Republikanie niedługo stracą Teksas – więc zmieniają zasady | Teksas

Zapisz się do newslettera Guardian’s Fight to Vote

wesołego czwartku,

Kilka miesięcy temu, na progu dziesięcioletniego cyklu redystrykcyjnego, moi redaktorzy i ja zaczęliśmy burzę mózgów, jak mógłbym lepiej napisać o partyzanckiej manipulacji granicami wyborczymi – inaczej zwanej gerrymanderingiem.

W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła świadomość koncepcji manipulacji wyborcami i tego, jak podważa ona głosy obywateli. Ale proces może być skomplikowany i mylący. Poszukiwaliśmy historii, które sprawiłyby, że manipulacja spisem byłaby namacalna. Jakie miejsca będą manipulowane w tym roku? A jakie są konsekwencje dla podzielonych społeczeństw dla zysku politycznego?

Wczoraj napisaliśmy Historia Koncentruje się na hrabstwie Fort Bend w Teksasie, które znajduje się na obrzeżach Houston, co daje ci oba pytania. Wybrałem Fort Bend, ponieważ jest to miejsce, które doskonale podsumowuje zmiany polityczne i demograficzne zachodzące w całym kraju. Populacja hrabstwa eksplodowała w ciągu ostatniej dekady, rosnąc o prawie 40%, i jest bardzo zróżnicowana, mniej więcej równo podzielona na białych, czarnych, Azjatów i Latynosów. Przez lata bojkot był bastionem republikanów, ale ostatnio stał się bardziej konkurencyjny politycznie. Demokraci odrzucili kilka mandatów na szczeblu hrabstw w 2018 r., w tym samym roku, w którym Beto O’Rourke trzymał go w nieudanej nominacji do Senatu USA. Hillary Clinton i Joe Biden również wygrali bojkot.

włączenie

Nabila Mansour, lokalny organizator, powiedział mi, że walka przeciwko republikańskiemu murowi gerrymanderingu była irytująca. Wskazała na dwa ostatnie wybory, które Demokraci przegrali w sfałszowanych dzielnicach, które jej zdaniem powinni byli wygrać. Trudno jest zmusić ludzi do zwrócenia uwagi.

„Próba, aby społeczeństwo naprawdę zaangażowało się w tę walkę, która jest tak naprawdę rodzajem walki politycznej o naszą przyszłość, była naprawdę rodzajem ciężkiej sprzedaży. Bez względu na to, jak ciężko pracujemy. ciężko pracujemy. I bez względu na to, ilu nowych wyborców przybędzie do owczarni, nasz głos naprawdę nie ma znaczenia.

READ  Narzeczona zaginionej kobiety, Gabi Pettito, już nie żyje, rodzina informuje policję - National

Na początku tego miesiąca spędziłem kilka godzin pewnego popołudnia chodząc od drzwi do drzwi w celu rejestracji wyborców z Cynthią Ginyard, aktywną przewodniczącą lokalnej Partii Demokratycznej. Wraz z napływem nowych ludzi, Ginyard uczyniła swoją osobistą misją, aby jej impreza była tak inkluzywna, jak to tylko możliwe.

„Ludzie pytają mnie, jaki jest sekret mojej magii, a ja mówię„ Otwórz ramiona ”- powiedział Jennard, zamykając drzwi domu. „Kiedy mam pracę i mam spotkania, a wszyscy w pokoju są czarni, mam problem. Bo to nie jest Fort Bend.

włączenie

Pomimo wszystkich zmian, prawie wszyscy, z którymi rozmawiałem, zdali sobie z tego sprawę Republikanie Prawdopodobnie w tym roku zmieni kształt linii regionu, aby pomóc im utrzymać się przy władzy. Byłem zaskoczony, gdy Dave Wasserman, starszy redaktor Cook Political Report, powiedział mi, że Republikanie mogą zmienić 22. dzielnicę kongresową w Fort Bend z obszaru, który Trump wygrał o około jeden punkt procentowy w 2020 roku, w taki, który wygrałby. Ponad 20 punktów. Powiedział, że Republikanie mogą odciąć większość demokratycznych części hrabstwa i przyłączyć je do już demokratycznych dzielnic Houston. Prawdopodobnie zastąpią tych wyborców przyjaznymi Trumpowi wyborcami wiejskimi gdzie indziej. „To bardzo proste” – powiedział mi.

Poniedziałek, Republikanie ujawnić Plan Kongresu, który właśnie to robi. Zaproponowany przez nich plan odcina skłaniające się do Demokratów dzielnice w pobliżu Sugar Land i łączy dwa okręgi, które w przeważającej większości głosowały na Trumpa w 22. okręgu kongresowym. Gdyby wybory w 2020 r. odbyły się zgodnie z nowymi granicami, Trump przejąłby dzielnicę o 16 punktów, według Planscore, narzędzie do oceny sprawiedliwości Partia prowincji.

Forma nie-białych wyborców na 95% wzrostu populacji w Teksasie w ciągu ostatniego dziesięcioletniego spisu powszechnego. Ale kongresowa mapa republikanów została odsłonięta w poniedziałek W rzeczywistości Jedna dzielnica z mniejszą większością latynoską (obecny okręg ma osiem) i zero dzielnic z przewagą czarnych (obecny okręg ma jedną).

READ  Kongresmenka mówi, że zdjęcia amerykańskich agentów straży granicznej konfrontujących się z haitańskimi imigrantami w Teksasie są „oburzające”.

Partia Republikańska hrabstwa Fort Bend nie odpowiedziała na wiele próśb o wywiad, ale rozmawiałem z Waynem Thompsonem, republikaninem, który służył jako wybrany policjant hrabstwa, aby lepiej zrozumieć, jak może się zmienić polityka. „Myślę, że impreza jako całość nie dotarła do ludzi, którzy mogli mówić inaczej niż my i brzmiały trochę inaczej niż my. Nie sądzę, żeby to było stronnicze. Myślę, że to po prostu ogromny błąd”.

Warto również obejrzeć

  • Partyzancki przegląd wyborów 2020 w Arizonie Nie udało się wyprodukować Brak dowodów oszustwa. Teoretycy spiskowi nie powstrzymują się, a wiele innych krajów przyjmuje podobne, partyzanckie recenzje.

  • Republikanie z Michigan zacząć robić Z kampanią petycji, aby zgromadzić się wokół demokratycznego gubernatora stanu i wprowadzić nowe ograniczenia dotyczące głosowania.

Proszę nadal co tydzień wysyłać do mnie e-maile z pytaniami dotyczącymi praw do głosowania na adres [email protected] lub wysyłać mi bezpośrednią wiadomość na Twitterze pod adresem srl Postaram się odpowiedzieć na jak najwięcej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top