poborowe pozostało, a do Celtics dołączył kolejny były Raptor

Najlepszym przykładem była wycieczka do Hondurasu we wrześniu, kiedy składy i składy zostały źle ocenione, a drużyna straciła gola w pierwszej połowie przed turą zainspirowaną przez nowego gracza Ricardo Pepe. doprowadziło do wygranej 4-1. Warto również zwrócić uwagę na konsekwencję i pewność siebie w doskonałej drugiej połowie meczu z Meksykiem w zeszłym tygodniu po tym, jak Stany Zjednoczone zostały pokonane w okresie otwarcia. Przeciwko Jamajce Stany Zjednoczone zaczęły dobrze i objęły prowadzenie, ale zostały zatrzymane – przez resztę nocy – przez Niesamowity korektor dla Michela Antonio.

Musi mieć dla Westona McKinney

Potwierdziła to jego obecność na Meksyku i nieobecność na Jamajce. Stany Zjednoczone spojrzały na swój wiek po remisie w Kingston – średnia z 11 startów wynosiła 22 lata 341 dni, drugi najmniejszy W historii kwalifikacji do Mistrzostw Świata UMSNT, według US Soccer. McKinney, który strzelił gola w wygranym 2:0 meczu z Meksykiem, opuścił wtorkowy mecz z powodu zawieszenia.

Bez 23-latka pomocnik emanował energią, ale brakowało jej mocy. Nierówne boisko nie pomogło, ale trudno uwierzyć, że USA zdominowałyby ich fizycznie lub wyglądały na tak nerwowego w posiadaniu piłki, gdyby zawodnik Juventusu był dostępny i grał zamiast niewidzialnego Gianluca Pusio.

Tymczasem, wciąż niepewny, kto powinien być bramkarzem numer jeden, solidne występy Walkera Zimmermana są impulsem do centralnej głębi defensywy zespołu.

Kanada jest uprawnionym pretendentem do wygrania grupy

Kanada poradziła sobie bardzo dobrze w Meksyku we wtorek wieczorem i jest teraz liderem w swojej grupie. Zdjęcie: Jason Franson/The Associated Press

Drużyna Johna Herdmana jest jedyną niepokonaną drużyną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Octagon… przepraszam, zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata, wygrali 2:1 z Meksykiem w Edmonton”IcetecaDwie słynne sceny: piłkarze świętują skok w spiętrzony śnieg, a lokalny bohater Alphonso Davies biegnie przez boisko wymachując flagą po ostatnim gwizdku (w rozsądnie bufiastej kurtce).

READ  Koczowniczy sezon mocno uderzył w Blue Jays Striling w Red Sox

Zaletą domu jest to, że zwierzynę utrzymuje się w temperaturze około -9°C (16°F) na sztucznej murawie z oznaczeniami siatki. sprytni goście z Ich strata to 2-0 Przybywając do Stanów Zjednoczonych w Cincinnati w zeszły piątek, od samego początku wyglądał na bardzo nieswojo, gdy Kanada wdała się w szaloną rozgrywkę prowadzoną przez 38-letniego Atibę Hutchinsona, który pobił rekord CanMNT swoim występem w latach 90.

To było pierwsze zwycięstwo Kanady w eliminacjach do Mistrzostw Świata nad Meksykiem od 1976 r., a ich drużyna ma siedem punktów nad Kostaryką na piątym miejscu, ponieważ starają się dotrzeć do finału Mistrzostw Świata po raz pierwszy od 1986 r. I podobnie jak Stany Zjednoczone, ta kanadyjska drużyna, którą masz Mnóstwo wspaniałych młodych graczy, dowodzony przez Daviesa, wskazując, że przez jakiś czas pozostaną siłą w CONCACAF. Ameryka Północna ma teraz prawdziwą rywalizację trójstronną.

VAR nadchodzi

Oryginalny arbitraż jest jedną z zalet CONCACAF, podobnie jak organ zarządzający Powiedziało Wprowadzenie VAR dla pozostałych 8 gier – dodanie systemu w połowie kampanii, jak UEFA. Wydawało się to aberracją, że CONCACAF używał VAR w Lidze Narodów i Złotym Pucharze, ale nie w głównych zawodach, a Berhalter nazwał tę nieobecność. „Zło” we wrześniu.

Być może nie był jednak zbyt zdenerwowany we wtorek, biorąc pod uwagę wątpliwy faul w 84. minucie przeciwko Damionowi Lowe, który prawdopodobnie kosztował Jamajkę zwycięstwo. Biorąc pod uwagę liczbę brutalnych wyzwań, które w meczach CONCACAF są bezkarne lub sankcjonowane, bez wyjątku we wtorkowych meczach, czerwone kartki i nieuznane bramki mogą mieć wpływ na drużyny, które w przyszłym roku dotrą do Kataru.