Koronawirus: wynik testu amerykańskiego senatora Wickera i Kinga na COVID-19

Trzej senatorowie powiedzieli w czwartek, że uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19 pomimo zaszczepienia, grupy wysokiego poziomu zaawansowanych przypadków, która pojawia się, gdy wysoce zaraźliwa zmienna delta szybko rozprzestrzeniła się w Stanach Zjednoczonych.

Senator Angus King, I-Min, Roger Wicker, R-Mies i John Hickenlooper, D-Colo, powiedzieli, że uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Prawie każdy senator spędził razem godziny na sali obrad w zeszłym tygodniu w całonocnym głosowaniu budżetowym przed wyjazdem z miasta na sierpniową przerwę.

King powiedział, że w środę zaczął odczuwać gorączkę i zgodnie z sugestią lekarza wykonał test na COVID. „Chociaż nie czuję się dobrze, zdecydowanie czuję się o wiele lepiej niż czułbym się bez szczepionki” – powiedział King.

Biuro Wickera poinformowało, że w czwartek rano uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

„Senator Wicker jest w pełni odporny na COVID-19, jest w dobrym zdrowiu i jest leczony przez swojego lekarza rezydenta w Tupelo” – czytamy w oświadczeniu jego personelu. „Jest w izolacji, a każdy, kto miał bliski kontakt z senatorem Wickerem, został niedawno powiadomiony”.

Hickenlooper ogłosił swój pozytywny test kilka godzin później.

„Czuję się dobrze, ale będę izolowany zgodnie z instrukcjami lekarzy. Jestem wdzięczny za szczepionkę (i stojącą za nią naukowcy!) W celu zmniejszenia objawów” – napisał Hickenlooper na Twitterze. „Jeśli nie masz zastrzyku – zdobądź go już dziś! I wesprzyj, gdy jest dostępny!”

Naruszenia te pojawiły się dzień po tym, jak amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia ogłosili plany dystrybucji materiałów wzmacniających COVID-19 wśród Amerykanów. Powiedzieli, że zastrzyki są konieczne, aby wzmocnić ich ochronę przed wariantem delta wśród oznak, że skuteczność szczepionek z czasem maleje.

Senator Lindsey Graham z Republiki Serbskiej ogłosił 2 sierpnia, że ​​mimo szczepienia uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. „Wysyłam najlepsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia moim przyjaciołom i współpracownikom” – napisał w czwartek na Twitterze.

READ  Eksperci ostrzegają, że większość laboratoriów w Kanadzie całkowicie nie jest w stanie wykryć wariantu Delta COVID-19

„Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, #zdobądź szczepionkę” – dodał Graham.

Dziesiątki członków Kongresu zgłosiło pozytywne wyniki dla COVID-19. Reprezentant Ron Wright, 67-letni republikanin z Teksasu, zmarł na tę chorobę na początku tego roku, podczas gdy reprezentant elekt Luke Littlelow, 41-letni republikanin z Laury, zmarł w grudniu, zanim został zaprzysiężony.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top