Judd Deere: Rzecznik Trumpa WH otrzymał wezwanie do sądu 6 stycznia

Komisja poszukuje w przyszłym miesiącu dwóch dokumentów i zeznań od byłego zastępcy sekretarza prasowego Białego Domu, Judda Deere’a, który pomógł „sformułować odpowiedź Białego Domu na atak z 6 stycznia w momencie jego wystąpienia”, jak czytamy w liście komitetu.

W liście do Deere komisja wyraźnie stwierdziła, że ​​chce z nim porozmawiać o spotkaniu personelu w Gabinecie Owalnym 5 stycznia z prezydentem.

Komisja stwierdziła, że ​​uzyskała informacje, które Trump wielokrotnie pytał na spotkaniu: „Jakie są twoje pomysły na sprawienie, by RINO zrobili jutro właściwe rzeczy? Jak przekonujemy Kongres?”

Deere jest najnowszym z ogromnej sieci osób w orbicie Trumpa, wchodzących i wychodzących z Białego Domu, które zostały wezwane przez Komisję Selekcyjną Izby Reprezentantów w ramach kompleksowego śledztwa w sprawie wysiłków byłego prezydenta, aby anulować jego przegraną wyborczą w 2020 roku na rzecz Joe Bidena, a także jego stan ducha – i zamiary – przed powstaniem 6 stycznia, w trakcie i po nim.

Komitet spotkał się już z byłym szefem Deere, sekretarzem prasowym Trumpa Białego Domu, Kayleigh McEnany, który… Stanął przed komisją selekcyjną na początku tego miesiąca po tym, jak został odwołany w listopadzie.

CNN zwrócił się do Deere o komentarz.

McEnany i Deere znajdowali się na długiej liście urzędników Białego Domu, których akta komisja starała się uzyskać z archiwów narodowych w ramach wysiłków komisji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Trump zareagował na atak. Prośba o dokument zawierała informacje o tym, jak Trump publicznie zareagował na atak, oraz prośbę o nagrania wiadomości wideo Trumpa, w tym fragmenty, nakręconych 6 stycznia.

W zeszłym tygodniu archiwum dostarczyło komisji domowej setki zapisów Sąd Najwyższy odrzucił wniosek Trumpa Aby uniemożliwić dostarczenie dokumentu.

W liście do Deere komisja skupiła się na spotkaniu personelu 5 stycznia w Gabinecie Owalnym, powołując się na informacje o spotkaniu z własnego śledztwa oraz z książki „Niebezpieczeństwo” dziennikarzy Boba Woodwarda i Roberta Costy. Według książki Trump otworzył drzwi w Gabinecie Owalnym i podczas spotkania słuchał tłumów na zewnątrz.

READ  Brytyjski wysłannik prosi Kanady o pomoc w sprawie zmian klimatycznych na COP26

„Są podekscytowani twoją odpowiedzią, panie prezydencie” – powiedział Deere Trumpowi.

Autorzy napisali, że inny pracownik powiedział, że ma nadzieję, że następny dzień będzie spokojny, a inni przytaknęli. „Tak, ale w tej chwili jest dużo gniewu” – odpowiedział Trump, zgodnie ze stroną internetową Brill.

Komisja Specjalna napisała również w swoim liście, że Deere „publicznie twierdził, że oszustwo wpłynęło na wybory w listopadzie 2020 r.”, odnosząc się do tweeta z grudnia 2020 r., w którym Deere napisał: „Izba i Senat zgodziły się silnie skoncentrować na bardzo dużym procesie wyborczym oszustwo, które jest w 3 wyborach prezydenckich.” Listopad”.

Komitet powiedział, że szuka informacji od Deere, ponieważ „spotkał się i komunikował z różnymi urzędnikami w sprawie sformułowania odpowiedzi Białego Domu na atak na Kapitol w czasie, gdy atak miał miejsce”.

Dzień po ataku na Kapitol z 6 stycznia Deere wydał oświadczenie w imieniu Białego Domu. „Biały Dom żałuje wczorajszej utraty życia i sympatyzuje z ich rodzinami i bliskimi. Nadal modlimy się o szybki powrót do zdrowia tych, którzy zostali ranni” – powiedział Deere.

Dzień później wykonał machnięcie na Twitterze, aby Konto Trump zbanowane Po tym, jak Trump opublikował wiadomość na swoim koncie POTUS. „Zgadnij, że Twitter zapomniał tego konta!” klasztor książki.

Jednym z czynników komplikujących komisję jest to, że Derry obecnie służy w Senacie jako zastępca szefa sztabu senatora Billa Haggerty’ego, republikanina z Tennessee. W liście komisji stwierdzono, że w zakresie jej wniosku nie ma nic dotyczącego aktualnego stanowiska Derry’ego jako doradcy w Senacie.

Komitet ma również: Poszukiwany certyfikat Od republikańskich członków Kongresu, w tym przywódcy mniejszości narodowej Kevina McCarthy’ego i reprezentanta Republikanów z Ohio Jima Jordana, ale jak dotąd nie wydał jeszcze wezwań, aby zmusić ustawodawców do złożenia zeznań.
w piątek, Jak wezwała komisja 14 republikanów z siedmiu stanów oddało fałszywe listy wyborców Trumpa w 2020 roku w ramach planu kampanii Trumpa, aby sabotować Kolegium Elektorów. Komitet ma Wydaj wezwania do kilkudziesięciu Od współpracowników Trumpa i organizatorów wieców i grup związanych z zamieszkami 6 stycznia, a także zapisy telefoniczne Ponad 100 osób.

Ashley Semmler z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w sobotę

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top