Google rzuca wyzwanie Apple, „blokując” iMessage: oto dlaczego

przeglądarka google Krytykować Jabłko W zamkniętym świecie iMessage. Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes Android W Google uruchomił serię tweetów, w których nawoływał Apple do strategii z iMessage. Jego komentarze pojawiły się po Wyróżnienie raportu Wall Street Journal (WSJ) Jak nastolatki w USA są w zespole iMessage. Co ważniejsze, wynika z raportu, że ci, którzy opuścili królestwo „niebieskiego tekstu” Apple iMessage dla Androida, są często wykluczani i zawstydzani przez swoich rówieśników. A Google zdecydowało się na odpowiedni moment, aby nazwać podejście Apple do „ogrodzonego ogrodu” do przesyłania wiadomości.

Co więcej, własne podejście Google do przesyłania wiadomości jest w ostrym kontraście, ponieważ próbuje przepchnąć Rich Communication Services (RCS) za pośrednictwem swojej aplikacji Messages na Androida. RCS dla nieświadomych to następna generacja standardów i protokołów przesyłania wiadomości, mająca zastąpić SMS i MMS. Oto spojrzenie na to, o co chodzi w tej kontrowersji.

Raport Wall Street Journal

Raport podkreśla, że ​​nastolatki i studenci w USA są głęboko przywiązani do swojego iPhone’a. Ponadto każdy, kto wyjdzie poza święte „niebieskie bańki”, jest ostracyzowany lub pogardzany. W aplikacji Wiadomości Apple, gdy ktoś wysyła SMS-a do innego użytkownika iPhone’a, wszystkie te wiadomości są wyświetlane na niebiesko. Ale jeśli ktoś porozmawia z użytkownikami Androida przez zwykłe SMS-y, wiadomości będą miały kolor zielony.

Podobnie jak WhatsApp, iMessage pozwala również użytkownikom tworzyć grupy. A kiedy użytkownicy spoza iPhone’a wysyłają wiadomości do tych grup, ich grupy są zielone w morzu błękitu. Według WSJ, „iMessage firmy Apple… pomógł ustanowić dominację iPhone’a wśród młodych użytkowników smartfonów w Stanach Zjednoczonych”.

Raport przytacza również wiadomości od kierownictwa Apple o tym, dlaczego otwieranie iMessage użytkownikom Androida jest złym pomysłem. Zostało to wykryte w Pozew przeciwko Apple vs Epic Games. Craig Federighi, dyrektor ds. oprogramowania w Apple, napisał w e-mailu z 2013 r., że zezwolenie na iMessage na Androidzie „po prostu usunie [an] przeszkodą dla rodzin iPhone’a w dawaniu swoim dzieciom telefonów z Androidem” i że w końcu zaszkodziłoby to Apple.

READ  Snapdragon 680, 90 Hz AMOLED, gniazdo microSD w zestawie

Jak cytuje Justin Santamaria, były inżynier Apple, wyjaśnił, że niebieska bańka miała po prostu odróżnić iMessage od innych typów wiadomości, kiedy została wprowadzona. Podkreślił również, że nie chodziło o to, aby użytkownicy byli zablokowani w urządzeniu Apple, kiedy zostało ono zaprojektowane.

Ale na przestrzeni lat iMessage ewoluował w coś więcej niż tylko „niebieskie” i „zielone” bąbelki. Apple dodał funkcje, takie jak Memoji, Animoji, gry, możliwość odpowiadania na wiadomości, interakcję z emotikonami itp. Wszystkie te funkcje są dostępne wyłącznie dla użytkowników iPhone’a i iMessage. I chociaż Memoji można udostępniać za pośrednictwem innych aplikacji, takich jak WhatsApp, większość funkcji iMessage jest niedostępna dla użytkowników innych niż Apple. Ponadto wiadomości iMessage są szyfrowane między użytkownikami, co jest funkcją bezpieczeństwa, która oczywiście nie obejmuje wiadomości innych niż iMessage na urządzeniu.

Komentarze Google

Hiroshi Lockheimer, również cytowany w artykule Wall Street Journal, zebrał wątek opowiadający się za Apple o strategii blokady. Powiedział: „iMessage nie powinien czerpać zysków z zastraszania. Wysyłanie SMS-ów powinno nas łączyć, a rozwiązanie jest dostępne. Naprawmy to jako jedną branżę”.

Nazwał to również „udokumentowaną strategią”, w której Apple używa „presji rówieśników i zastraszania jako sposobu na sprzedaż produktów, co jest nieszczere dla firmy, której człowieczeństwo i równość są zasadniczą częścią jej marketingu”, dodając, że istnieją standardy, aby to naprawić. .

SVP Android wyjaśnił, że Google nie wymaga od Apple udostępniania iMessage na Androidzie. Zamiast tego chcesz, aby producent iPhone’a obsługiwał „standard branżowy dla nowoczesnych wiadomości (RCS) w iMessage, tak jak obsługuje starsze standardy SMS/MMS”.

READ  Nowy obiektyw Sigmy 18-50 mm f/2,8 w porównaniu do 16-50 f/3,5-5,6 . firmy Sony

Lockheimer wyjaśnił również, że jest to ważne, ponieważ wiadomości oparte na numerach telefonu są czymś, na czym ostatecznie polegają użytkownicy. „Jeżeli chcesz się z kimś skontaktować i nie wiesz, czy korzysta z aplikacji xy czy z, masz dużą pewność, że wysyłanie mu wiadomości tekstowej (SMS) zadziała. Dzieje się tak, ponieważ jest to standard i wspierany w zasadzie przez wszystkie telefony komórkowe. Może to jest powód, dla którego Apple Support for SMS, Początkowo.

Dodał, że nowym standardem RCS jest rozwój SMS-ów, który jest lepszy dzięki wielu bogatym funkcjom, które Apple ma już w iMessage. Posiada funkcje takie jak potwierdzenia odczytu, wskaźniki pisania itp., a kolekcje będą dostępne wkrótce.

„Nie integrując systemu zdalnego sterowania RCS, Apple powstrzymuje branżę i ogranicza wrażenia użytkownika nie tylko dla użytkowników Androida, ale także dla ich klientów”, napisał, dodając, że „jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Apple w celu zapewnienia interoperacyjności RCS rzeczywistość.”

Co to jest RCS i gdzie jest dostępny na Androidzie?

Ponieważ Google próbuje ponownie skoncentrować się na RCS, pamiętaj, że te funkcje istnieją już od jakiegoś czasu. w listopadzie 2020 r., Google ogłasza wprowadzenie standardu RCS Teraz możesz korzystać z aplikacji Wiadomości na Androida na całym świecie. W Indiach bogata w RCS wersja aplikacji Wiadomości została wprowadzona w 2019 roku.

Pomyśl o RCS jako przekształcaniu nudnej aplikacji do SMS-ów w coś bogatego, takiego jak WhatsApp lub Telegram. Ale tutaj jest to związane z twoim numerem telefonu i operatorem.

Aplikacja Wiadomości na Androida z obsługą RCS ma wiele funkcji. Obejmuje to możliwość udostępniania wysokiej jakości filmów i zdjęć, czatowania przez Wi-Fi lub dane, odczytywania potwierdzeń wiadomości, czatów grupowych, możliwość odpowiadania na wiadomości za pomocą emotikonów itp. Pamiętaj, że te funkcje czatu należy włączyć w aplikacji Wiadomości na Androida.

Google powiedział również, że wprowadzi Kompleksowe szyfrowanie w aplikacji do przesyłania wiadomości Listopad 2020 r. Zostało to jednak najpierw wdrożone w wersji beta aplikacji i było wdrażane na większą skalę do 2021 r. Kompleksowe szyfrowanie jest tym, co wyróżnia WhatsAppSignal zapewnia również bezpieczne przesyłanie wiadomości, ponieważ żadna osoba trzecia nie może odczytać ani uzyskać dostępu do wiadomości. Ale na razie działa to tylko wtedy, gdy obie strony mają włączoną aplikację do przesyłania wiadomości i funkcje czatu na Androidzie.

READ  Recenzja Final Fantasy 7 Remake na PC: po prostu wykonuje swoją pracę

Dlaczego Google ponownie koncentruje się na RCS?

Czas jest zdecydowanie ekscytujący. Apple i podejście do swojego „ogrodzonego ogrodu” jest bardzo ostrożne, Zwłaszcza że garnitur Epic Games. iMessage to zdecydowanie jedna z głównych aplikacji, która jeszcze nie pojawiła się „na wielu platformach”. Apple zawsze był krytykowany za swoje podejście. Zbieg okoliczności, Apple zezwolił użytkownikom z innych urządzeń Aby dołączyć do rozmowy FaceTime teraz za pomocą łącza, co wcześniej nie było możliwe.

Jednak Google ma swoje własne osiągnięcia w zakresie aplikacji do przesyłania wiadomości. W przeszłości próbowałem odnieść sukces w aplikacjach do przesyłania wiadomości internetowych, takich jak GTalk (wersja oryginalna) Allo (Uruchomiony w 2016, zamknięty w 2019), Hangouty, Buzz itp.

Lista prób Google w sekcji „Messaging app” jest za długa. I chociaż Google koncentruje się w tej chwili na RCS, nie odniósł takiego sukcesu, jaki zasmakował Apple iMessage. Z pewnością nie ma takiej lojalności, jaką iMessage inspirował wśród nastoletnich użytkowników w USA. Tymczasem użytkownicy Androida w Indiach – jednym z największych rynków systemu operacyjnego – bardziej polegają na WhatsApp, a inne aplikacje, takie jak Telegram i Signal, również robią pewne wrażenie.

Nie ma wątpliwości, że przyjęcie przez Apple standardu RCS mogłoby z pewnością doprowadzić do wzrostu popularności tradycyjnych aplikacji do przesyłania wiadomości. A aplikacja Wiadomości Google na Androida na tym skorzysta. Ale też użytkownicy.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top