Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w niedzielę

Ostatni:

w Europabelgijska policja użyła w niedzielę armatek wodnych i gazu łzawiącego, aby rozproszyć niektórych protestujących w Brukseli po tym, jak większość demonstrantów pokojowo maszerowała, by zaprotestować przeciwko zaostrzonym restrykcjom COVID-19, mającym na celu przeciwdziałanie eskalacji infekcji koronawirusem.

Tysiące osób odrzuciło nowe środki ogłoszone w piątek, trzeci tydzień z rzędu rząd zaostrzył przepisy, ponieważ napływ nowych przypadków obciąża służbę zdrowia w kraju, pozbawiając ludzi leczenia innymi zagrażającymi życiu chorobami.

Skandują „Wolność…Wolność!” Demonstranci nieśli transparenty z napisem „Zjednoczeni dla naszej wolności, naszych praw i naszych dzieci” do siedziby Unii Europejskiej. Niektórzy nosili też tablice krytykujące szczepienia i zakaz ich wykonywania.

Główny tłum na niedzielnym, w większości pokojowym wiecu, już się rozproszył, gdy około 100 protestujących zderzyło się z policyjnymi barierami odgradzającymi dostęp do Komisji Europejskiej. Po krótkiej konfrontacji z policją protestujący rzucili w policję śmieciami i innymi przedmiotami, w tym rowerem, oraz podłożyli petardy i pochodnie. Policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego do rozpędzania demonstrantów. Nie było natychmiastowych doniesień o urazach.

Demonstranci palą śmieci na ulicy podczas niedzielnej demonstracji w Brukseli. (Johanna Geron/Reuters)

Premier Alexandre de Croo ogłosił w piątek, że żłobki i szkoły podstawowe zostaną zamknięte na tydzień przed świętami, a dzieci muszą teraz nosić maski od szóstego roku życia. Dozwolone będą tylko imprezy halowe z maksymalnie 200 osobami.

Wcześniej rząd zamknął kluby nocne i nakazał zamknięcie barów i restauracji o godzinie 23:00 na trzy tygodnie. Spekulowano, że termin zamknięcia zostanie przesunięty na 20:00, ale gabinet zdecydował się go odrzucić.

Zgodnie z najnowszymi danymi dotyczącymi koronawirusa, wydaje się, że 11-milionowy kraj europejski osiągnął etap stabilizacji.

Średnio tygodniowo w Belgii zgłaszano 17 862 nowych przypadków dziennie, co stanowi wzrost o sześć procent w porównaniu z poprzednim tygodniem. Liczba przyjęć do szpitala wzrosła o cztery procent. Ponad 3700 osób zostało hospitalizowanych z powodu wirusa, z których 821 jest na oddziale intensywnej terapii. W Belgii od wybuchu epidemii w zeszłym roku z powodu wirusa zmarło ponad 27 000 osób.


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Kanada podnosi nowe wymagania dotyczące testów na lotniskach:

Rząd podnosi nowe wymagania dotyczące testów na COVID-19 na lotniskach

Kanada nałożyła nowe ograniczenia w podróżowaniu i wymagania dotyczące testów w odpowiedzi na nowy wariant koronawirusa, omicron. Rosemary Barton rozmawiała z ministrem zdrowia Jean-Yvesem Duclosem o zmieniającej się reakcji rządu na COVID-19. 8:29

  • Oczekuje się, że liczba przyjęć do szpitali z COVID-19 wzrośnie w całym Quebecu, bojkot mówi.
  • nowe ograniczenia w życie W NB gubernatorstwo było świadkiem 118 nowych infekcji.
  • Dwie nowe sprawy związane ze szkolnym wezwaniem PEI do tygodniowego zamknięcia.

Co się dzieje na całym świecie

Według narzędzia śledzącego koronawirusa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa do niedzieli na całym świecie zgłoszono ponad 265,6 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 5,2 miliona.

Oglądaj | Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed informacjami „roller coaster” otaczającymi Omicron:

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed „serpentynowym pociągiem” uzyskującym dostęp do informacji o Omicron

Dyrektor ds. sytuacji kryzysowych Światowej Organizacji Zdrowia, Mike Ryan, mówi, że przejrzystość danych szybko pojawiających się w przypadku wariantu koronawirusa omikronów jest inspirująca, ale zdaje sobie sprawę, jak niepewne może być słyszenie fragmentów informacji w czasie rzeczywistym. 1:49

w Afryka, Senegal i Tunezja potwierdziły swoje pierwsze przypadki wariantu wirusa omikronowego.

w Azja i Pacyfik W regionie australijski regulator leków tymczasowo zatwierdził szczepionkę Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, a minister zdrowia powiedział, że wdrożenie może rozpocząć się 10 stycznia.

w AmerykiStatek Norwegian Cruise Line przewożący co najmniej 10 pasażerów i załogę zarażoną COVID-19 zacumował w niedzielę w Nowym Orleanie, gdzie urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że próbują wysiąść ludzi bez nasilenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

READ  Irański sąd podtrzymuje nowy wyrok więzienia dla Nazanina Zaghari-Ratcliffe'a | wiadomości o prawach człowieka

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top