Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w czwartek

Ostatni:

  • Łowcy szczepionek są prawie skończeni. Ale wrócą, jeśli ich potrzebujesz, Założyciel mówi.
  • Masz pytanie dotyczące koronawirusa lub wiadomości dla CBC News? e-mail: [email protected].

Global Alliance for Vaccines and Immunization powiedział w czwartek, że Kanada przekaże ponad 1,3 miliona dawek szczepionki AstraZeneca-Oxford COVID-19 trzem krajom afrykańskim za pośrednictwem COVAX Vaccine Sharing Facility.

Global Alliance for Vaccines and Immunization powiedział, że Nigeria, Kenia i Niger otrzymają w czwartek pierwsze dostawy szczepionek COVID-19.

Placówka COVAX, wspierana przez Światową Organizację Zdrowia i Global Alliance for Vaccines and Immunization, ma na celu zabezpieczenie 2 miliardów dawek szczepionki dla krajów o niskich dochodach do końca 2021 roku.

Rząd federalny ogłoszone w lipcu Kanada przekaże 17,7 miliona dawek AstraZeneca, aby pomóc w szczepieniu ludzi w krajach o niskich i średnich dochodach.


Co się dzieje w Kanadzie

Oglądaj | Podziel mandaty w miejscu pracy Szczepionka COVID-19:

Podzielić mandaty na szczepionkę COVID-19 w miejscu pracy

Więcej miejsc pracy, w tym linie lotnicze i rząd federalny, wprowadziły obowiązkowe szczepionki przeciw COVID-19 i tworzą podział między bezpieczeństwem w miejscu pracy a zatrudnieniem zarówno dla związków zawodowych, jak i pracowników. 1:59


Co się dzieje na całym świecie

Według narzędzia do śledzenia koronawirusa Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, do czwartku na całym świecie zgłoszono ponad 218,4 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 4,5 miliona.

w EuropaSetki greckich pracowników służby zdrowia, eskortowanych przez karetki pogotowia z syreną, przemaszerowało w czwartek przez centralne Ateny, aby zaprotestować przeciwko przepisom nakładającym szczepionki na koronawirusa każdemu, kto pracuje w ich sektorze.

w AzjaTajwan otrzymał swoje pierwsze szczepionki Pfizer-BioNTech po tym, jak przeciągający się zakup doprowadził do politycznej gry o winę z Chinami.

READ  Dlaczego teoria o pochodzeniu wycieku wirusa COVID-19 z Wuhan jest traktowana tak poważnie?

w AmerykiRegionalny oddział zdrowia WHO powiedział, że szczepionki przeciw COVID-19 opracowane przez Kubę nie posiadają awaryjnego zezwolenia WHO i nie można ich kupować w krajach obu Ameryk.

w AfrykaWysłannik Unii Afrykańskiej ds. pojawiającego się koronawirusa, COVID-19, powiedział, że dawki szczepionek produkowane przez fabrykę w RPA nie będą już eksportowane do Europy po interwencji rządu RPA.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top