Apple zezwala teraz na aplikacje niewymienione w App Store

Samuel Akson

Firma Apple dodała nową funkcję dla twórców aplikacji, która powinna być przydatna w przypadku narzędzi wewnętrznych i innych typów aplikacji przeznaczonych dla określonej grupy użytkowników, ale nie dla szerszego świata: aplikacji niepublicznych.

Umieszczenie aplikacji jako niepublicznej oznacza, że ​​nie pojawi się ona w żadnej aplikacji Sklep z aplikacjami Kategorie, rekomendacje, wykresy, wyniki wyszukiwania lub inne wykazy”, według Apple. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do aplikacji jest skorzystanie z tego łącza — lub przez Apple Business Manager lub Apple School Manager.

Deweloperzy muszą przesłać prośbę o otrzymanie linku, który może wskazywać na ich aplikację. Dokumentacja Apple dotycząca tej funkcji jest nieco głębsza dla każdego z możliwych przypadków:

Jeśli Twoja aplikacja nie została przesłana do sprawdzenia lub została już zatwierdzona do publicznego pobrania pod adresem sklep z aplikacjami, Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jeśli Twoja aplikacja została już zatwierdzona do pobrania do Apple Business Manager lub Apple School Manager, musisz utworzyć nowy rekord aplikacji w podłącz sklep z aplikacjami, Prześlij swój plik binarny i ustaw metodę dystrybucji na „publiczną” przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego.

Warto zauważyć, że ten proces nie będzie działał jako zamiennik dla TestFlight, ponieważ Apple odrzuci prośby o aplikacje, które są „w wersji beta lub przedpremierowej”.

Co więcej, firma nie zagłębiła się w szczegóły dotyczące tego, które wnioski lub wnioski zostaną lub nie zostaną odrzucone. Określa, że ​​ten proces usuwania z listy i łączenia jest idealny do zastosowań dla określonych instytucji, wydarzeń specjalnych lub badań naukowych. Ale nie mówi, czy Apple odrzuci prośby o aplikacje używane do innych celów, poza przykładem wersji beta/przedpremierowej.

Najlepiej kontynuować ten akapit na początku Formularz zgłoszeniowy:

Twoja aplikacja może kwalifikować się do dystrybucji niepublicznej w App Store, jeśli jest przeznaczona dla ograniczonej grupy odbiorców. Przykłady obejmują aplikacje dla pracowników, aplikacje do obsługi wydarzeń, aplikacje sprzedażowe lub aplikacje badawcze. Aplikacje niepubliczne są dystrybuowane za pomocą bezpośredniego łącza do strony produktu aplikacji w App Store, ale nie pojawiają się w kategoriach App Store, wynikach wyszukiwania ani innych wykazach App Store.

Aby uzyskać więcej informacji oraz linki do formularzy i etapów procesu, odwiedź Dokumentacja dla programistów Apple na ten temat.

READ  Nadchodzący budżetowy flagowiec OnePlusa może być uduchowionym następcą telefonu OPPO

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top