Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Ostatni, ubiegły, zeszły:

Brytyjski rząd odrzucił we wtorek apele o większe wsparcie finansowe dla firm i pracowników, którzy ucierpią finansowo z powodu decyzji o opóźnieniu złagodzenia ograniczeń dotyczących koronawirusa w Anglii o cztery tygodnie, do 19 lipca.

Chociaż wiele ograniczeń związanych z koronawirusem zostało złagodzonych w ostatnich tygodniach, umożliwiając ponowne otwarcie dużej części brytyjskiej gospodarki, wiele firm, zwłaszcza z branży hotelarskiej i rekreacyjnej, nie było w stanie tego zrobić, ponieważ nie było to wykonalne. . . Po miesiącach planowania, firmy te przygotowywały się do ponownego otwarcia 21 czerwca, daty wyznaczonej przez rząd na ewentualne zniesienie ograniczeń dotyczących dystansu społecznego.

Jednak niedawny wzrost liczby nowych infekcji w wyniku bardziej zaraźliwego wariantu delta zidentyfikowanego po raz pierwszy w Indiach postawił ten plan na głowie.

„Teraz nadszedł czas, aby złagodzić akcelerator, ponieważ zachowując czujność teraz, mamy szansę w ciągu najbliższych czterech tygodni uratować kilka tysięcy istnień poprzez zaszczepienie kolejnych milionów” – powiedział w poniedziałek premier Boris Johnson, zapowiadając opóźnienie.

Po ogłoszeniu, związki zawodowe połączyły się z liderami biznesu, aby wezwać rząd do zrekompensowania osobom dotkniętym opóźnieniem, w szczególności osobom zajmującym się sztuką i gościnnością.

Frances O’Grady, sekretarz generalna TUC, powiedziała, że ​​opóźnienie oznacza, że ​​„wielu pracowników i firm będzie potrzebowało więcej pomocy”. Powiedziała, że ​​rząd powinien odroczyć zwracanie się do firm o wpłaty od lipca na program wsparcia wynagrodzeń, który wdraża od marca 2020 r.

Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego wezwała rząd do wycofania planowanej stopniowej redukcji ulg podatkowych dla przedsiębiorstw oraz do rozszerzenia moratorium na wynajem komercyjny na sektory najbardziej dotknięte. Powiedziała również, że należy znaleźć rozwiązanie dla sektora podróży międzynarodowych, który znajduje się pod silną presją.

READ  Kim z Korei Północnej ostrzega przed niedoborami żywności, dłuższą blokadą COVID-19

„Musimy przyznać, że firmy odczuwają ból związany z gościnnością, rozrywką i wydarzeniami na żywo” — powiedział Tony Dunker, dyrektor zarządzający CBI. „W najlepszym razie działają przy niskiej mocy… aw najgorszym przypadku niektóre w ogóle nie są otwarte”.

Minister Michael Gove, bliski sojusznik Johnsona, wydaje się sygnalizować, że nie zostanie udzielona dalsza pomoc finansowa, mówiąc, że rządowe programy wsparcia zostały zbudowane przy założeniu, że mogą wystąpić opóźnienia w planie wyjścia z blokady.

Gove powiedział Sky News, że „najgorszą rzeczą dla biznesu” jest pozwolenie im na ponowne otwarcie, a następnie ponowne nałożenie ograniczeń. Miał nadzieję, że rząd nie będzie musiał zwlekać z ponownym otwarciem.

„To będzie wymagało bezprecedensowej i wyraźnej zmiany w postępie choroby” – powiedział.

— Z The Associated Press, ostatnia aktualizacja o 7:10 ET


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Dr Isaac Bogosh odpowiada na pytania dotyczące szybko rozwijającej się nauki o szczepionkach i ich wariantach:

Nie jest jeszcze do końca jasne, jak skuteczne będzie połączenie dwóch rodzajów szczepionek przeciwko COVID-19, mówi dr Isaac Bogosh, specjalista chorób zakaźnych z Toronto. 9:21

O godzinie 10:20 czasu wschodniego we wtorek Kanada zgłosiła 1 403 584 potwierdzonych przypadków COVID-19, z czego 15 908 uznano za aktywne przypadki. Liczba zgonów CBC News wynosi 25 958. Do tej pory w całym kraju podano ponad 29,4 mln dawek szczepionki COVID-19, według Urządzenie do śledzenia szczepionek CBC.

w Ontario We wtorek urzędnicy służby zdrowia zgłosili 296 nowych przypadków COVID-19 i 13 nowych zgonów.

na północy, Nie zgłoszono żadnych nowych przypadków COVID-19 w Nunavut Wtorek. Urzędnicy ds. zdrowia w Północno – zachodnie terytoria A Jukon Nie zgłosiłeś jeszcze zaktualizowanych liczb na dzisiaj. Yukon zgłoszony w poniedziałek Trzecia śmierć terytorium od początku epidemii.

READ  Organizacja polityczna Donalda Trumpa zebrała 82 miliony dolarów w pierwszej połowie 2021 roku

„Jeden mieszkaniec Whitehorse był związany z poprzednim przypadkiem i nie był szczepiony” – czytamy w oświadczeniu urzędników zdrowia publicznego w Jukonie.

W Atlantic Canada w poniedziałek urzędnicy ds. zdrowia zgłosili 13 nowych przypadków COVID-19, w tym:

  • Osiem nowych przypadków w Nowa SzkocjaKtóry przechodzi do następnej fazy swojego planu ponownego otwarcia w środę.
  • Cztery nowe przypadki w Nowa Fundlandia i Labrador, gdzie urzędnicy ogłosili w poniedziałek, że 71 procent kwalifikującej się populacji otrzymało pierwsze dawki szczepionki przeciw COVID-19.
  • 1 nowa sprawa w nowy brąz, który wciąż nie osiągnął celu, jakim jest podanie pierwszych dawek szczepionki COVID-19 75% kwalifikującej się populacji.

to było tam? Brak nowych spraw COVID-19 zgłoszonych w Wyspa Księcia Edwarda, który miał tylko cztery aktywne sprawy od poniedziałku.

w QuebecW poniedziałek, gdy w dużych miastach pojawiły się kolejne ograniczenia, urzędnicy służby zdrowia zgłosili jedną dodatkową śmierć i 123 nowe przypadki COVID-19.

W hrabstwach preriowych w poniedziałek Manitoba Zgłoszono dwa dodatkowe zgony i 124 nowe przypadki COVID-19, Podczas Saskatchewan był świadkiem jednej dodatkowej śmierci i 55 nowych przypadków. Urzędnicy ds. zdrowia w Alberta Zgłoszono jeden zgon i 115 nowych przypadków.

w Brytyjska KolumbiaOgraniczenia zdrowotne dotyczące spotkań w pomieszczeniach, zajęć grupowych i podróżowania po Kolumbii Brytyjskiej zostaną złagodzone we wtorek. Premier John Horgan powiedział, że wskaźniki szczepień COVID-19 rosną, a liczba przypadków spada. W poniedziałek hrabstwo odnotowało cztery dodatkowe zgony i 277 nowych przypadków Od piątku.

– Z CBC News i The Canadian Press, ostatnia aktualizacja o 10:20 ET


Co się dzieje na całym świecie

Kobieta czeka we wtorek przed fabryką, aby napełnić butlę tlenową w Kabulu w Afganistanie. (Reuters)

Według narzędzia do śledzenia koronawirusa we wtorek rano na całym świecie zgłoszono ponad 176,2 miliona przypadków COVID-19. Według doniesień, liczba ofiar śmiertelnych na świecie przekroczyła 3,8 miliona Baza danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

w EuropaNiemiecki minister zdrowia powiedział, że kraj wydał prawie pięć milionów świadectw szczepień, które mają być częścią ogólnoeuropejskiego systemu komunikacji cyfrowej. Niemcy uruchomiły ofertę certyfikacji pod koniec ubiegłego tygodnia. Użytkownicy mogą pobrać dowód statusu szczepień przeciwko koronawirusowi w aplikacji na smartfona.

w Azja i Pacyfik Indie we wtorek odnotowały 60 471 nowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, najniższy poziom od 31 marca.

Pracownik medyczny kieruje starszego mężczyznę do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w szpitalu Tzu Chi Hospita w Nowym Tajpej we wtorek. (Sam Yeh/AFP/Getty Images)

Afryka W poniedziałek główny doradca Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że G7 otrzyma priorytetowe leczenie 870 milionów dawek szczepionki COVID-19.

w Bliski Wschód, Izrael nie potrzebuje już masek w pomieszczeniach, a jeden z ostatnich zniósł ograniczenia przeciwko koronawirusowi po bardzo udanej kampanii szczepień. Ograniczenia zostały zniesione we wtorek, chociaż ludzie nadal będą musieli nosić maski w samolotach i w drodze na kwarantannę. Osoby niezaszczepione powinny nosić maski w domach opieki i innych placówkach opieki długoterminowej.

Izrael zaszczepił około 85 procent swojej dorosłej populacji, umożliwiając pełne ponowne otwarcie szkół i firm. W ponad 9-milionowym kraju jest tylko kilkudziesięciu aktywnych pacjentów.

w AmerykiChilijskie władze ds. zdrowia poinformowały, że przedłużą stan wyjątkowy w związku z COVID-19 do września, aby umożliwić rządowi nałożenie ograniczeń.

Anvisa, brazylijski regulator zdrowia, wydłużył okres przydatności monowalentnej szczepionki firmy Johnson & Johnson z trzech miesięcy do 4,5 miesiąca.

Kalifornia znosi większość ograniczeń dotyczących nowego koronawirusa COVID-19 i rozpoczyna coś, co zostało opisane jako „wielkie ponowne otwarcie stanu”.

Od wtorku nie będzie więcej przepisów państwowych dotyczących dystansu społecznego ani ograniczeń pojemności w restauracjach, barach, supermarketach, salach gimnastycznych, stadionach czy gdziekolwiek indziej. Maski – jeden z najbardziej symbolicznych i ryzykownych symboli pandemii – nie będą już wymagane dla zaszczepionych osób w większości miejsc, chociaż firmy i powiaty nadal ich potrzebują.

— Z Reuters i The Associated Press, ostatnia aktualizacja o 9:25 czasu wschodniego

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top