Wybuch japońskiego wulkanu Sakurajima, poziom alarmowy podniesiony do najwyższego – krajowy

wulkan włączony Japonia główne południe Wyspa Kiusiu Wybuchła niedzielna noc, wypluwając popiół i kamienie. Nie było natychmiastowych doniesień o uszkodzeniach lub obrażeniach w sąsiednich miastach, ale doradzono mieszkańcom ewakuację.

Japońska Agencja Meteorologiczna powiedziała Wulkan Sakurajima Erupcja wybuchła około 20:05, wysadzając duże głazy oddalone o 2,5 kilometra (1,5 mili) w południowej prefekturze Kagoshima.

Czytaj więcej:

23-letnia amerykańska turystka po zrobieniu selfie wpada na Wezuwiusz – i żyje, by o tym opowiedzieć

Materiał filmowy nadawany przez japońskiego nadawcę publicznego NHK pokazywał pomarańczowe płomienie świecące w pobliżu krateru i ciemne pióropusze popiołu wypływające ze szczytu góry wysoko w nocne niebo.

„Na pierwszym miejscu postawimy ludzkie życie i dołożymy wszelkich starań, aby ocenić sytuację i zareagować na każdą sytuację kryzysową” – powiedział dziennikarzom wicepremier Yoshihiko Isozaki. Wezwał mieszkańców tego obszaru do zwrócenia szczególnej uwagi na najnowszą aktualizację władz lokalnych w celu ochrony ich życia.

Historia toczy się dalej pod reklamą


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Wulkan Tonga: naukowcy szukają przyczyny masowej erupcji


Wulkan Tonga: Naukowcy szukają przyczyny masowej erupcji – 22 stycznia 2022 r.

Agencja poinformowała, że ​​podniosła alarm erupcyjny do najwyższego poziomu pięciu i poradziła około 120 mieszkańcom dwóch miast położonych naprzeciwko wulkanu opuszczenie domów.

Agencja ostrzegła przed spadającymi skałami wulkanicznymi na obszarach położonych w promieniu 3 kilometrów (1,8 mili) od krateru oraz możliwością przepływu lawy, popiołu i palącego się gazu w promieniu dwóch kilometrów (1,2 mili).

Sakurajima, około 1000 kilometrów (600 mil) na południowy zachód od Tokio, jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii i wielokrotnie wybuchał. Kiedyś była wyspą, ale stała się półwyspem po wybuchu wulkanu w 1914 roku.

© 2022 Stowarzyszenie Prasowe

READ  Wielebny Jesse Jackson i jego żona zostali hospitalizowani z powodu COVID-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top