Joe Biden przygląda się Ronowi DeSantisowi po krytyce Florydy: „Kto gubernator?”

Prezydent Joe Biden kpił ze swojego potencjalnego republikańskiego pretendenta do 2024 roku, gubernatora Florydy Rona DeSantisa.

Dziennikarz zapytał Bidena, co sądzi o komentarzach, które DeSantis wygłosił w odpowiedzi na krytykę prezydenta dotyczącą Florydy, gdy liczba nowych przypadków Covid-19 wzrasta.

– Kto gubernator? Biden powiedział z uśmiechem w odpowiedzi na śmiech w czwartek.

We wtorek Biden skrytykował zarządzanie pandemią przez DeSantis i gubernatora Teksasu Grega Abbotta, ponieważ Floryda i Teksas odpowiadają za jedną trzecią wszystkich przypadków Covid-19 w Stanach Zjednoczonych.

„Jeżeli niektórzy gubernatorzy nie chcą zrobić tego, co należy, aby pokonać tę pandemię, powinni pozwolić firmom i uniwersytetom, które chcą zrobić to, co właściwe, na zrobienie tego” – powiedział Biden. “Mówię do tych gubernatorów: Proszę, pomóż. Jeśli nie chcesz pomagać, trzymaj się z dala od ludzi, którzy starają się postępować właściwie”.

W odpowiedzi pan DeSantis, który jest postrzegany jako potencjalny kandydat na prezydenta w 2024 roku, skazany przeciwko panu BidenPowiedział, że „nie chciał słyszeć o Covidie” od prezydenta, dopóki „nie zabezpieczy granicy”.

„Jeśli zależy ci na prawach rodzicielskich na Florydzie, stoję ci na drodze. Jeśli próbujesz pozbawić dzieci odpowiedniego wykształcenia osobistego, stanę ci na drodze i będę bronić dzieci na Florydzie. próbując ograniczać ludzi, egzekwować mandaty i korumpować ich miejsca pracy i środki do życia, jeśli próbujesz zamykać ludzi, stoję ci na drodze. „Opowiadam się za mieszkańcami Florydy”.

Według Florida Hospital Association, od czwartku 12 516 osób było hospitalizowanych z powodu Covid-19.

READ  Ograniczenia epidemiologiczne na statkach wycieczkowych z Florydy przestały obowiązywać po orzeczeniu sądu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top