Lewis Hamilton „zdruzgotany” jako „drogi przyjaciel” Ken Block ginie w wypadku: PlanetF1

Lewis Hamilton „zdruzgotany” jako „drogi przyjaciel” Ken Block ginie w wypadku: PlanetF1

Lewis Hamilton wyraził żal z powodu śmierci swojego przyjaciela Kena Blocka po tym, jak kierowca rajdowy zginął w wypadku na skuterze śnieżnym.

Block stracił życie w wieku 55 lat po tym, jak skuter śnieżny, którym jechał, przewrócił się i wylądował na stromym zboczu.

Biuro szeryfa w Utah, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku, powiedziało, że Block „zginął na miejscu w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku”.

Hamilton powiedział, że był „zdruzgotany”, gdy usłyszał o stracie „drogiego przyjaciela” i powiedział, że „naprawdę będzie go brakowało”.

Dzisiaj otrzymałem wiadomość o stracie drogiego przyjaciela. Siedmiokrotny mistrz świata powiedział w oświadczeniu na swoich kanałach społecznościowych.

„Jestem zdruzgotany wiadomością o odejściu Kena Blocka. Był niesamowitym człowiekiem, zawsze żył pełnią życia. Pamiętam, kiedy pierwszy raz razem pracowaliśmy i jakie to było pozytywne. Mnóstwo talentów za kierownicą.

„Lata temu świetnie się bawiliśmy na snowboardzie i snowboardzie w Kanadzie. Mieliśmy dla siebie dużo szacunku. Będzie nam go naprawdę brakowało, a moje myśli i modlitwy kieruję do jego pięknej rodziny. Odszedł wcześnie. Spoczywaj w pokoju Ken ”.

Block rozegrał 24 występy w Rajdowych Mistrzostwach Świata i wielokrotnie wygrywał w Rally America Championship i World Rallycross Championship.

Zdobył nagrodę Rookie America Rookie of the Year 2005 pod koniec swojego pierwszego sezonu zawodów. W swojej karierze zdobył także trzy srebrne i brązowe medale X Games.

Block był również znaną osobowością internetową, która pojawiła się w programach takich jak Top Gear BBC i była jedną z głównych postaci w grze wideo Colina McRae DiRT 2.

Prezydent FIA Mohamed Ben Sulayem wyraził swój szok, publikując w mediach społecznościowych: „Jestem głęboko zasmucony, gdy dowiedziałem się o śmierci mojego przyjaciela Kena Blocka. Inspiracja dla nas wszystkich i dżentelmen w naszym sporcie.

„Myślami i modlitwami FIA są jego rodzina i przyjaciele w tym trudnym czasie. RIP Ken Block.”

READ  Daniil Miedwiediew przechodzi do finału w Wiedniu | ATP .okrągły

Jenson Button, mistrz świata Formuły 1 z 2009 roku, napisał: „Jestem w szoku po wyprzedzeniu Kena Blocka.

„Talent, który zrobił tak wiele dla naszego sportu. Był prawdziwym wizjonerem ze swoim niepowtarzalnym stylem i zaraźliwym uśmiechem.

„Nasz sport stracił dzisiaj jeden z najlepszych sportów, ale co ważniejsze, stracił wspaniałego człowieka. Przesyłam miłość i uściski rodzinie Blocków.”

Hołd złożył także kierowca alpejski Esteban Ocon: „Straciliśmy dziś jedną z legend naszego sportu. Dziękujemy Kenowi za podzielenie się swoją pasją do wyścigów w taki sposób, jak to zrobiłeś”.

Czytaj więcej: Motorsports opłakuje nagłą śmierć legendy rajdów, Kena Blocka

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *